Sedmnáctiletý americký středoškolák Alex Browning se chystá na školní výlet do Paříže. Má však neblahé tušení, které sílí každým okamžikem až do nástupu do letadla. Těsně před odletem má děsivou vizi, v níž si vymění místo se spolužačkou a krátce nato letadlo při startu exploduje. Když ho pak spolužačka opravdu požádá, aby si s ní místo vyměnil, propadne panice a snaží se ostatní přesvědčit, aby stroj opustili. Popere se kvůli tomu se spolužákem Carterem a je nakonec z letadla vyveden i s ním a jeho přítelkyní Terry. Vystoupí také nejlepší kamarád Tod, samotářská Clear Riversová, která jeho předtuše uvěří, a učitelka Valerie Lewtonová, aby na ně dohlédla. V hale se navíc setkají s Billym Hitchcockem, který se opozdil. Vzápětí se stanou svědky katastrofy, když letadlo krátce po startu opravdu exploduje. Alex se doma zhroutí, a to ještě netuší, že smrt s nimi nemá vyrovnané účty. Krátce po tryzně za oběti neštěstí totiž zahyne při bizarní nehodě v koupelně Tod a Alex si uvědomí, že i on smrt vytušil podle různých znamení. S Clear se vloupe do pohřebního ústavu, kde je přistihne zřízenec Bludworth, jenž tvrdí, že podle původního plánu měli všichni zahynout v letadle. Protože unikli, má pro ně smrt nový plán. (TV Nova)

Galadriel

Já nějak nevím, půlku filmu jsem se bavila tím, že jsem si domýšlela, co se stane (častokrát správně) a bavila se nad hovadinami toho, co se na plátně zrovna děje. SPOILER: Navíc čekala jsem, že půjde o napínavý thriller a dočkala jsem se hry o to, kdo dřív zemře drastičtější, krvavější a kurióznější smrtí (musím říct, že vyhrála asi slečna učitelka). KONEC SPOILERU. Šikovnější režisér a scénárista by z tohoto námětu podle mě dokázali vytěžit mnohem víc, protože ten nápad sám o sobě je naprosto výborný. Bohužel ale zpracování se moc nepovedlo, takže vznikl průměrný předvidatelný film s průměrnými herci. Konec byl sice podle mého gusta, ale bývalo by bylo lepší, kdybych ho neuhodla několik okamžiků předem. Suma sumárum: nevyužitý potenciál. ()

Marigold

Nápad moc pěkný, provedení laciné... Ačkoli se zpočátku zdá, že by tenhle film mohl být něčím víc než typickou teenage vyvražďovačkou, nakonec sklouzne k typický žánrovým klišé a jediné, co ho odlišuje od ostatních podobně laděných snímků, je postava vraha... tedy, jestli se zlomyslné smrti dá říkat postava. Vlastně spíš: jestli se tomu, co Wong vydává za smrt, dá vůbec říkat smrt, když se to chová jako velmi sadistická verze MacGyvera. Přesto svůj kousek pěkné atmosféra Nezvratný osud má, ale to nic nemění na faktu, že od určité chvíle (zřejmě to byla žvanivá pouťová mystika v podání ostrahy márnice) pro mě ztratil poslední zbytky pozoruhodnosti a vyvíjel se k vpodstatě očekávatelnému "double twistu", který je spíš trapný než vtipný. Pokud vše béřeme jako relaxaci a oddychovku se zajímavým námětem, rovná se výsledek lehkému nadprůměru, který nijak zvlášt nepoděsí, nepoznamená diváckou paměť, ale zároveň nezjizví vkus... ()

T2

Rozpočet $23miliónovTržby USA $53,331,147Tržby Celosvetovo $112,880,294║ Horror čo je svojou témou veľmi originálny a aj keď pokračovania maju svojou úrovňou klesajúcu tendenciu stále sa jedná o jednu z najlepších horrorových sérií, čo majú slušnú pútavosť. Tento príbeh je miestami až zdrvujúco smrštný vo svojom prevedení a je tam cítiť skúsenosť z mysterióznymi vecami režiséra Jamesa Wonga, ktorý sa spoluprácou podieľal na seriály Akty X. /videl v kine: 85%/ ()

Tosim

O tomhle filmu jsem slyšel od Legase, ale v půjčovně, kam jsem zašel, toužíce po nějakém silném zážitku, jsem po tom obalu sáhl víceméně vágně. To jsem neměl dělat!!! Pořád se volá po opravdu neotřelých nápadech a snímek toto vše splňuje - a ještě mnohem více. Neuvěřitelná jízda a taky docela krvavá - nečekal jsem to. Vynikající. Co nejdřív se musím podívat na díl druhý!!! Chce to jen využít příležitost. ()

Gemini

Nezvratný osud jsem viděl až jako poslední z prvních tří dílů série - a byl jsem upřímně řečeno celkem zklamán tím jak se to celé snaží hrát si na standardní film:) A taky mi kromě Ali přišli všichni do jednoho značně nesympatičtí, což je u tohohle žánru trochu problém. Naštěstí jen do chvíle, než se scénáristi vytasí s konečným řešením té které "otázky" - a ta řešení jsou buď (pro Final Destination trademarkově) směšně překombinovaná nebo naopak nečekaná a nečekaně rychlá, nicméně do jednoho působivá. Ale zkrátka a dobře tohle mi prostě nesedlo tolik jako třeba dvojka, a proto dávám "jen" 60%. ()

• Kerr Smith a Seann William Scott si před natáčením scény, kdy se letadlo zřítilo, vzali tabletky proti nevolnosti, a proto byli ospalí a slabí. Z toho důvodu na ně není moc detailních záběrů. (Bauer)
  • Okolo 32. minuty lze v zrcadle zahlédnout část objektivu kamery. (imagoo)