poster

Vřískot

 • USA

  Scream

 • Slovensko

  Vreskot

 • Velká Británie

  Scream

Horor / Mysteriózní

USA, 1996, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slasher
  ****

  Jeden z mála výborných devadesátkových hororů, Cravenův návrat a uvedení nového kultovního charakteru, Ghostface. Navíc na slasherové poměry revoluční a ultra chytrá záležitost, kterou po všech těch letech kazí jen jediné - že už mi do toho až moc leze SCARY MOVIE:) ...x(13.4.2011)

 • salahadin
  *

  Ten plakát snímku je velmi výstižný...vystihuje patrně pocity hlavní hrdinky po shlédnutí konečné verze filmu, kdy se s hrůzou dověděla, v čem že to vlastně hrála a že její vřískot láme decibelové rekordy. První díl je vždycky první díl, takže je většinou z celé série nejlepší, tady to není jinak...Vřískot je parodie a není to až zas tak podprůměrné dílko, ale mě na tom bavila fakt jen ta maska zabijáka a celou dobu jsem se nemohl ubránit obrázkům zhuleného "vřískoťáka" ze Scary Movie :) IMHO stejný nůž mám doma, masku jsem dostal k narozeninám už dávno a černý plášť mám taky doma...takže mě napadá...mmt...ale ne...nemám měnič hlasu, tak příště.(10.8.2008)

 • Gemini
  ****

  Wes Craven se rozhodl, že nás nejen vyděsí, ale i pobaví. A uspěl na celé čáře. A ještě k tomu nás vzdělal v oboru teorie horroru, k čemuž využil postavu Randyho, mého oblíbence. Svěžest s jakou na pole vražd a krve vtrhli Neve Campbellová, Courteney Coxová a spol. je magnifique, prostě vítejte ve Woodsboro.(14.4.2003)

 • Pohrobek
  ***

  Je jasné, že se jedná o úplnou novotu, která zanesla svěží vzduch do pěkně zapáchajícího žánru. Zároveň však dle mého názoru úplně potlačila klasické atributy vyvražďovacího hororu a nabídla "jenom" černý humor a rozbití většiny klišé, což bohužel vede ke ztrátě jakékoli "vyššího smyslu". Jediným věčným plus asi navždy zůstane hnusný hlas Rogera L. Jacksona.(23.4.2005)

 • Sarkastic
  ****

  Tak mi bylo naservírováno něco trochu jiného než bych před projekcí čekal, ale vyloženě zklamaný nejsem. Jakože mi spojení komedie a hororu nevadí (někdy spíš naopak), tady mi to skřípalo. Protože ty ostatní hororové parodie moc žánrových prvků neměly, zatímco Vřískot s napětím, atmosférou, sem tam nějakou lekačkou pracuje a do toho je sráží zesměšňováním sebe sama. Ano, při všem divákově uznání za (nejistého) si střílení z hororových klišé, dochází k sebeparodizaci a tím se všechny ty výše jmenované kladné atributy začnou bourat jako domeček z karet. Pak najednou divák neví, jestli se má bát nebo smát (ono to kromě toho podezřele nešikovného zabijáka a narážek na filmy dlouho vypadá jako opravdový horor). S tím souvisí odkazy na spoustu žánrovek a pak závisí na samotném divákovi, kolik toho má nakoukáno (u mě tak půl na půl). Naivně jsem doufal, že záporák se třeba nenechá odhalit a chytit, když už vznikla ta pokračování (ostatně o čem by pak byla), ale takhle moc nechápu, proč byly další díly natočeny a už je asi ani nechci vidět. Za určitou (alespoň z mého pohledu) přelomovost, nebo chcete-li originalitu, to budou ještě slabší 4* a ne jen pouhý průměr. "Jsou na jedno brdo. Blbej vrah, co honí prsatou holku, co neumí hrát. Vždycky běží nahoru po schodech, místo aby utekla ven dveřma."(7.5.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace