Na Hromnice o den více

Na Hromnice o deň viac

Groundhog Day

Fantasy / Komedie / Romantický

USA, 1993, 101 min

Když americká romantická komedie, která není úplně jednotvárná a dějově pitomá, "Na Hromnice o den více" bude jednou z hlavních kandidátek. Zajímavý nápad, naprůměrná atmosféra a především Bill Murray ve svůj průměr vysoce převyšující roli a ideálně romantická Andie MacDowell. Pro Jiřího K.: máte pravdu, co se týče psychologie postav i logiky děje, avšak na to bych si u romantické komedie většinou nestěžoval. Trochu kontroverznějších názorů není nicméně nikdy dost.(20.4.2005)

Fajnová podívaná, ale na plné hodnocení to není. Kdo by neměl rád časové smyčky. Je to parádní téma jak v dramatech, tak také, jako v tomto případě, v komediích. Pěkné, romantické, zábavné, ale ne až tak zábavné a zajímavé, aby to bylo něco, na co bych nedokázal zapomenout. Za pár let si dám tuto komedii určitě s chutí znovu. 80%(24.6.2010)

Skvelá, neskutočne vtipná komédia so zápletkou točiacou sa okolo časovej anomálie, ktorá ma vo filmoch a seriáloch doteraz neomrzela, a zjavne ani neomrzí. Jedna z najlepších romantických komédií vôbec (podobne sa mi páčila asi jedine Láska nebeská) s bravúrnym Murrayom, ktorý tu predvádza svoj všestranný talent v najrozličnejších hereckých polohách, s výdatnou podporou v podobe rovnako skvelej (a mimo toho aj krásnej) Andie MacDowellowej. Film, ktorý jednoducho MUSÍTE vidieť.(4.12.2013)

Netradiční romantická komedie s Billem Murrayem v roli moderátora počasí a sladké Andie MacDowell. Párkrát jsem se u ní zasmál, ale skvělý vnitřní pocit, jak bývá u lepších komedií mi nezanechala. Kvalita scénáře docela místy pokulhávala. [6/10] (Columbia) (Technicolor /// Produkce: Trevor Albert /// Scénář: Danny Rubin, Harold Ramis /// Kamera: John Bailey /// Hudba: George Fenton) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](3.4.2010)

Zaujímavá vynaliezavosť podobne jednoduchého nápadu by vo veľa chvíľkach a na malých maličkostiach mohla úplne prepadnúť. To ale nie je Ramisov prípad. V časovej smyčke bola ale vynalizavosť a nápaditosť splnená do posledného detailu až po pár opakovaniach, čiže prvú polhodinku je to len akési oťukávanie. Ale potom, keď sa to všetko rozbehne, si ani neuvedomíte, že je to posypané romantickým, nevtieravo-trblietavým pozlátkom. 80%.(8.12.2007)

• - Navzdory skutečnosti, že film je natočen ve standartním formátu, je v závěrečných titulcích uvedeno, že je natočen v Panavision. (Mr.Hudson)

• - Během natáčení svišť dvakrát pokousal Billa Murrayho. (HellFire)

• - Francouzskou bášeň, kterou Phil recituje v restauraci, napsal Danny Rubin, inspirací mu byla „Bachelor's Dance“ Jacquese Brela. Báseň se dá přeložit jako: Dívka, kterou chci milovat / je jako jemné víno / které je každé ráno lepší a lepší. (HellFire)