Vetřelec: Covenant (2017)

Jsem nadšeným fandou do série Vetřelce, zejména do jedničky.. Přiznám se, že Ridleyho "Prometheus" mě také velice bavil, pokud jsem se na tuhle sci-finku nedívala jako na pokračování Vetřelce, ale jako absolutně nový snímek s podobnými charakteristickými rysy.. Na film "Alien: Covenant" jsem se děsně těšila a očekávala od prvního režiséra nějaký nostalgický a našlápnutý výkon.. Bohužel starý dobrý Ridley Scott nám už asi zesenilněl.. Hlavní postavy nejsou nikterak silné, vetřelec se dějově stahuje do pozadí a jediná hlavní úloha filmu je filosoficky přetřásat a zbytečně blábolit nad tematikou robotího otrokářství.. Scénář tak slabej, že ho dokonce ani dvojitý Michael Fassbender (u mě pan herec) nedokázal uhrát a zaujmout pozornost obecenstva.. Katherine Waterston byla jako famme fatale naprosto děsivá, kam se hrabe na Sigourney Weaver, ba i Noomi Rapace.. Naprosto zbytečný a zoufalý filmový počin, který se bohužel tváří na konci dost otevřeně.. Prosím příště svěřit do svědomitějších rukou nebo na vetřelce jsou pro vždy hodit bobek..

Vražda v Orient expresu (2017)

Vizuálně velmi povedená podívaná, odvyprávěná je "Vražda v Orient expresu" také relativně divácky přívětivě.. Co ovšem ve filmu postrádám je nějaký výraznější sexappel a takový ten odlehčený přívětivý herculepoirotský humor..Britsky suché, ale díky nádherným scenériím, kostýmové výpravě a perfektně ztvárněnému vlaku je na co se dívat..

Všechno nebo nic (2017)

Trapný pokus o vztahovou komedii.. "Všechno nebo nic" je naprosto nelogická, nevtipná, neromantická, afektovaná, nepřirozená srágora.. Hvězdička je snad jen za obsazení Táňi Pauhofové a dlouho neviděné Kláry Issové.. Na tohle vážně může koukat člověk po lobotomii.. Tohle snad musí urážet i fanoušky nováckých telenovel.. Daleko horší než Nesvadbové "Bestiář" nebo Vieweghův "Román pro ženy".. Navíc ten dabing!!! Omlouvám se, jestli jsem se někoho dotkla, ale takové plýtvání peněz v českých vodách už mě celkem uráží..

Všechno nejhorší (2017)

Nic, co bych od podobných snímků nečekala.. "Happy Death Day" se nechal inspirovat legendárním filmem "Na Hromnice o den více", dokonce na něj odkazuje při závěrečné scéně, což je mi sympatické.. Bohužel scénář byl relativně béčkově postaven, takže po zhruba třetím přehrání toho samého dne nudil.. Celé je to neslané, nemastné.. Na horor málo bububu, na thriller příliš dětské.. Nejlepší by bylo, kdyby se tvůrci stylově přiblížili o kousek blíže "Vřískotu" nebo "Nezvratnému osudu".. Prostě přidat více komediálních a vyhrocených scén, ubrat na vážnosti a okořenit více teen blbinkama.. Úroveň snesitelnosti by byla hned vyšší.. Ještě pochválím obsazení hlavních hrdinů - Jessica Rothe, Israel Broussard - které bývá v béčkových hororech většinou zoufalé a spíše podprůměrné a nesympatické.. Jo a závěrečné titulky byly fajn ;-)

Wilson (2017)

Snímek „Wilson“ bych asi do žánru čisté komedie nezaškatulkovala.. Film je pojat na Amíky dosti netradiční formou a hodně zavání evropskou tvorbou.. Když si divák styl ohmatá a má v oblibě černý humor, rád „Wilsona“ dokouká s příjemným zážitkem do konce.. Hlavní hrdina je prototypem ztroskotance, osud mu nepřeje a život se po něm devastujícím způsobem veze.. Naučil se ve svém světě žít a fungovat, ale jeho chování je prazvláštní, nekonvenční a postrádá sociální soudnost.. Celé charisma snímku „Wilson“ vytváří Woody Harrelson, kterému byla role ušitá přesně na tělo.. Zahořklý chlápek, který se rozhodne dát celému světu svůj osud sežrat a nezastaví se naprosto před ničím, je v jeho podání dokonalý.. Je to přesně ten typ postavy, která je divákovi svým způsobem nepříjemná, ale takovým tím milým způsobem, který zároveň vzbuzuje soucit.. Scénář trošku pokulhává a není příliš dotažený, některé dějové linie jakoby se do filmu ani nehodily.. Ostatní herci se vezou spíše jako sekundanti Woodyho Harrelsona.. „Wilson“ není úplně dokonalým filmem, ale zároveň se nejedná o nějaký plytký propadák, myslím, že se zde dají najít i věci s filosofickým přesahem.. Humor je místy ostrý jako břitva a jindy vyznívá do prázdna.. Tenhle film není o příběhu jako takovém, ale spíše je jevištěm Harrelsonova umu.. A kdo ho má rád, ten při pouštění nehmátne vedle.. Btw, komiks neznám, o něm jsem se dozvěděla až po shlédnutí.. Netuším jak velký je to kult nebo jak moc vystihuje děj filmu..

Wind River (2017)

Mrazivá kriminálka „Wind River“ mě strašně baví svou „obyčejností“.. Hlavní postava není detektiv, ale profesionální lovec, který zná terén ledového Wyomingu jako své boty.. Sekundovat mu přispěchá agentka FBI, jejíž světem je od pohledu městská džungle.. Její zkušenosti pozbývají na tomto nehostinném kousku půdy smysl.. Musí čelit nejen nepřátelskému počasí, ale stejně „milým“ domorodcům.. Nechybí jí však houževnatost a rozhodne se, že záhadnou vraždu rozlouskne za pomoci výše zmíněného lovce. Hodně mě baví, že vyšetřování vede spíše náhodné zkopávání o důkazy než kvalitní detektivní práce.. Oceňuji i fakt, že vrahem nakonec není žádný geniální zločinec, ale motiv je založen na pudovém základu.. Ve filmu „Wind River“ se dočkáme jen zlomku akčních scén, než je u podobného žánru zvykem, zimní krajina je zasněženě fádní, hrdinové neplýtvají slovy.. Přesto se děj nevleče a naopak tyto faktory přidávají filmu na přitažlivosti.. Jediné „vadítko“ této super krimošky je přílišné babrání se v osobní minulosti lovce, které ho motivuje k vyšetřování (to by to jako jinak nedělal???).. Jeremy Renner mě baví čím dál tím víc, do podobných filmů by měl být obsazován častěji a nejen jako sniper.. Vymazlenou dokonalostí je sekvence, kdy divák skutečně vidí, za jakých okolností byla indiánská dívka zavražděna.. Doporučuji - skvělej film!

Wonder Woman (2017)

Přiznávám bez mučení, že už mám překomiksovaný žaludek a můj mozek nestíhá 1001 podobný příběh uchovávat.. Ale film „Wonder Woman“ trošku vyčnívá, je jiný a snadno zapamatovatelný stejně jako první díl ze série „Captain America“.. Oba příběhy jsou zasazeny do historických událostí, které jsou a nadpřirozeně přikrášlené a komiksově vystajlované.. Je vidět, že na režisérském křesle seděla žena – je větší důraz kladen na příběh než na přehnané efekty.. Po dlouhé době byla Dr. Poison perfektním znepokojivým záporákem.. Gal Gadot bude na dlouhou dobu královna mokrých nocí pro většinu mužského diváctva.. Její postava je nádherně vybalancovaná.. Na jedné straně krásná žena, perfektní zabiják, žena činu a na straně druhé (až trošku komická) naivní ztracená duše v moderním světě.. Gal Gadot na plátně prostě je a má šmrnc akčního hrdiny v sukni (Arnold Schwarzenegger, Sylvester Stallone, Bruce Willis), takže nemusí podávat žádné herecké výkony.. Část na ostrově Amazonek a počáteční seznamování se současnou civilizací mě bavila nejvíce ;-) Na pseudocelebritku jménem Chris Pine jsem vyloženě alergická, takže na plátně (za mě) spíš zacláněl, ale uznávám, že lepší prototyp amerického letce by casting hledal hodně dlouho .. Tohle dobrodružství jsem si skvěle užila a rozhodně se těším, až se na výbornou "Wonder Woman" podívám znovu.. :-)

Zabiják & bodyguard (2017)

Odlehčená akčárna „Zabiják & bodyguard“ i přes svou odlehčenost mne kapku zklamala.. Čekala jsem trošku víc, než hromadu sprostých slov a jednu táhlou honičku v ulicích Amsterdamu a Haagu.. Humor je trošku šílenejší než by divák u tohoto typu filmu čekal a naopak méně vtipný než by být měl.. Asi jsem čekala trochu parodie na původního "Osobního strážce".. Obsazení je nedobré.. Prosti jednotlivým postavám v podání Ryana Reynoldse, Samuela L. Jacksona, Garyho Oldmana, Elodie Yung a Salmy Hayek naprosto nic nemám, ale když je vidím fungovat pospolu, tak jim zoufale chybí vzájemná chemie.. Trošku mi přijde, že každou roli vybíral nezávazně na sobě jiný casting.. Navíc hlavní linie filmu – musíme dostat svědka, aby svědčil u soudu proti válečnému zločinci – mi v kontextu s celým filmem přišla trošku moc nevhodná.. Silné téma vs. spousta srandy.. Závěrečná scéna je nedotažená a finále nevrcholí, ale spíše upadá.. Béčková podívaná jako zlatý hřeb nováckého sobotního večerního programu.. Což je škoda.. PS: Salma místy přehrává tak, že v ní bohužel částečně vidím herecký projev Lucie Bílé v miniroličce, kterou si střihla v českém filmu "Líbáš jako Bůh"..

Zahradnictví: Rodinný přítel (2017)

Tak nějak jsem čekala, že trilogie „Zahradnictví“ od pánů Hřebejka a Jarchovského bude srdcově vymazlené dílo.. Zatím jsem viděla pouze první film „Zahradnictví: Rodinný přítel“ a naprosto nechápu, že se pod ním mohli právě tito dva pánové podepsat.. Opravdu jde něco podobného do kin? Nemělo spíš jít o mini seriál na nedělní večer s ČT1? Na obrazovce se děje spousta věcí, ale tak nějak nelogicky.. V prvním konání se seznamujeme s mužskými protagonisty v zahradnictví.. Ty poté zatknou (proč? co s nimi je? Co prožívají?) a najednou jsou nám představeny tři sestry (manželky zatčených).. Ženy se sestěhují do jednoho domu a tam nějak čas plyne.. Kolem nich se míhá spousta dětí (proč příběh např. neukázat z pohledu dětské poetiky)? Vlastně se nestane za celé dvě hodiny nic zajímavého, převratného, mimořádného.. Spíš jsem se snažila zorientovat, které postavy jsou těmi hlavními aktéry, kam film směřuje a kde vlastně je ten příběh.. Nakonec jsem pochopila, že se asi mělo jednat o to, že jedna z žen tak dlouho neviděla manžela, až se zamilovala jinde.. Nebo spíš na ní zbyl manželův kamarád, který se celou dobu jeho pobytu ve vězení staral o všechny tři ženy a všechny jejich děti stejně, když její choť byl prohlášen za mrtvého.. Světe div se, manžel se o pár scén později vrací, a tím se cesta k rodinnému příteli (se kterým si nedala ani pusu, nevyznali si lásku a celý jejich vztah postrádal vášeň, lásku a jiskru) uzavírá.. Do toho si ostatní postavy prožívají svoje epizodní úskalí (např. afektovaná tetička v podání Sabiny Remundové zběsile bojuje nejen o moučníky, ale také o poděděný lustr).. Film „Zahradnictví: Rodinný přítel“ absolutně nezachycuje tíživou atmosféru tehdejší doby.. Nezachycuje ani tíživou životní situaci jedné velké rodiny.. Podle mě ukazuje „jen“ nádherné prvorepublikové lokace, vybavení, jídlo, zvyky a tradice.. Takže taková reklama na prvorepublikový životní styl bez kousku emocí.. Herecky něco ušlo (sestry) a něco už bylo horší (Ondřej Sokol).. Po shlédnutí mám v hlavě chaos a překvapuje mě naprostá nesložitost příběhu a prostota scénáře.. Za mě propadák..

Zamilovat se (2017) (studentský film)

Animace v dnešní době spíše podprůměrná.. O příběhu se v kraťasu "In a Heartbeat" také příliš mluvit nedá.. Přesto mě baví nápad ztvárnit homosexuální lásku stravitelnou pro děti.. Navíc použití "srdíčka" jako připodobnění citů také oceňuji.. Kontroverzi bych v tom v 21. století nehledala, spíš klípek, který se snaží netradiční téma pojmout decentním způsobem, což se podařilo.. Navíc příběh příjemně plyne a dá se plynule dokoukat, což některé kraťasy moc nezvládají..