poster

Vřískot

 • USA

  Scream

 • Slovensko

  Vreskot

Horor / Mysteriózní

USA, 1996, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slasher
  ****

  Jeden z mála výborných devadesátkových hororů, Cravenův návrat a uvedení nového kultovního charakteru, Ghostface. Navíc na slasherové poměry revoluční a ultra chytrá záležitost, kterou po všech těch letech kazí jen jediné - že už mi do toho až moc leze SCARY MOVIE:) ...x(13.4.2011)

 • Darth Sidious
  *****

  Troufnu si napsat, že Vřískot se zapsal na seznam klasických hororů, jako jsou Noční můra, Pátek třináctého, Dětská hra, Halloween a tak podobně. Stejně jako u jiných, tak i u Vřískotu je to jedinečný nápad o vrahovi v masce. Výhodou prvních dílů je, že jsou zkrátka první a originální. A pokud se jedná o kvalitní snímek, jako že ano, tak se na něj dá dívat i vícekrát. Vřískot mě oslovil. A našel si u mě své místo mezi oblíbenými filmy.(12.4.2011)

 • choze
  *****

  "MYSLELA JSEM, ŽE JSI MRTVÝ." - "ASI BYCH UŽ BYL. NIKDY BYCH SI NEPOMYSLEL, ŽE BUDU TAK RÁD, ŽE JSEM PANNA." Telefon, bílá maska a tuny filmových odkazů. Oč potupněji byly v první polovině 90. let teenagerovské vyvražďovačky pohřbeny hlavně zásluhou New Line Cinema (LAST FRIDAY: JASON GOES TO THE HELL, FREDDYHO SMRT: POSLEDNÍ NOČNÍ MůRA), s o to větší parádou se v druhé polovině 90. let zase vrátily zásluhou dvou mužů - filmového maniaka, scenáristy Kevina Williamsona (dále scénáře k TAJEMSTVÍ LOŇSKÉHO LÉTA a VŘÍSKOTU 2) a hororového guru Wese Cravena. Williamson napsal scénář rozverně si pohrávající se subžánrovými klišé, s bezchybnými dialogy a skvělými hláškami, kde postavy nejsou jen maso na rozkrájení, který Craven s jasně patrným nadšením velmi zručně a dynamicky natočil. Následovala nová vlna vyvražďovaček (včetně tří pokračování VŘISKOTU), kterou zastavila až vlna remaků japonských hororů, po kterých přišla vlna remaků hororových klasik a vlna exploitation... Takže abych to shrnul: fanoušci budou nadšeni - a na těch ostatních nezáleží.(3.9.2006)

 • Dever
  *****

  Soundtrack Marco Beltrami: 1. Youth of America ,2. Whisper ,3. Red Right Hand ,4. (Don't Fear) The Reaper ,5. Artificial World [Interdimensional Mix] ,6. Better Than Me ,7. Whisper to a Scream (Birds Fly) ,8. First Cool Hive ,9. Bitter Pill ,10. School's Out ,11. Original Motion Picture Score ,(13.5.2011)

 • GilEstel
  **

  Nikdy jsem neskrýval, že horory nejsou zrovna moje parketa. U hororových komedií to je tudíž asi podobný. Vřískot je v mnoha ohledech filmem přelomovým. Získal si řadu pokračování přímých i nepřímých. S Vřískotem stejně jako s mnoha podobnými filmy mám trochu problém. Přijde mi to všechno strašně laciný. Příběh jako z nejbrakovějšího komiksu, trapné chování postav. Samozřejmě, že jde o nadsázku, ne skutečný svět. Přesto mi přijde ujetý smát se tomu, jak se lidi kuchají nožema a všude cáká krev. To vše bez jakéhokoli důvodu nebo motivu, kdy jediný motiv je zabavit diváka. Já se prostě moc nebavil a nic vtipného v tom neviděl. Fakt, že se podle týhlé šablony udělalo x dalších filmů a lidi na ně chodí, je spíš smutný. 40%(10.7.2011)

 • - Ve scéně při večírku u Stua (Matthew Lillard) jeden z hostů při sledování filmu Halloween (1978) poznamená, že v uvedené scéně, kdy Michael Meyers (Tony Moran) oběť probodne a pověsí na zeď, je barva krve příliš křiklavě červená. V této scéně však krev vidět není, podobně jako se neodhalila herečka v záběru, který Randy (Jamie Kennedy) uvádí slovy: "Povinné ukazování koz." (DareDeer)

 • - David Arquette, představitel policisty Deweyho, je ve skutečnosti o něco mladší než Skeet Ulrich, Matthew Liliard a Jamie Kennedy, kteří hrají středoškoláky. (DareDeer)

 • - Wes Craven objavil dnes už legendárnu masku v kalifornskom obchodíku s hračkami. (lylka2296)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace