poster

Na Hromnice o den více

 • USA

  Groundhog Day

 • Slovensko

  Na Hromnice

 • Slovensko

  Neuveriteľný deň

 • Slovensko

  Na Hromnice o deň viac

 • Velká Británie

  Groundhog Day

Fantasy / Komedie / Romantický

USA, 1993, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B!shop
  *****

  Naprosto totalni jizda. Jedna z nejlepsich romantickejch komedii. Napad na zaseknuti v case je fakt fajn a originalni, protoze to neni, ze by se v case vracel, on se mu den furt opakuje a to tu asi jeste nebylo. Je sice fakt, ze z nekterejch scen se dalo vytezit vic a Ramis se spis nez na nejaky masakry v podobe sebevrazd a vytrznosti a podobne zameruje na romantickou linku, ale vubec to nevadi. Andie je tady fakt kouzelna a Murray je naprosto nehoraznej drtic. K tomu si prictete fajn hudbu a prijemnou delku. Proste jednoznacnejch 5*.(25.12.2007)

 • juta
  *****

  V jednoduchosti je krása. Nemůžu říct nic negativního. Snímek je to moc pěkný a pro mě, jako milovníka filmů, kde se děje něco s časem bylo tohle jako stvořené. Vtipná komedie, která ukazuje, že i nesmrtelnost nemusí být skvělá, ale zopakovat si jeden den na nějakém pěkném místě by nemuselo být tak špatný.(9.8.2015)

 • gudaulin
  *****

  Velice dobrá romantická komedie, jedna z nejlepších z období 90. let, která se může pochlubit výborným scénářem, nepostrádajícím vtip, originalitu a absurditu. Režisér Ramis zároveň obsadil do hlavních rolí ideální dvojku - předního charakterního herce a komika Billa Murraye a půvabnou a sympatickou Andie MacDowell, pro níž byl film patrně vyvrcholením kariéry. Náročnější byla pochopitelně role Murraye a ten se jí díky dlouholetým zkušenostem zhostil se ctí. Jeho Phill je cynický, sebestředný, unuděný a životem unavený profesionál, který je přesvědčený, že ho už nic nemůže překvapit...Jeho postava pak prochází vývojem a na konci je někdo jiný. Díky zápletce postavené na práci s časovým paradoxem je možné film považovat i za komediální sci fi. Celkový dojem 80 %.(30.12.2007)

 • predators
  ****

  4*...a to jenom díky hodně pomalému začátku. S přibývajícími minutami je každý Philův nový den zajímavější, pestřejší a zábavnější. Phil začne poznávat lidi kolem sebe a nejen to. Najde dobro v sobě samém a tím pro něj jeden den končí, nový však začíná. Zajímavosti: Phil se do stejného dne probudil celkem 82x. O to bylo složitější natáčení, protože nikdo nevěděl, kdy se Phil probudí do dne druhého. :-) 70%(8.3.2009)

 • Aky
  *****

  Nepátrejte po logice, není tam. Přesto je to výtečná komedie s nepřetržitou řadou humorných zápletek a situací, které umožňuje a vytváří základní šťastný nápad, že se jeden den opakuje pořád dokola, ale jen pro jednoho z jeho protagonistů. Samozřejmě všechno stojí a umocňuje se s výtečným Billem Murray.(5.4.2010)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 4. února 1993 ve Westwoodu. (Varan)

 • - Francouzskou bášeň, kterou Phil recituje v restauraci, napsal Danny Rubin, inspirací mu byla „Bachelor's Dance“ Jacquese Brela. Báseň se dá přeložit jako: Dívka, kterou chci milovat / je jako jemné víno / které je každé ráno lepší a lepší. (HellFire)

 • - Ve scéně, kdy přijede trojice reportérů do Punxatawney, vystoupí Rita (Andie MacDowell) a Larry (Chris Elliott) před hotelem, ve kterém Phil (Bill Murray) odmítá bydlet. Následně Phil nasedá do dodávky na místo spolujezdce a odjíždí, přičemž Larry (jako dosavadní řidič) v autě není, tudíž řídí někdo čtvrtý, kdo tam vlastně není. (bohhous22)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace