poster

Na Hromnice o den více

 • USA

  Groundhog Day

 • Slovensko

  Neuveriteľný deň

 • Slovensko

  Na Hromnice o deň viac

 • Velká Británie

  Groundhog Day

Fantasy / Komedie / Romantický

USA, 1993, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kinej
  ***

  Kdysi dávno jsem byl z tohoto snímku v kině nadšen. Nedávno jsem ho viděl znovu na HBO. Mé hodnocení asi bude ovlivněno tím, že jsem byl nucen se dívat na dabovanou verzi. Dabingzcela vymazává komediálnost Billa Murraye. Jestliže v originále Murray září, tak v dabované verzi pouze je a to sráží film tak minimálně o 50%. Dabing je zlo. Jinak si myslím, že nápad s opakujícím se dnem mohly být o něco využitější.(9.7.2007)

 • dzej dzej
  ****

  Bill Murray ztracen tentokrát v čase a prostoru. Originální nápad bez vysvětlení příčiny (což ji minus především u plytkého a pitomého zakončení). Hrdina rozpuštěn v stereotypně plynoucí peně dní, plajáda reakcí jeho uvězněné psyché (ironický škleb, nihilismus, altruismus, božství, superhrdinství). Reklama na píseň "I got you babe" od Cher.(25.4.2006)

 • Roman.Ticka
  ****

  Zajímavé téma na svou dobu zvládnuté obstojně. Ze všech Philů - důležitý, arogantní, sucharský, svádivý, promiskuitní, sarkastický, ironický, agresivní, sebevražedný, smířlivý, lidumilský - se mi líbil nejvíc v poloze sarkasticko-agresivního sebevraha. Tahle pasáž neměla chybu, bohužel byla nejvtipnější a nejkratší ze všech. Billův výkon i tak patřil k tomu lepšímu v žánru a kdo neocení anděla Ritu s nádhernou hřívou, ať se těší na šestou hodinu ranní! Nicméně poslední role supermana spasitele poslala zatím docela využitý potenciál do romanticko-klišovitého průměru, přesně ve stylu made in America. "...dokud tenhle svišť uvidí svůj stín..."(19.11.2011)

 • Radek99
  *****

  Naprostý fakt - snad nejlepší crazy romantická komedie, která kdy vznikla a rozhodně to nejlepší ze sklizně americké kinematografie 90. let... Velmi originální nápad (později tolikrát variovaný - viz třeba 50x a stále poprvé), skvělý scénář a především pak Bill Murray!(29.7.2011)

 • Malarkey
  ****

  Příjemná nápaditá komedie, která ale na plný počet nemá. Její jedinou výhodou je totiž jen ten originální příběh a samozřejmě Bill Murray. Legrace samotná už je trošku mimo. U komedií je to prostě tak, že buď vám sednou naplno, nebo se prostě líbí a jsou sympatické. Na Hromnice o den více je přesně ten druhý případ. Když dám komedii pět hvězdiček tak počítám s tím, že se na ní příště zase podívám a vidím jí stále dokola a nepřestává mě bavit. Tady bych to asi úmyslně nevyhledával, ale sympatické to rozhodně bylo.(1.12.2009)

 • - Snímek obsadil v roce 2008 v žebříčku nejlepších fantasy filmů sestaveném Americkým filmovým institutem 8. příčku. (TheDude)

 • - V jedné scéně se Connors vrhne ze zvonice. Tato budova byla ve skutečnosti budovou opery ve Woodstocku v Illinois (kde se natáčel celý film). Místní legenda praví, že se v budově prochází duch mladé dívky, která zemřela po pádu z balkónku. (HellFire)

 • - Francouzskou bášeň, kterou Phil recituje v restauraci, napsal Danny Rubin, inspirací mu byla „Bachelor's Dance“ Jacquese Brela. Báseň se dá přeložit jako: Dívka, kterou chci milovat / je jako jemné víno / které je každé ráno lepší a lepší. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace