Na Hromnice o den více

Na Hromnice o deň viac

Groundhog Day

Fantasy / Komedie / Romantický

USA, 1993, 101 min

Originální, chytré, vtipné, zábavné.... Nejsem nijakým velkým příznivcem tohoto žánru ( to je ještě hodně jemně řečeno :o) ) , nicméně pokud romantickou komedii, tak v takovémto podání milerád! TOP 3 ( pro mě ) ve svém žánru. Originální myšlenka ( stále se opakujícího dne ) rozvedena opravdu pozoruhodným způsobem. 1 * za Billa Murrayho ( přesně ten typ role šité přesně jemu na míru ) , 1* za nádhernou Andie MacDowell ( tvůrci vynikajícím způsobem vybrali protipól k cynickému Billovi ), 1* za originální, chytrý a v neposlední řadě vtipný scénář, nemůžu jinak ... 1* za sympaťáka sviště Phila :o) a poslední 5 - tou * udílím snímku za ten účinek ( proměnu), kterou u mě vyvolal. Po těžkém víkendu jsem usedal k Tv naprosto vyčerpán s přesvědčením, že max do 20 - ti minut budu " tuhej ", což se samozřejmě nestalo ( ba právě zcela naopak ) a na konci snímku jsem se cítil jako " znovuzrozený " plný sil. Jako nesmírný ŽIVOTABUDIČ působí tento snímek. p.s. 1 nemáte déja vu?............zeptám se v kuchyni :o) p.s.2 píseň I got you Babe je skvělá, melodická...., ale probouzet se při jejím tónu po 250 -é, mám silný pocit, že by se to neobešlo bez tiku na pravém oku a budík by dostával silně zabrat ( stejně jako v případě hlavního hrdiny :o)(7.12.2009)

Velice příjemná, laskavá a inteligentní romantická komedie s velmi originálním scénářem. Při sledování jsem si sám podal otázku co bych dělal kdyby se stále opakoval jeden a tentýž den??? Přiznám se, že mě napadlo spoustu různých věcí :-). Bill Murray je opravdu Pan Herec a opět podal výkon, kterému nelze nic vytknout. Nabalování Andie MacDowell by určitě potěšilo nejednoho muže :). Jedna z nejkrásnějších komedií jakou jsem viděl......(11.4.2008)

Ryze americká rom-kom, která si díky svému originálnímu námětu a důvtipnému zpracování zasloužila stálé místo v TOPce IMDB. Popravdě, vůbec se tomu nedivím, takhle nějak totiž vypadá život, když se zastaví. Možná malinko hůře, ale pokud máte po boku Andie, no nevím, nevím. Alespoň Billovi to pomáhalo v řešení kritických situací - herec par excellanc. Andie MacDowell byla vybrána rukou osudu, skvěle se doplňovali a jejich prohlubování na mě působilo velmi realisticky, až jsem uvěřil, že mezi nimi něco je :)(19.6.2008)

Fajnová podívaná, ale na plné hodnocení to není. Kdo by neměl rád časové smyčky. Je to parádní téma jak v dramatech, tak také, jako v tomto případě, v komediích. Pěkné, romantické, zábavné, ale ne až tak zábavné a zajímavé, aby to bylo něco, na co bych nedokázal zapomenout. Za pár let si dám tuto komedii určitě s chutí znovu. 80%(24.6.2010)

Tak tohle je to nejlepší s Billem Murrayem!! Kdo to neviděl, neví, co je to skvělá a zároveň inteligentní komedie. Naprosto neuvěřitelná zápletka, vystavěná na neustále se opakujícím dni, dává tvůrcům, potažmo i hlavnímu představiteli možnost rozehrát desítky situací, které by v takovémto případě mohly nastat. Některé z nich dovádějí až do krajnosti, jiné jen naťuknou, každopádně ale fantasticky pobaví.(13.8.2002)

• - Ve scéně, kdy přijede trojice reportérů do Punxsutawney, vystoupí Rita (Andie MacDowell) a Larry (Chris Elliott) před hotelem, ve kterém Phil (Bill Murray) odmítá bydlet. Následně Phil nasedá do dodávky na místo spolujezdce a odjíždí, přičemž Larry (jako dosavadní řidič) v autě není, tudíž řídí někdo čtvrtý, kdo tam vlastně není. (bohhous22)

• - Spoiler: Ve filmu je zachyceno celkem třiatřicet Philových (Bill Murray) hromnic. (X-256)

• - V jedné scéně se Phil Connors (Bill Murray) vrhne ze zvonice. Tato budova byla ve skutečnosti budovou opery ve Woodstocku v Illinois, kde se film natáčel. Místní legenda praví, že se v budově prochází duch mladé dívky, která zemřela po pádu z balkónku. (HellFire)