foto

Bourvil

 • nar. 27.7.1917
  Petrot-Vicquemare, Seine-Maritime, Francie
 • zem. 23.9.1970 (53 let)
  Paříž, Francie

Zajímavosti o tvůrci (5)

 • Pošetilost mocných (1971)

  - Po úmrtí Bourvila původně plánovaného pro roli sluhy Blaze bylo rozhodnuto o angažování Yvese Montanda, dosud známého spíše z dramatických rolí. O této volbě nebyl zcela přesvědčen Louis de Funès, vzhledem k vynaloženým prostředkům v přípravném procesu nakonec k natáčení s Montandem svolil. Vzápětí se ale ukázal další problém v podobě Montandova levicového přesvědčení a nenávisti k fašistickému režimu generála Franca, čímž bylo ohroženo natáčení ve španělských exteriérech. I to se podařilo překonat a natáčení začalo v dubnu 1971. (argenson)

 • Velký flám (1966)

  - Scéna, kdy si Bouvet (Bourvil) a Lefort (Louis de Funès) vyměňují boty, se natáčela na okresní silnici vedoucí z Vézelay do Corbigny v Burgundsku 6. 5. 1966 v 8 hodin. (mar48)

 • Smolař (1965)

  - Pri nakrúcaní sa Louis de Funès (Léopold Saroyan) sťažoval , že jeho postava má v scenári omnoho menej dialógov ako postava kolegu Bourvil (Antoine Maréchal). Režisér Gérard Oury ho ubezpečil, že jeho herecké umenie spočíva hlavne v neverbálnych prejavoch, ale to komikovi nestačilo. Napokon do filmu pridali slávnu niekoľkominútovú scénu v sprche, keď sa drobný a vetchý Funès umýva vedľa obrovského svalovca. (Raccoon.city)

 • Smolař (1965)

  - Louis de Funes (Léopold Saroyan) se s Bourvilem (Antoine Maréchal) při natáčení velmi spřátelil. Dokonce oba vymýšleli  svoje vlastní komické nápady, kterými by film obohatili.  Například scénu, kde Sayrovan spravuje auto a do toho hraje hudba, vymyslel právě Funés. (Pierre)

 • Fantomas (1964)

  - Roli komisaře Juvea měl původně hrát komik Bourvil, který ale v té době byl již vážně nemocný, a proto odmítl. (Mackin)

Host

TV pořady

1967 Monsieur Cinéma (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(32)
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace