Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sedmnáctiletý americký středoškolák Alex Browning se chystá na školní výlet do Paříže. Má však neblahé tušení, které sílí každým okamžikem až do nástupu do letadla. Těsně před odletem má děsivou vizi, v níž si vymění místo se spolužačkou a krátce nato letadlo při startu exploduje. Když ho pak spolužačka opravdu požádá, aby si s ní místo vyměnil, propadne panice a snaží se ostatní přesvědčit, aby stroj opustili. Popere se kvůli tomu se spolužákem Carterem a je nakonec z letadla vyveden i s ním a jeho přítelkyní Terry. Vystoupí také nejlepší kamarád Tod, samotářská Clear Riversová, která jeho předtuše uvěří, a učitelka Valerie Lewtonová, aby na ně dohlédla. V hale se navíc setkají s Billym Hitchcockem, který se opozdil. Vzápětí se stanou svědky katastrofy, když letadlo krátce po startu opravdu exploduje. Alex se doma zhroutí, a to ještě netuší, že smrt s nimi nemá vyrovnané účty. Krátce po tryzně za oběti neštěstí totiž zahyne při bizarní nehodě v koupelně Tod a Alex si uvědomí, že i on smrt vytušil podle různých znamení. S Clear se vloupe do pohřebního ústavu, kde je přistihne zřízenec Bludworth, jenž tvrdí, že podle původního plánu měli všichni zahynout v letadle. Protože unikli, má pro ně smrt nový plán. (TV Nova)

(více)

Recenze (767)

ScreamJay 

všechny recenze uživatele

Kdo se jednou ocitne na pořadníku Smrti, nemůže se z něj už vykroutit. Ale tohle se pár teenagerům povedlo, čímž zubaté pěkně zpřeházeli itinerář. První hvězdičku dávám za to, že z Nezvratného osudu neudělali řadovou teenagerku a dokázali se nad provařená klišé povznést. Druhou za skvělý scénář, který vyjma počátku vykazuje značný spád a kupu neotřelých nápadů. Třetí hvězda za novátorství do hororové branže doplněné slušnými hereckými výkony a kvalitní hudbou (viz. třeba Nine Inch Nails). No a tu poslední čtvrtou dávám za tu křehkou linii mezi bytím a nebytím po které nechají autoři diváka kráčet od první do poslední minuty. Všechny 4 hvězdičky jsou protkané nití mrazivé atmosféry a podivného neklidu, s nímž očekáváte dalšího na řadě. Mínusem je pak místy trochu zabržděný děj, který trochu zpomaluje ten výše zmiňovaný spád. A taky možná trochu zamotaný konec, který vyžaduje naprostou pozornost a i s ní se trocha v plánu smrti poztrácíte. Tohle je horor extratřídy novověku, tohle je podívaná, která za to stojí a konečně trocha svěžího vzduchu do zatouchajícího prostředí teenage vyvražďovaček. Vřele doporučuju! ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

V rámci subžánru teenagerská vyvražďovačka docela originální a hlavně nadprůměrný počin. Po divákovi to chce jen přijmout pravidla hry, která jsou: 1. smrt se řídí "plánem", 2. Zubatá je pěkně hravá a vynalézavá potvora, 3. když ji (smrt) dvakrát přečůráte, jste v pohodě. Jinak řečeno: raději moc nefilozofovat a spíše si užívat velmi zručně natočeného thrilleru-hororu. Já jsem se bál docela hodně. ()

Reklama

lamps 

všechny recenze uživatele

Opravdu vynikající námět, navíc podpořený nápaditým a svižným zpracováním. Sice se z toho dalo vyždímat daleko více napětí a tvůrci se nemuseli za každou cenu snažit o ta nejšílenější a nejabsurdnější úmrtí v dějinách filmu, ale přesto je Final Destination společně s Vřískotem suverénně nejlepší teen vyvražďovačkou. Ke cti mu především slouží, že téměř do puntíku přesně splnil to, co jsem od něj původně očekával. Úvod s letadlem je skutečně působivý a dokázal mě výrazně namlsat, a přestože se snímek postupně proměňuje v řadu velmi nešťastných příhod, pachuť v podobě nepříjemné atmosféry a hrozivé vize mi v ústech zůstala až do samotného konce. Druhý díl je také hodně povedený, ale zábavné a mrazivé jedničce už výsadní postavení nikdo nevezme. ()

LaciLC 

všechny recenze uživatele

Výborný a originálny teenagerský horor, paradoxne som sa pri jeho ďalších pokračovaniach bavil o niečo viacej. Tento diel je asi zo všetkých najvážnejší a má aj najhustejšiu atmosféru. Samozrejme ani tu nechýba slušná dávka čierneho humoru. A tie "akože náhodné nehody" boli skvele spracované a niektoré poriadne šťavnaté. Nie je to dokonalé, ale odporúčam to každému! ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Film má dosť mrazivú atmosféru a pomerne kvalitné herecké výkony, trebárs Seann William Scott ...A nájde sa tu čas aj na humor a nejaké to odľahčenie deja. Film má zaujímavý a hlavne originálny nápad a dokáže ho dosť dobre využiť. Aj spôsoby smrti sú v tomto diele dosť prepracované, trebárs sťatie hlavy jedného hrdinu. Pravda, trochu strhávam hodnotenie, lebo v tomto prípade som sa hrôzou naozaj nepotil. Vlastne sa tu predstavuje taká prehliadka rôznych štýlov úmrtia. ()

Galerie (78)

Zajímavosti (47)

  • Původní název filmu byl Flight 180. (Chatterer)
  • Alexova (Devon Sawa) kuřecí pomazánka byl ve skutečnosti rozmačkaný banán. (TaNya_)

Související novinky

Režisér Spider-Mana chystá Star Wars seriál

Režisér Spider-Mana chystá Star Wars seriál

22.02.2022

Jon Watts (Cop Car, Spider-Man: Bez domova) pomohl nakopnout superhrdinskou značku Spider-Mana do miliardových výšin, a tak má teď v Hollywoodu a zejména u Disneyho velmi dobré jméno. Šéf Marvelu už… (více)

Nový Nezvratný osud je na cestě

Nový Nezvratný osud je na cestě

12.01.2022

Občas stačí, když je známý tvůrce dostatečně velký fanoušek, aby se věci daly do pohybu. A přesně tím údajně režisér posledních Spider-Manů a thrilleru Cop Car Jon Watts opravdu je. Ještě spolu se… (více)

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

14.01.2019

Studio New Line se rozhodlo oživit svoji brutální hororovou sérii Nezvratný osud, najalo přitom scenáristy posledních několika Saw Patricka Meltona a Marcuse Dunstana. Předchozích pět snímků… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

...a spousta dalších pokračování. Co takhle Top Gun 2? Jerry Bruckheimer nemá dobrý rok – Princ z Persie neuspěl a Čarodějův učeň zřejmě dopadne ještě hůř. Účetnictví mu zachrání čtvrtí Piráti, ale… (více)

Reklama

Reklama