poster

Vřískot

 • USA

  Scream

 • Slovensko

  Vreskot

 • Velká Británie

  Scream

Horor / Mysteriózní

USA, 1996, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pilda17
  *****

  Tááák, konečně jsem se k Vřískotu dostal a udělal jsem obrovskou chybu, že jsem to neudělal dříve. Wes Craven a jeho Vřískot je pořádná a dobrá vyvražďovačka s naprosto dokonalým závěrem. Dnešní vyvražďovačky se nedají s Vřískotem vůbec ničím srovnávat. Dnes je ten den, kdy pro mě vyvražďovačky dostávají nový směr... 9/10 = 95%(16.7.2011)

 • troufalka
  **

  Předem se omlouvám milovníků žánru. Bezduchý film, který mi nic nepřinesl. Jediný důvod, proč se vyhýbám hororovému žánru - většinou jde o prvoplánovité kusy bez větší fantazie. Jejich hlavním cílem je nahnat divákovi strach, převážně nepříjemnou hudbou a několika hektolitry krve. Po třech letech na chirurgii jsem viděla už hodně skutečných zranění i velkých ran, netuším, proč bych se na to měla dívat ještě ve svém volném času v televizi, natož jít na něco podobného do kina.(18.12.2018)

 • Slasher
  ****

  Jeden z mála výborných devadesátkových hororů, Cravenův návrat a uvedení nového kultovního charakteru, Ghostface. Navíc na slasherové poměry revoluční a ultra chytrá záležitost, kterou po všech těch letech kazí jen jediné - že už mi do toho až moc leze SCARY MOVIE:) ...x(13.4.2011)

 • Phobia
  ***

  Mám s tímhle filmem takový zásadní problém, hmm, jak to jen říct slušně: všechny postavy mě iritovaly k posrání. A to navzdory faktu, že v době prvního (a posledního) sledování "Vřískotu" jsem byla odpovídajícího, tedy postpubertálního věku, tudíž mi kdákající slepičky a namyšlení frajeři měli imponovat. A ono prd... jak se mám bát u horroru, když se není koho ani o koho bát? To už mě snad více pobavila ta krávovina "Scary Movie". Bylo to zklamání, čekala jsem od slavného filmu víc - hlavně víc napětí. 55%(14.10.2010)

 • Pohrobek
  ***

  Je jasné, že se jedná o úplnou novotu, která zanesla svěží vzduch do pěkně zapáchajícího žánru. Zároveň však dle mého názoru úplně potlačila klasické atributy vyvražďovacího hororu a nabídla "jenom" černý humor a rozbití většiny klišé, což bohužel vede ke ztrátě jakékoli "vyššího smyslu". Jediným věčným plus asi navždy zůstane hnusný hlas Rogera L. Jacksona.(23.4.2005)