Nezvratný osud

Final Destination

Nezvratný osud

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2000, 98 min

Hodně dobrý ,,teen,, horor, James Wong dal vzniknout nové hororové sérii Final Destination (Nezvratný Osud) od té doby jsme se dočkaly dalších dvou dílů a připravuje se čtyřka. Jak to u filmu bývá první díl je nejlepší, originální zápletka, nadějní mladí herci a nejsilnější možný záporák ,,smrt,,. To vše pěkně servírováno s velkou porcí krve, okořeněno tajemnou atmosférou. Originální úmrtí, taky v dalších dílech je spousta zajímavých druhů smrti, ale příběh je pořád stejný, jen obměna herců…První díl 10/10*, druhý díl 8/10* třetí 6-7/10* těším se na 4 ;-)(22.3.2007)

Tento film mám moc rád. Úvodní sekvence je skutečně dechberoucí, ale film tím nekončí. Hlavním záporákem je tentokrát neviditelná Smrt. A její vražedné útoky (řetězení různých "náhod") jsou prostě mistrovské. Různé předtuchy a vidění to je moje. Výborný je Devon Sawa v hlavní roli (škoda, že v pokračování nehraje). Neprávem opomíjený teenagerovský horor je lepší než všechny Vřískoty a Tajemství různých lét. Originální a navíc skvěle natočeno. Podařená je i hudba méně známé Shirley Walkerové.(27.7.2003)

A to už každý odsudzoval teenagerské horrory! Perfektný jednoduchý scenár a ešte lepšími vyvražďovačkami sa rúti priamo na vás a konkuruje dokonca aj prevratnému 'Scream'. Pokračovania síce zmazali dobrú povesť filmu, no stále patrí jednotke to dobré a kvalitné. 85%.(1.12.2006)

Scénář: Glen Morgan, James Wong, Jeffrey Reddick .. Originální námět na teen vyvražďovačku, která se obešla bez postavy vraha jako takového. Výsledný produkt je ovšem stejný - (většinou je to mladá) mrtvola. Smrt má totiž svůj plán. Je to pro mladé, má to atmosféru a umírá se po dost komplikovaných nástrahách. Navíc se mi po všech stránkách líbí Ali Larter! A poslední záběr.. mňam. Žádný úchvatný zázrak, ale dalo se to..(18.4.2005)

Nejoriginálnější slasher prvních deseti let 21. století. A to není málo. Horror movie of the year(14.8.2007)

• - Scénář filmu byl původně napsán pro seriál The X Files (1993). (Chatterer)

• - Velká část záběrů je ze skutečného pádu a výbuchu letadla TWA Flight 800 z East Moriches na Long Islandu v New Yorku. (Chatterer)

• - Když studenti nastupují do letadla, Alex se podívá dolů a vidí zavazadlový vozík s číslem 666. (Chatterer)