• Krátkometrážní

Mickeyho klubík (2006) (seriál)

Yop! Myška sem, myška tam, myška stoj... - Sice děsná pitomost, ale věřím, že prťavce to dokáže pořádně zabavit :))

Kniha mého srdce (2009) (pořad)

Myšlenka soutěže je dobrá, ale zpracování otřesné. Bez špetky originality, nápaditosti a zájmu. Finále tomu však nasadilo korunu - hosti bez servítek a krocení, Dušek naprosto průměrný, gradace žádná... Popravdě řečeno ani nevím, za co ty dvě hvězdy vlastně dávám! Ale budiž, třeba za Knechtovou a některé příjemné rozhovory a nápad.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Vím, že tu asi budu jako jeden z mála hodnotících tento film černou ovcí, ale mně se kupodivu dvojka více líbila než jednička. Není to tím, že bych si liboval v megalomanství a řídil se heslem "čím víc výbuchů a akce, tím lepší film", ale především je to tím, že druzí Transformers mi přišli o poznání méně infantilnější a i kamera je daleko lepší. Zatímco v jedničce jsem chytal tiky, kdykoliv jsem viděl nechutně infantilně chovající se roboty a akční scény snímané tak šíleně a zběsile, že jsem si připadal jak na psychiatrii, tak dvojka mě o to více překvapila. Má nicméně taky své zápory, především daleko více megalomanské akce, která časem už začne nudit, a i některé nesmyslné rozhovory ("Podívej, co jsem našla: tvoje první botičky! - Bože, já už zase bulím!"). Největší šok mě ale čekal, když Sam našel v bundě úlomek Krychle - a následně padl záběr na šoustající se psy. Tím mě Bay upřímně přivedl do údivu :) Takže takových poctivých 75%.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Zda se mám smát či zoufat nad nešťastným výběrem scénáristky, nechám prozatím ve hvězdách - přece jen, New Moon beru jako vydařenou alegorii na Stephenie Meyer, v níž se očividně skrývá pohrdání nad zfanatizovanými fanoušky knižní série. Vezmeme si kupříkladu jeden z hlavních taháků na film: vlkodlaky. Chápu, že každé filmové zpracování vlkodlaků má něco do sebe a je svým způsobem originální, nicméně představit si vlkodlaky jako plejádu modelů pro moderní wrestling - inu, to by mě ani v nejdivočejších snech nenapadlo. Chvíli jsem si říkal, že by mohl na scénu přijít i Hulk Hogan, nicméně překvapení se nekonalo a místo toho mě potěšila alespoň trochu propracovanější přeměna vlkodlaků ve vlky. Ostatní taháky na film už však nejsou tak nápadné - Pattinsonův pohled à la nadržený kačer se konal jen jednou (začátek), Stewartová tentokrát hraje velmi průměrně (až někdy podprůměrně). Nebýt velmi příjemné Desplatovy hudby a obsazení sympatických nových tváří, je to jasný růžový odpad.

Hvězdný prach (2007)

Upřímně se stydím za to, že jsem tohohle povedeného zástupce fantasy žánru viděl až s takovým odstupem, ale myslím si, že o to větší to u mě mělo kouzlo. Ať už okouzlující hudba, pestrý příběh, vynikající herecké výkony – to všechno jsem chválil, ale největší třešničkou na dortu u mě zůstává Michelle Pfeiffer, která si v roli zlé čarodějnice ukradla pro mě každou scénu. Jenom mě mrzí, že je film místy opravdu nechutně uspěchaný, čímž několik scén ztrácí svůj efekt.

KnorTime (2009) (pořad)

"Lipno, ty jsi opravdu borec..." - "Já vím." :D

Cesta do fantazie (2001)

Díky Bohu, že Hajao Mijazaki nepatří mezi tvůrce, kteří nenechávají svou bohatou fantazii uzavřenou před okolním světem. Tento film je úžasným důkazem toho, jak právě rozlehlá a barvitá lidská fantazie může být. Takže pokud jste doposud tenhle film neviděli, rozhodně to napravte. Pokud se podvolíte fantazii Hajaa Mijazakiho, zažijete nezapomenutelný zážitek. :)

How They Get There (1997)

To je tak nádherně morbidní, až jsem u toho chytil záchvat smíchu :-)

Stahovák (2009) (pořad) odpad!

Ono tím největším problémem už je jen fakt, že se tento pořad nedá zařadit do žádné kategorie diváků. Malá děcka nepochopí, teenageři se zasmějí nad stupiditou pořadu, starší to nepochytí. Zbytečně vyhozené peníze.