Vřískot

Vreskot

Horor / Mysteriózní

USA, 1996, 111 min

• paascha

klasická vražedná epidemie, jen s pokusem o humor. Ani dobrá, ani špatná, ani nudná, ani zajímavá, průměrná, spíš slabší... 2 Vodny : možná se budeš divit, ale svět tu byl i před tvým narozením a tímhle filmem určitě nevznikl nový žánr vyvražďovačky, jak tu zmateně blouzníš:-))) 2 Grepfruit : A ty jsi ještě větši mimoň, nejste bráchové?(29.10.2007)

Jeden z filmů jenž mě při mém mladším věku uchvátil. S postupem času jsem tomu nějak přestával přicházet na chuť a dnes je pro mě Vřískot 1 průměrem mezi horory. Já vím, já vím, klidně mě ukamenujte, že ten film je přece od Cravena, že to je kvalitní slasher a taky klasika, ale notak. Ničeho se nemá přehánět a já se spokojím se třemi hvězdami, protože na víc už to nevytáhnu. A asi za to může i Scary Movie, které mě nutilo, abych u tohohle filmu čekal každou chvíli na nějakou "vtipnou" scénku a toho se mi nedostalo. Jen přece krve a gore se nedostáváme skoro v žádné části filmu. Ale i přesto Za Cox, Arquetta, nečekaný konec a vtipné hlášky si tenhle film zaslouží to, co dostal :)(15.4.2012)

Troufnu si napsat, že Vřískot se zapsal na seznam klasických hororů, jako jsou Noční můra, Pátek třináctého, Dětská hra, Halloween a tak podobně. Stejně jako u jiných, tak i u Vřískotu je to jedinečný nápad o vrahovi v masce. Výhodou prvních dílů je, že jsou zkrátka první a originální. A pokud se jedná o kvalitní snímek, jako že ano, tak se na něj dá dívat i vícekrát. Vřískot mě oslovil. A našel si u mě své místo mezi oblíbenými filmy.(12.4.2011)

Jeden z mála výborných devadesátkových hororů, Cravenův návrat a uvedení nového kultovního charakteru, Ghostface. Navíc na slasherové poměry revoluční a ultra chytrá záležitost, kterou po všech těch letech kazí jen jediné - že už mi do toho až moc leze SCARY MOVIE:) ...x(13.4.2011)

• salahadin

Ten plakát snímku je velmi výstižný...vystihuje patrně pocity hlavní hrdinky po shlédnutí konečné verze filmu, kdy se s hrůzou dověděla, v čem že to vlastně hrála a že její vřískot láme decibelové rekordy. První díl je vždycky první díl, takže je většinou z celé série nejlepší, tady to není jinak...Vřískot je parodie a není to až zas tak podprůměrné dílko, ale mě na tom bavila fakt jen ta maska zabijáka a celou dobu jsem se nemohl ubránit obrázkům zhuleného "vřískoťáka" ze Scary Movie :) IMHO stejný nůž mám doma, masku jsem dostal k narozeninám už dávno a černý plášť mám taky doma...takže mě napadá...mmt...ale ne...nemám měnič hlasu, tak příště.(10.8.2008)

• - Film byl volně inspirován 5 dní trvajícím vražedným řáděním takzvaného Gainesvilleského rozparovače, který během svého obzvlášť brutálního vraždění používal masku. (Žralok)

• - Wes Craven objavil dnes už legendárnu masku v kalifornskom obchodíku s hračkami. (lylka2296)

• - Původně žádný opravdový hovor být neměl, Drew Barrymore nebyla však schopna zahrát scénu naslepo, a tak byl obsazen Roger Jackson. (StrYke)