foto

Richard Norton

  • nar. 6.1.1950 (69 let)
    Austrálie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Společně s Chuckem Norrisem a Davidem Carradinem patří k legendám akčních karate filmů. Richard Norton se narodil 6. ledna 1950 v Austrálii. Richard Norton studoval na American Theatre Arts Center. Ovládá velkou spoustu bojových umění - karate, judo, kickbox, aikido a jiu-jitsu. V bojovém umění je skutečným mistrem. Dokonce vytvořil vlastní bojový styl, který se nazývá Sendokai karate.

Než se stal hercem, živil se jako vyhazovač a osobní strážce. Ve filmech hraje jak kladné, tak záporné postavy. Jeho častými hereckými partnery jsou Chuck Norris, Cynthia Rothrock, Michael Dudikoff a Jackie Chan. K jeho nejznámějším filmům patří OSMIÚHELNÍK, AMERICKÝ NINJA, CHINA O´BRIEN, DRAČÍ LADY, HNĚV A ČEST, NEVIDITELNÝ ÚTOČNÍK nebo seriál WALKER, TEXAS RANGER. Hostoval v seriálech KUNG-FU:LEGENDA POKRAČUJE a v australském krimi seriálu VODNÍ KRYSY (tento seriál je známý také pod názvem POLDOVÉ Z PŘÍSTAVU).

Josef "videofil" Novák

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace