Na Hromnice o den více

Na Hromnice o deň viac

Groundhog Day

Fantasy / Komedie / Romantický

USA, 1993, 101 min

Velice příjemná, laskavá a inteligentní romantická komedie s velmi originálním scénářem. Při sledování jsem si sám podal otázku co bych dělal kdyby se stále opakoval jeden a tentýž den??? Přiznám se, že mě napadlo spoustu různých věcí :-). Bill Murray je opravdu Pan Herec a opět podal výkon, kterému nelze nic vytknout. Nabalování Andie MacDowell by určitě potěšilo nejednoho muže :). Jedna z nejkrásnějších komedií jakou jsem viděl......(11.4.2008)

Díky těmhle komediím si mě Bill Murray získal. Naprosto skvělý scénář v rukou jednoho z nejlepších komiků. Vždyť jen ta představa, že můžete prožít jeden den na tolik způsobů, je lákavá a děsivá zároveň. Rozhodně jedna z nejlepších romantických komedií, která si najde cestičku do Vašeho srdce velmi snadno. 95%(21.3.2011)

Wow, proč jsem jen tuto nesmrtelnou klasiku tak dlouho opomíjel a dozvěděl se o ní až když o 20 let později námět vykradl jiný film? Škoda, že Bill Murray hraje povětšinou sarkastické nezdvořáky, ovšem v Groundhog Day těch smíšených nálad zvládne víc, aby se z něj nakonec stal velký sympaťák a miláček maloměsta. Prostě dokonalá filmová epopej, která má rozhodně co nabídnout i dnes. PS : Nevím, kdy jsem naposled viděl rozmlátit budík takto stylově :D ...90%(3.2.2015)

Skvelá, neskutočne vtipná komédia so zápletkou točiacou sa okolo časovej anomálie, ktorá ma vo filmoch a seriáloch doteraz neomrzela, a zjavne ani neomrzí. Jedna z najlepších romantických komédií vôbec (podobne sa mi páčila asi jedine Láska nebeská) s bravúrnym Murrayom, ktorý tu predvádza svoj všestranný talent v najrozličnejších hereckých polohách, s výdatnou podporou v podobe rovnako skvelej (a mimo toho aj krásnej) Andie MacDowellowej. Film, ktorý jednoducho MUSÍTE vidieť.(4.12.2013)

Egoistický Zákopčaník je tak dlouho lapen v časové smyčce, dokud se z něj nestane vnímavý člověk s pozměněným žebříčkem hodnot.. Dnes už dá se říct klasika romantické komedie s brilantním králem obličejové mimiky B.Murrayem, která je vystavěna na důvtipu a chytrém scénáři - především v situacích, kdy Phil už dobře ví, že čas je na jeho straně, přičemž celou dobu tušíte, že tu píseň, co se v ložnici každé ráno rozezní v 6:00, bude moci na konci věnovat ženě po své pravici.. Někde jsem četl, že pár měsíců po natáčení trpěl Murray nočními můrami, v kterých se objevoval svišť v kožené bundě zpívající na pódiu repertoár Cher. Možná to bylo proto, že ho během natáčení 2x kousnul. Ten svišť..(22.12.2011)

• - V audiokomentáři zmiňuje režisér Harold Ramis, že délka Philova (Bill Murray) "exilu v čase" je deset let. (Terva)

• - V době natáčení procházel Bill Murray rozvodem. Navázal zde vztah s kostymérkou filmu, která se později stala i jeho ženou a matkou čtyř dětí. (DareDeer)

• - Režisér Harold Ramis byl velmi překvapen, že si film získal pozornost několika náboženských skupin, guru léčitelů a skupin zajímajících se o metafyziku. (DareDeer)