foto

Lily Cole

  • nar. 27.12.1987 (32 let)
    Torquay, Devon, Anglie, Velká Británie

Biografie

Anglická modelka a herečka, která je známá svými zrzavými vlasy. Objevila se několikrát na titulní stránce Vogue a pracovala na kampaních pro značky Chanel, Hermés, Moschino nebo Longchamp.

Lily Cole se narodila 19.5 1988 v Torquay v jihozápadní Anglii, ale vyrůstala v Londýně. Má starší sestru Elvie. V 14-ti byla objevena na ulici modelingovým skautem. Lily nejprve modeling odmítla, poté změnila rozhodnutí a nechala se zapsat do agentury Storm Models. Jejím prvním úspěchem ve světě modelingu bylo nafocení photoshootu pro italský Vogue, který ji přinesl spolupráci se slavnými fotografy.

V roce 2004 získala ocenění 'Model of the Year'. Stala se tváří kosmetiky Rimmel společně s Kate Moss a také modelkou pro Marks and Spencer. Pozdvižení vyvolaly její nahé fotky, které nafotila pro Playboy v r. 2008. Pózuje pouze v ponožkách a s plyšovým medvědem. I přesto fotky neovlivnily postavení Lily u Marks and Spencer.

V roce 2006 byl se objevila novinka, že Lily bude hrát ve filmu Marilyna Mansona PHANTASMAGORIA: THE VISIONS OF LEWIS CARROLL roli Alice. Film je dosud ve fázi plánování. První rolí Lily byla Polly ve filmu HOLKY Z NAŠÍ ŠKOLKY z r. 2007. Poté následoval film RAGE. Zde hrála supermodelku Lettuce Leaf. Další film ve kterém se Lily objevuje po boku Johnnyho Deppa nebo již zesnulého Heatha Ledgera je IMAGINARIUM DR.PARNASSE. V něm ztvárňuje Valentinu, dceru dr. Parnasse.

Tato sympatická zrzka má v sobě jistou dávku kontroverznosti. Naposledy to dokázala, když na obálce časopisu pózovala pouze v diamantech. To by nebylo nic zvláštního, Lily ovšem spolupracuje s organizací, která má za cíl zastavení těžby diamantů a zlata, kvůli výrobě důlních odpadů a toxinů.

Lenka "Sirenetta" S.

Herecká filmografie

Host

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(43)