1917 (2019)

Je k zamyšlení, že i v Kambodži, kde jsem tenhle film viděl, byla premiéra o asi dva měsíce dřív než u nás. Podle mě je někde něco špatně. Co se hodnocení týče, k pěti hvězdičkám mi tam něco chybělo, ale určitě jde o jeden z nejlepších filmů za poslední rok. Geniální kamera, zvuk a celková atmosféra dělají z 1917 výjimečnou záležitost. Některé záběry asi jen tak z hlavy nevymažu. Hm, možná ten počet hvězd ještě promyslím ..

Mandalorian (2019) (seriál)

Až na některé těžkopádně působící souboje jsem si tenhle seriál oblíbil. Jsem rád, že se zase něco ze světa Star Wars povedlo. - Doplnění páté hvězdičky během druhé série. Důvod asi netřeba vypisovat :-)

Terminátor: Temný osud (2019)

Rozhodl jsem se pro tentokrát odpustit Hollywoodu multikulti metoo proimigrační propagandu a soustředil jsem se spíš s vypnutým mozkem čistě na akci a nějakou tu nostalgii. Ze začátku jsem byl příjemně překvapený choreografií při mlátičce a celkově mi přišlo jako že to bude mít šťávu. Bohužel tempo se ztrácelo každou minutou a nedošlo ani na žádný nezapomenutelný hlášky. Za mě průměr.

Banda (2019) (seriál)

Seriál super, i když někdy bych ocenil trochu rychlejší tempo. Ale co mi vadí je opět ta americká politická propaganda (A-Train v obchodě, setkání křesťanů, ...). Kdy už tohle konečně skončí a budeme se jenom smát tomu, jak něco takovýho vůbec bylo možný cpát do zábavných pořadů a filmů.

Chlapec, který spoutal vítr (2019)

Jak je to s tím příslovím, že se nemá dát člověku ryba, ale má se naučit rybařit? Tím, že se po lidech v chudých zemích hází peníze, se nikdy nikomu dlouhodobě nepomohlo.

John Wick 3 (2019)

Mám radost z toho, že film je od začátku do konce našlapaný akcí, ale ta bohužel někdy působí těžkopádně a odfláknutě. To je hrozná škoda, možná bych jinak i přemýšlel nad nejvyšším hodnocením.

Too Old to Die Young (2019) (seriál)

Záměrně extrémně pomalé tempo mi občas přišlo trochu na obtíž, ale někdy mi to zase připadalo naprosto super. Hrozně těžko se tenhle kousek hodnotí. Ale neměl jsem problém těšit se na další a další díl, což je samozřejmě asi to nejdůležitější. Tak nevím. Nechám asi trochu vyšší hodnocení, protože na pár scén určitě nějakou dobu nezapomenu a to se mi u průměrných seriálů nestává. A fakt, že naprosto každá postava byla totálně vyšinutá, je taky z mého zvráceného pohledu docela plus.

Overlord (2018)

Sice to silně zavání béčkovinou, ale za tu akční část by se nemusel stydět ani ten nejlepší hollywoodský režisér.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

SPOILER! V dnešní době boje proti bílému muži se dalo očekávat nějaké vymývání mozku, ale zabít Petera Parkera, aby tam mohli místo něho udělat nového černého Spidermana? To jako vážně? :-))) ... Jinak i když hodnotím zbytek filmu, nějak jsem nepochopil to vysoké hodnocení. Všechno je extrémně infantilní a přehnané. Přitom nápad s paralelními vesmíry byl fakt super. Velká škoda, že to zaměřili na publikum ve věku tak 6 - 12 let.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Ale jo, dám pět hvězd. Ať všem těm kritikům a "odborníkům" prasknou žíly.