Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Film Vřískot od mistra hrůzy Wese Cravena byl kritikou pasován na nejlepší hororový thriller 90. let. Obyvatelé malebného městečka (mezi nimi Drew Barrymore, Courteney Cox a Neve Campbell) se postupně stávají obětmi lstivého psychopata s pokřivenou láskou k hororovým filmům. Když maskovaný vrah pokračuje v napodobování filmových masakrů v opravdovém životě, začne byt jasné, že rozluštit tuto záhadu znamená být zavražděn. Vřískot je stále velmi populární u širokého publika zvláště pro svůj jedinečný styl a morbidní humor. Rozesměje vás, dokud nezačnete... vřískat. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (722)

juta 

všechny recenze uživatele

Film nám už trošku zestárnul a tak se projevují nedokonalosti, které by se v dnešní době už neměly objevovat. Úprky od jisté smrti jsou rozhodně lepší než z hororů z 80.let, ale když se podíváte na novodobé horory, tak je rozdíl poznat. Stále to není úplně ono. Na druhou stranu Vřískot obdivuju. Na svou dobu přinesl zase něco nového a stal se kultem, hlavně použitím masky, kterou také mám doma. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Je jasné, že se jedná o úplnou novotu, která zanesla svěží vzduch do pěkně zapáchajícího žánru. Zároveň však dle mého názoru úplně potlačila klasické atributy vyvražďovacího hororu a nabídla "jenom" černý humor a rozbití většiny klišé, což bohužel vede ke ztrátě jakékoli "vyššího smyslu". Jediným věčným plus asi navždy zůstane hnusný hlas Rogera L. Jacksona. ()

Reklama

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Áno, kompletný Vreskot som videla až 12 rokov po jeho vzniku. Nie je to prvý ani posledný raz, čo poznám najprv paródie až potom originálny horor ;-) Áno, pozrela som si dokonca aj film o filme s rozhovormi a všetkými tými vysvetleniami, prečo je Scream taký geniálny, čo znamenal pre znovuoživenie tínedžerských hororov (sú vážne až také nepostrádateľné?).... Ale nie, nepodľahla som absolútne jeho čaru, nevyviedol ma z miery, to šialenstvo okolo ma obišlo, keď vznikol a teraz ho už nedobehnem. Súhlasím s Civalom i Monologom - po chvíli som sa začala nudiť, potom stále viac, no a ten prekombinovaný záver ma veru "do víru deja" už nevrátil. Vo svojom čase a pre znalcov hororu asi novátorské dielo - ale i o tom by sa dalo diskutovať. V o rok staršom Upírovi z Brooklynu je čierneho humoru viac než vo Vreskote a je úprimnejší čo sa týka miešania a priznávania sa k žánrom. Nestal na Vreskot vlastne kultom preto, že humor nikto slovkom nespomenul a diváci sa potom cítili úžasne výnimoční, lebo ho tam našli? Dobrý marketing je predsa na nezaplatenie ;-) ()

lamps 

všechny recenze uživatele

První film (minimálně takhle populární a všeobecně známý) svého druhu. Zábavné a v detailech vynalézavé popkulturní pomrkávání, které dokáže stát na vlastních nohou coby otevřená parodie na žánrová pravidla, tak i jako klasický horor, jenž se těmito pravidly musí řídit. V závěru už lehce přiblblé a protahované, ale jinak velmi nadčasové a nestárnoucí. Úvodní scéna i po letech jedním z nejlepších hororových otvíráků.. 80% ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Mnoho jednotlivých scén jsem již viděl v originále nebo zparodované ve Scary Movie, ale snad nikdy celé. O to vic mě fascinuje jak to stále funguje i dneska a že vůbec něco jako slasher v dnešní pokroucené době není zakázán, jelikož někdy je to fakt moc. A Wes Craven se s tím obzvlášť (ne)páral. ()

Galerie (45)

Zajímavosti (146)

  • Film sa mal pôvodne volať "Scary Movie". (2-Xtreme)

Související novinky

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

03.02.2022

Následující zpráva by asi jen málokoho překvapila. Novému Vřískotu se v kinech velmi daří - snímek s rozpočtem 24 milionů dolarů má momentálně díky světovým tržbám na kontě už 107 milionů a částka… (více)

Paramount odkládá své hity

Paramount odkládá své hity

02.09.2021

Tak jsme zase zpátky. Zkraje léta se ještě zdálo, že by se třeba koronavirová situace z loňského roku nemusela úplně opakovat, nyní to ale vypadá, že dřívější katastrofické předpovědi, že se filmový… (více)

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

20.05.2020

Herec David Arquette se vrátí coby šerif Dewey Riley v chystaném filmovém rebootu kultovní hororové série Vřískot. Série se dočká podobné péče jako pár let starý Halloween, jinými slovy se budou… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)

Reklama

Reklama