Spálené vzpomínky (2007)

Asi jsem proti tomuhle filmu dost imunní, protože ve mě nezanechal jedinou hlubší myšlenku.. Celý příběh se mi moc nelíbil, režie mi přišla odfláknutá a Halle Berry se mi do podobných filmů nehodí, protože jí nic "pod povrchem" nevěřím.. Navíc zabijácká stopáž..

Životní šance (2013)

Jeden z nejlepších anglických filmů poslední doby! Nejsem zrovna fanda Talentů, SuperStar apod., tak jsem se trošku dopředu obávala, ale naštěstí se v tom moc nebabrali a zmínili to jen na konci filmu a to ještě z rychlíku.. Jinak se jedná o příběh nevzhledného tlouštíka, který je soustavně celý život šikanován spolužáky a zesměšňován otcem.. Čím menší je jeho sebevědomí, tím větší má hlasový rozsah.. Naštěstí má kolem sebe lidi, kteří ho dokáží podržet a i přes nepřízeň osudu se nakonec dobere svého vysněného cíl = zpívat operu ;-) Doják jak bejk, co vám budu povídat :-D Herci skvěle přirození, lokace výtečné, scénář napsán životem a režie více než koukatelná.. Jako třešnička na dortu skvěle obsazen "pirát" Mackenzie Crook ;-) Je vidět, že tenhle filmeček měl na VB hodně tučného sponzora ;-) Vřele doporučuji všem, kteří mají rádi pohádku o Popelce a vydrží úryvky operních písní (velmi únosná hladina) ;-) Ps: S dabingem si to neumím představit, tak snad zůstat u originálu a nepokoušet osud ;-)

Osobní spravedlnost (2007)

Příběh dobrej, Richard Gere dobrej, Claire Danes dobrá, dokonce tu má roličku i Avril Lavigne.. Jen ty pány režiséry bych okamžitě vyměnila.. Nějak se do příběhu divák nemůže naplno ponořit.. Rozhodně zajímavé téma z oddělení "sociálních pracovníků" ;-)

Něžné vlny (2013)

Hodně odlehčená podívaná s výraznou nadsázkou, která nás vrací v čase do socialismu obaleného v pozlátku první lásky.. Ráda jsem po dlouhé době viděla Jana Hartla, Vojtu Dyka bych rovnou přeobsadila - je předykováno, Hynek Čermák (až na příšernou masku) super, Táňa Pauhofová zastínila i hlavní krásku.. Jinak celkem o ničem.. Chyběla mi zejména gradace děje..

Projekt X (2012)

V podstatě dokument o jedné fiktivní megapárty, která se vymkne z rukou pár looserům ze střední.. Spíš jsem 3/4 filmu kroutila hlavou a 1/4 se bavila ;-)

Jack Ryan: V utajení (2014)

Celkem koukatelná akčárna na ruském území, která má spoustu trhlin v příběhu.. Hlavní roli zastává nesympatický "seriálový herec" Chris Pine a překvapivě se ve vedlejších rolích objeví i velmi zvučná jména - Kevin Costner a Kenneth Branagh.. Tenhle film se přesně hodí, když chce člověk relaxovat u pohyblivých obrázků bez zapojení mozku ;-)

Herkules: Zrození legendy (2014)

Naprosto imbecilní herecké obsazení sestavené za samých nesympatických céčkových herců, ale to by se ještě překousnout dalo.. Nejde ani tak o herecký projev jako o vytváření obrazů (něco na způsob "300").. Trikově něco dobré (model města) a něco hodně špatné (lev).. Dějově naprosto příšerné.. Vycucané mýtické dějiny z prstu - to i seriály "Xena" a "Hercules" byly hodnotnější! První část filmu Hercules skáče mílovými skoky, ale jinak mu každej nafackuje, druhá část je fyzicky hodnotnější.. Ztráta času :-/

Ukradené léto (2002)

Další letní příběh z amerického kontinentu tentokrát se zaměřuje na dětské hrdiny opačného vyznání - chudý zdravý katolík vs. bohatý nemocný žid.. Bohužel je ve filmu velký důraz na handrkující se rodiče a chlapeckému přátelství se tolik nevěnuje, takže nakonec mi přijde celý příběh prázdnější, než by měl být..

Salton Sea (2002)

Už vůbec nevím, proč jsem si naplánovala na tenhle snímek kouknout, ale zjistila jsem, že jsem ho už jednou viděla.. Val Kilmer je tu ještě koukatelný, příběh se dá ohodnotit jako průměrný televizní thriller a pointa mě rozhodně neurazila..

Nickyho rodina (2011)

Doják jak bejk.. Zkrátka bez komentáře.. Kolika let se tenhle obdivuhodný člověk bude muset ještě dožít, aby mu konečně dali Nobelovku?

Časové pásmo bylo změněno