Na Hromnice o den více

Na Hromnice o deň viac

Groundhog Day

Fantasy / Komedie / Romantický

USA, 1993, 101 min

Zaujímavá vynaliezavosť podobne jednoduchého nápadu by vo veľa chvíľkach a na malých maličkostiach mohla úplne prepadnúť. To ale nie je Ramisov prípad. V časovej smyčke bola ale vynalizavosť a nápaditosť splnená do posledného detailu až po pár opakovaniach, čiže prvú polhodinku je to len akési oťukávanie. Ale potom, keď sa to všetko rozbehne, si ani neuvedomíte, že je to posypané romantickým, nevtieravo-trblietavým pozlátkom. 80%.(8.12.2007)

V jednoduchosti je krása. Nemůžu říct nic negativního. Snímek je to moc pěkný a pro mě, jako milovníka filmů, kde se děje něco s časem bylo tohle jako stvořené. Vtipná komedie, která ukazuje, že i nesmrtelnost nemusí být skvělá, ale zopakovat si jeden den na nějakém pěkném místě by nemuselo být tak špatný.(9.8.2015)

Originální, chytré, vtipné, zábavné.... Nejsem nijakým velkým příznivcem tohoto žánru ( to je ještě hodně jemně řečeno :o) ) , nicméně pokud romantickou komedii, tak v takovémto podání milerád! TOP 3 ( pro mě ) ve svém žánru. Originální myšlenka ( stále se opakujícího dne ) rozvedena opravdu pozoruhodným způsobem. 1 * za Billa Murrayho ( přesně ten typ role šité přesně jemu na míru ) , 1* za nádhernou Andie MacDowell ( tvůrci vynikajícím způsobem vybrali protipól k cynickému Billovi ), 1* za originální, chytrý a v neposlední řadě vtipný scénář, nemůžu jinak ... 1* za sympaťáka sviště Phila :o) a poslední 5 - tou * udílím snímku za ten účinek ( proměnu), kterou u mě vyvolal. Po těžkém víkendu jsem usedal k Tv naprosto vyčerpán s přesvědčením, že max do 20 - ti minut budu " tuhej ", což se samozřejmě nestalo ( ba právě zcela naopak ) a na konci snímku jsem se cítil jako " znovuzrozený " plný sil. Jako nesmírný ŽIVOTABUDIČ působí tento snímek. p.s. 1 nemáte déja vu?............zeptám se v kuchyni :o) p.s.2 píseň I got you Babe je skvělá, melodická...., ale probouzet se při jejím tónu po 250 -é, mám silný pocit, že by se to neobešlo bez tiku na pravém oku a budík by dostával silně zabrat ( stejně jako v případě hlavního hrdiny :o)(7.12.2009)

Fajnová podívaná, ale na plné hodnocení to není. Kdo by neměl rád časové smyčky. Je to parádní téma jak v dramatech, tak také, jako v tomto případě, v komediích. Pěkné, romantické, zábavné, ale ne až tak zábavné a zajímavé, aby to bylo něco, na co bych nedokázal zapomenout. Za pár let si dám tuto komedii určitě s chutí znovu. 80%(24.6.2010)

Potešil som sa, keď som si prečítal, že vo filme pôjde o manipuláciu s časom, o časovú slučku. Spomenul som si na Clairov film Stalo sa zajtra, kde bol použitý obdobný motív (už pred 65 rokmi!). A na časové slučky v krátkometrážnom Moste cez Soviu rieku alebo Rampe sa nedá zabudnúť. Lenže! Bill Murray s bassetovským obličajom a Andie MacDowell s permanentne oduševneným výrazom by museli mať k dispozícii naozaj vynikajúci scenár, aby ma zaujali, dojali a rozosmiali (veď to má byť romantická komédia). Spomínam si však iba na niekoľko momentov, v ktorých som si uvedomil, aký to mohol byť film, keby sa využili všetky námetom ponúkané možnosti. A aj keď prehľad hodnotení mojich obľúbených užívateľov pripomína pohľad na oblohu za jasnej letnej noci, ja už moje tri hviezdičky považujem za ústretový krok.(27.10.2009)

• - V městečku Punxsutawney, ležícím asi 100 km severovýchodně od Pittsburghu, skutečně existuje tradice, kdy Punxsutawnský svišť Phill předpovídá příchod jara či delší zimu. Tradice, stejně jako městečko, přišla do širšího povědomí až díky filmu. (myloush)

• - V audiokomentáři zmiňuje režisér Harold Ramis, že délka Philova (Bill Murray) "exilu v čase" je deset let. (Terva)

• - Celosvětová premiéra proběhla 4. února 1993 ve Westwoodu. (Varan)