foto

Dean Cochran

  • nar. 18.3.1969 (50 let)
    New Orleans, Louisiana, USA

Biografie

Tento americký herec akčních filmů se narodil 18. března 1969 v New Orleansu. Celým jménem se jmenuje Dean Wynne Cochran. Ovládá bojová umění kung-fu a kenpo. V obou těchto bojových sportech získal černý pás. V Americe se úspěšně zúčastnil také několika zápasů, v nichž získal mistrovský titul. Svoji hereckou kariéru zahájil v hudebním videoklipu kanadské zpěvačky Celine Dion nazvaném (If there was) any other way.

Po absolvování Tulanské univerzity se přestěhoval do Los Angeles, kde začal pracovat na své herecké kariéře. Jako herec začínal na divadelních prknech, kde ztvárnil například samotného Hamleta. Zahrál si také v představeních Macbeth, Kočka na rozpálené plechové střeše nebo Tramvaj do stanice Touha.

Jako filmový herec se objevuje především v akčních filmech. Před kamerou se setkal s takovými herci jako jsou Colin Farrell, Chuck Norris, Jack Wagner, Marshall R. Teague nebo Daniel Bernhardt. V České republice je známý především z filmů BÍLÍ ZABIJÁCI, AIR MARSHAL, CUTTER, TELEFONNÍ BUDKA a ze seriálu BÁJEČNÍ A BOHATÍ. Jeho manželkou je od roku 1999 americká herečka Brandi Sherwood. Společně si zahráli manželé v akčním horroru BÍLÍ ZABIJÁCI.

Josef "videofil" Novák

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace