foto

Jessica Harper

  • nar. 10.10.1949 (70 let)
    Chicago, Illinois, USA

Biografie

Narodila se 10. října 1949 do rodiny spisovatelky Eleanor Harper a předsedy Needham Harper Worldwide advertising agency in New York Paula C. Harpera jr. Prvně navštěvovala North Shore Country Day School a potom Sarah Lawrence College. Jessica má tři bratry - Williama (je skladatel), Sama (je scénárista) a Charlese. Jejich početnou rodinu ještě doplňují dvě sestry Linsday a Diana.

Jessica se objevila asi ve dvacítce filmů, ale největší pozornost na sebe stáhla Argentovou SUSPIRIÍ. Dále to byly snímky MY FAVORITE YEAR, PHANTOM OF THE PARADISE, a SHOCK TREATMENT, kde na sebe upozornila díky skvělým pěveckým dovednostem v poprokovém stylu. Zahrála si také ve dvou snímcích Woodyho Allena STARDUST MEMORIES a LOVE AND DEATH. Účinkovala ve čtvrté sezóně "It's Garry Shandling's Show" Stephena Spielberga. Její poslední filmová role byla ve snímku MINORITY REPORT po boku Toma Cruise.

V současné době je Jessica manželkou Thomase Edgara Rothmana a matkou dvou dcer Elizabethy a Nory. Po ukončení aktivní herecké kariéry se Jessica stala spisovatelkou dětských knížek.

Angel "Chatterer" of Death

Herecká filmografie