Nezvratný osud

Final Destination

Nezvratný osud

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2000, 98 min

Společně s prvním Vřískotem jde o kvalitní vyvražďovačku, kde tentokrát zabijákem není maskovaný vrah, ale sama zubatá. A že umí vraždit opravdu tím nejoriginálnějším způsobem. Člověk by ani nevěřil, jak může být takový utržený drát flexibilní. Zkrátka horor a thriller v jednom se vším všudy, který byl zakončen více jak perfektně.(6.2.2011)

Imponuje mi námet o Smrti, ktorú sa nedá nijakým spôsobom oklamať a zároveň zmeniť vopred daný osud. Spracovanie je skvelé a hlavne nepôsobí komicky alebo nudne. Vraždenie je v ďalších častiach určite intenzívnejšie, dvojka len čerpala z úspechu jednotky a nepokúsila sa vyžmýkať z ústredného námetu čosi viac. Úvodná havária lietadla je vynikajúca a aj záverečná scéna, ktorá na mňa pôsobila trochu samoúčelne, ma držala celý čas priklincovanú k sedačke. Určite jeden z tých kvalitnejších a originálnejších hororov, len škoda, že tie ďalšie dve časti už nemali čo ponúknuť.(2.5.2008)

Rozpočet $23miliónovTržby USA $53,331,147Tržby Celosvetovo $112,880,294║ Horror čo je svojou témou veľmi originálny a aj keď pokračovania maju svojou úrovňou klesajúcu tendenciu stále sa jedná o jednu z najlepších horrorových sérií, čo majú slušnú pútavosť. Tento príbeh je miestami až zdrvujúco smrštný vo svojom prevedení a je tam cítiť skúsenosť z mysterióznymi vecami režiséra Jamesa Wonga, ktorý sa spoluprácou podieľal na seriály Akty X. /videl v kine: 85%/(18.5.2005)

• mchnk

Film, kterej ani nevim proč sem ho hodnotil, ale když můžu napíšu. Klasická americká tvorba pohlední mladí lidé tváří tvář smrti bez jasného a alespoň částečně logického vysvětlení. Každá smrt, je ale originální to je podle mě jediná pasáž, kdy se scénáristi pozastavili a zapřemýšleli jinak rychle pozabíjet vedlejší role a nějak to dopadne rychle na dvojku. Nic pro mě sory.(12.9.2011)

Já nějak nevím, půlku filmu jsem se bavila tím, že jsem si domýšlela, co se stane (častokrát správně) a bavila se nad hovadinami toho, co se na plátně zrovna děje. SPOILER: Navíc čekala jsem, že půjde o napínavý thriller a dočkala jsem se hry o to, kdo dřív zemře drastičtější, krvavější a kurióznější smrtí (musím říct, že vyhrála asi slečna učitelka). KONEC SPOILERU. Šikovnější režisér a scénárista by z tohoto námětu podle mě dokázali vytěžit mnohem víc, protože ten nápad sám o sobě je naprosto výborný. Bohužel ale zpracování se moc nepovedlo, takže vznikl průměrný předvidatelný film s průměrnými herci. Konec byl sice podle mého gusta, ale bývalo by bylo lepší, kdybych ho neuhodla několik okamžiků předem. Suma sumárum: nevyužitý potenciál.(20.9.2009)

• - Většina postav ve filmu je pojmenována po režisérech či hvězdách z černobílých hororových filmů: Chaney (Lon Chaney), Waggner (režisér George Waggner), Browning (slavný "Dracula" režisér Tod Browning), Larry Murnau, (F.W. Murnau, režisér filmu Dracula Nosferatu, eine Symphonie des Grauens), Schreck (Max Schreck). (Chatterer)

• - Velká část záběrů je ze skutečného pádu a výbuchu letadla TWA Flight 800 z East Moriches na Long Islandu v New Yorku. (Chatterer)

• - Spoiler: Po výbuchu letadla následuje záběr na Terry (Amanda Detmer), za kterou je vidět obraz autobusu, který ji následně přibližně v 45. minutě zabije. (Bonaci)