• Western

Mládeži nepřístupno (2013)

Niektorým príbehom sa nedá uprieť originalita, so zábavnosťou to už je horšie, čo sa ale od kolektívu okolo Farrelly bros. dá čakať. Nechutnosti mi až tak nevadili, až na melóny Halle Berry a bobek na Annu Faris. Niektoré príbehy boli celkom fajn (Happy Birthday, Truth or Dare), niektoré úplne o oničom (Super Hero Speed Dating, Veronica).

Liga spravedlnosti (2017)

Toto má byť konkurencia pre Avengerov? Síce ani z nich nie som namäkko, no táto skupinka ma ani trochu nebavila a to mám Batmana celkom rád (nie Afflecka). Príbeh je zúfalý, takmer žiadny, efekty oničom, pri záverečnom súboji som zaspával.

Poseidon (2006)

Je to blbé, predvídateľné, no prekvapujúco aj celkom napínavé (aj keď záver je dopredu jasný). Tvorcovia asi po skončení natáčania zistili, že minutáž je trochu krátka, tak tam ešte hodili zbytočnú scénu záchrany chlapca, dieťa predsa nemôže nikdy zomrieť, ale inak celkom v pohode jednohubka.

Sejmi prezidenta (2014)

What the FUCK was that? Turistický sprievodca Laponskom pre Američanov? To vážne tento shit nasadili do kín? Totálne odfláknuté béčko, ktoré by si nezaslúžilo ani vydanie na DVD? Keby som mal zaradom kritizovať všetko, čo tu bolo zlé, tak je to minimálne na 500 riadkov, ťažko nájsť vôbec nejakú scénu alebo okamih, ktorý by aspoň za niečo stál. V prvom rade Samuel ako prezident, totálne mimo. Morgan, to je prezident. O tom, ako si pobehuje v tom svojom letnom sáčku v laponských horách, škoda hovoriť... Ak by to bol film o chlapcovi, ktorý sa vyberie do hôr uloviť svoju prvú zverinu, mohlo to za niečo stáť, no šupnúť mu do cesty prezidenta a teroristov a celé to takto idiotsky zmuchlať dokopy, to by sa nedalo odpustiť, ani keby to bol nápad toho chlapca, čo nebol. The worst film ever Samuela L. Jacksona z tej stovky, čo som s ním videl.

V rytmu soulu (2008)

"Black" komédie zvyčajne bývajú viac trápne ako vtipné, no táto je dosť podarená a trápnych momentov je len pár. Hlavne v prvej polovici to medzi ústrednou dvojicou skvelé iskrí a slovíčko MTHRFCKR tu odznie viac krát ako vo všetkých tarantinovkách dokopy. :-)

Motel (2014)

Riadna zlátanina s nevýrazným Cusackom a celkom fajn De Nirom. Myslel som, že v tej taške bude to isté, čo v kufríku v Pulp Fiction, ale scenárista ma nepotešil, bolo tam to, čo každý čakal.

Pád anděla (2019)

Ako upozornenie, že môže byť nebezpečné, keď sa do Bieleho domu dostane cvok. ktorý chce urobiť Ameriku opäť veľkou, to je fajn. Iné stránky filmu sú žiaľ zúfalo podpriemerné. Hlúpučký a neuveriteľne predvídateľný scenár, efekty ako z lacného TV filmu, ani herci (až na Nicka Nolteho) nič moc. Čiže to isté ako predošlé dve časti. Dúfam, že už nič ďalšie padať nebude.

Pavučina snů (2003)

Už kniha ma príliš nenadchla, takže som od filmu veľa nečakal. Na počudovanie, prvých 100 minút sa celkom verne drží predlohy a z jej prvej polovice nie je vynechané nič zásadné. Potom si ale niekto povedal, že to treba urýchliť a druhých (pre mňa hrozne nudných) 300 strán knihy odohrávajúcich sa na ceste k cieľovému miestu tu zosekal na 15 minút. Samozrejme k tomu bol potrebný radikálny odklon od knihy a z toho pramenil aj záver, ktorý si scenárista vycucal z prsta. Na jednu stranu je fajn, že bola vynechaná zbytočná vata z knihy, kedy sa 100 strán vlastne nič nedialo, no záver bol riadne odfláknutý a súboj pána Šedého s Jonesym v jeho hlave bol len veľmi mierne načrtnutý a nedotiahnutý do konca, čo je trochu škoda. Tým pádom pre mňa kniha o trochu lepšia ako film. 50%

Vztek (1995)

Nudný polodokument o Brooklyne.

Sweet Country (2017)

Silný námet aj úvod, ktorý ale po pár minútach stratí tempo a nechytí ho až do konca. Režisér to zvoral, lebo toto by za normálnych okolností bolo minimálne na 4 hviezdy. A keď sa ešte pridal strihačský škriatok, ktorý do niektorých scén šupol na pár sekúnd úplne inú scénu, ktorá bude nasledovať za 20-30 minút, tak to nechápem, ako toto mohli pustiť do distribúcie. Maximálne mi to znechutilo akýkoľvek zážitok z tohto filmu.

Časové pásmo bylo změněno