Film sice nemá spád a švih jako předešlé komedie Marie Poledňákové, ale kdo chce, tak několik vtipných nápadů pro zasmání si najde. Ostatně nic jiného než komediální žánr jsem stejně nečekal. Připočtu-li k tomu určitou nadsázku, tak to nebylo špatné. Což není málo. Takže v žádném případě u mě nevzbuzoval film pocit trapnosti.(22.8.2010)

Když to srovnám s Prázdninami, tak je to o stupeň lepší, kupodivu. České filmy moc nemusím, ale tenhle měl dva plusy. Akci a Kaisera. Dívala jsem se kvůli němu, jestli ještě stíhá, když není v alkorauši. Stíhá, ale už evidentně ztrácí jiskru, švih, elán i kila. Celkově jsem se nenudila a to se musí ocenit. Holubka hrála až šablonovitě, ale asi to měla ve scénáři, ostatní bez větších výhrad. Seladon Bartoška měl zvysoka nejlepší pozici. Všichni se sejdem v jedné posteli, rodina má být pohromadě a rozšiřovat se a dobré vztahy jsou k nezaplacení, tak to má být. Dobré hlášky: "Plzeň má 200 tisíc obyvatel"- mluvím a píšu - jako bych se viděla! "Jsem starej. Dostal jsem kachnu." (Kaiser) "Možná se jen trochu přežral".(Cameo Šíp) "Kdě sú do piči?!" (Cameo Lucía Bila) Podobnost s viagrou a Nicholsnem čistě náhodná?! (Poledňáková neopisuj!)(7.12.2010)

Průměr a hlavně je to film natočený pro jinou generaci, než jsem já. Režisérka kdysi zvučného jména hledá stále formu a když obsadí Kaisera s Magálovou jako zamilovaný pár, tak možná není při smyslech a každý viděl, že se ti dva k sobě nehodili. Ostatní herci hráli tak, jak hráli, ale příště bych scénáristům poradil, aby necpali do filmu za každou cenu zastaralé hlášky, a pokud možno, vyvarovali se přeexponovanému scénáři bez vtipných gagů a nasolili tam něco zajímavějšího, když už chtějí točit filmy jakoby ze života.(6.12.2010)

Film, čo vám nič nedá, ale počas pozerania baví. Keďže ide o (sympatických) seniorov, je to trochu aj originálne. Trochu aj vtipné. Niečo podobne nezáväzné ako HEZKÉ CHVILKY BEZ ZÁRUKY, len tu je to všetko viac uhladené a menej (predovšetkým režisérsky) výrazné. Asi na úrovni ROMÁNU PRE ŽENY. Zaujímavá práca so sebazhadzovaním vlastného scenáru - potom človek ani nemôže nadávať na deravý príbeh...(23.12.2010)

• WANDRWALL

I na docela - myslel jsem si - rozumných lidech jsem viděl, při zmínce o tomhle filmu dojetí, radost, jakou jim film udělal, ale bohužel pro mě to bylo opět zklamání. Domníval jsem se, že když v něm hraje O.Kaiser, tak nepůjde pod svoji laťku. Ale už si ji dal - po vzoru jiných - níže. Aby ne, vždyť jeho kousky, kterými baví sám sebe, ale i pár jiných občanů jsou nákladné, podobně i jeho cestovatelská vášeň a jiné koníčky.(24.7.2010)

• - Natáčelo se v Praze a okolí, ale i v Krkonoších. (hippyman)

• - Záběry ze školy jsou z Gymnázia Nad Štolou v Praze 7. (emisek99)

• - Režisérka si dlouho nevěděla rady s obsazením hlavní ženské role. Rozhodla se jednoho večera, kdy se dívala na Banánové rybičky, ve kterých byla hostem Kamila Magálová. (hippyman)