• Krátkometrážní

Moon (2009)

Pohlcen Gravity jsem se hnedka pustil do dalšího vesmírnýho projektu. Dalšího svym způsobem survivalu, od kterýho jsem popravdě očekával jinou hitparádu. Toho přemejšlení se ode mě nakonec zas tolik nevyžadovalo, což si nelze vyložit jinak než jako zklamání. Ústřední konspirace není nijak kulervoucí, ba naopak se v konečnym důsledku může jevit zcela pochopitelnou, ne-li morální. Za zdaleka nejgeniálnější prvek Moon tudíž potom považuju symboliku Samova budíčku (The One And Only). Nepřekonatelnej Rockwell ideálně prodal skutečnost, že se mu (dvoj)role psala na tělo; to Mansell prodal akorát svuj trademark, z čehož na rozdíl od ostatních nijak odvařenej nejsem.

Na mol (2012)

Nevim no, podle mě se Vogt-Roberts s tou samou látkou (na několikanásobně menšim prostoru) popral mnohem líp. A Mary Elizabeth jsem 90 % stopáže ani nepoznával, mnohdy vypadala jak mladá Gainsbourg. Což teda neni žádnej med. Ale herecky ještě slušný, jakkoliv i v tomhle směru Caplan s Millerem Smashed válcujou.

Neboj, jsem v pořádku (2006)

Netradiční Merad. Netradičně čitelná pointa (odhalit ji lze brzo, pak o ní ale stejně musíte několikrát zapochybovat). Netradiční Francie (především svou žánrovou čistotou, nadlouho bez romantické i komediální příměsi). Startovní plošina 23leté Mélanie, která za svůj výkon určitě nedostala jen tak "nějakou cenu", jak tu píše uživatel rejzanek. Ona byla hned načtyřikrát prohlášena za nejzářivější vycházející hvězdu filmového nebe. A neomylně.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Po pilotu: Už první "výtah" do hořícího domu byl strašně vtipnej; trikovost celkově relativně směšná, holt Whedon bez stamilionů už není tak uplně Whedon. Pouhý tlachání o Avengerech, a s tim související humorná složka, nicméně i přes častý tlačení na pilu ZATIM (překvapivě) funguje. A Cobie Smulders je ve svý roli aspoň o něco míň úsměvná než při svým prvnim pokusu. --- Hodně nenáročná podívaná - bude se hodit, až se budu jó nudit.

2 zbraně (2013)

Heh. Koukám, že se tu pěti hvězd bojíme jak já masek klaunů. A já se ptám - proč sakra? Vždyť pokud 2 Guns nejsou exemplářem excelentního buddy akčňáku, tak potom co? Už jen ta exkluzivní exhibice neomylnýho exekutora Markyho Marka (!!), expert přes ruskou ruletu Bill Paxton, skvěle nastříhaná akce, pár running jokes a tríčky "utajených" rutinérů extra (viz ty klíče) ... no za mě, ex animo - nečekaná paráda a oddech jak se patří. Slušela by tomu možná o něco kratší stopáž, ale to je detail. Koneckonců takovej Tarantino (kterýho si 2 Guns dávaj spolu s palačinkama ke snídani), ten by to natáh nejmíň na tři hoďky. :wink:

Peep Show (2003) (seriál)

Ať dělám, co dělám, první série Peep Show na mě udělala v podstatě tentýž dojem jako na uživatele Hurleyho - akorát že v obou dvou vidim jak kus toho grandiózního čuráka, tak kus řádnýho sociopata. Mark s Jezem mi holt v tuhle chvíli přijdou absolutně nezamilováníhodný. EDIT po 2. řadě: Jen sotva znatelnej krok k lepšímu; bezvýznamný plusy představuje akorát sladká Rachel Blanchard a o něco snesitelnější Jez. Mark je furt ta samá, nepochopitelná a nesympatická postava. Celý mi to přijde tak nějak daleko spíš smutný než vtipný (in a bad way); i proto, že se tu slušně vykrádá Bruiser, paradoxně zčásti taky projekt Webba s Mitchellem. Za sebe teda radim: dejte přednost Bruiseru. --- Peep Show momentálně odkládám k ledu s tim, že zůstávám na citově zabarvených třech hvězdičkách. Objektivně by to bylo spíš za dvě.

Sirens (2011) (seriál)

Největší slabinou Sirens je paradoxně nesmírně silnej pilot (a odpornej přízvuk Amy Beth Hayes, ehm). Tam se jednalo o obyčejně filmovej materiál, ideálně smrsknutej do seriálový dýlky, se slušivě tragickou (nikoliv ve smyslu "špatnou") tečkou. K tomuhle formátu se dál přiblížil snad už akorát poslední díl; a kvalitativně se pilotu vyrovnal maximálně ten pátej (Bollocks bingo!!! To prostě musim zavést na přednáškách). Nicméně přese všechnu nevyrovnanost jsou Sirens opravdu zajímavym dramedy projektem. Jde ve svý podstatě o velmi temnej seriál, kterej řeší regulérní existenciální otázky (což k saniťákum perfektně pasuje) a skrze gaye Ashleyho zároveň nepatrně dloube do stereotypů. Zasloužilo by si to víc řad (a v důsledku i víc prostoru pro mýho oblíbence Rachida); takhle je to "pouze" fajn manuál pro záchranáře - naruby. --- „I‘ve always wondered the gay guys enjoy taking a shit more than straight guys.“

Na stopě (2000) (pořad)

Ta znělka mě straší ve snech ještě dneska. :))

Round About Five (2005)

To zdaleka nejlepší na tomhle vyloženě "o ničem" kraťasu, je tenhle YT komentář: "Even when Martin isn't John he STILL can't catch a cab..." :) Btw v jedný ze dvou jakože hlavních rolích se objeví Lena Headey.

Gravitace (2013)

Blockbuster 2.0 a velkolepá destrukce mezinárodního vesmírnýho programu. Hned ten vpád do prostoru kdesi nad planetou Zemí - předznamenanej suchym zkonstatovánim, že na onom místě těžko hledat kyslík a normální teplotu - byl doslova dechberoucí. Od tý doby se totiž dech ne a ne vracet, aspoň ne v tom uspokojivym množství. A to je právě ten rozdíl. Třidé kasovní trháky dosud charakterizovala prostá jízda, který přinejlepšim nadšeně přihlížíte a sem tam čuchnete k podpaží náhodnýho velemonstra. To Gravity rovná se jízda, při níž je riziko úrazu satelitem vysoký, nutkání chytat se sousedů silný a ucpanej nos nežádoucí. Protože vy tam v tom vesmíru prostě JSTE, sami v tom nekonečnu i složitých technikáliích tápete a (tak nějak zaplaťpánbůh) v žádnym případě nemáte na vybranou. Musíte se sice probrat poněkud hluchýma hláškama, mizernym náboženskym podtextem a takovou tou "starou dobrou" Amerikou, ale minimálně to třetí je pro mě výjimečně naprosto přijatelný. Však já bych to v tom vesmíru do pěti sekund regulérně zabalil; a pokud bych tak učinit neměl, rozhodně bych potřeboval podobnou berličku. Navíc i ten sentiment tady celkem obratně klame tělem, takže no stress. Teda vlastně ... YES, STRESS!! --- P.S. Steven Price se projevil jako vycházející hvězda skladatelskýho řemesla. Svýma melodiema ve mně málem dokázal probudit neexistujícího Amíka - to se doteď snad nikomu nepovedlo. :))