• Krátkometrážní

Záhada Blair Witch (1999)

Tak tohle je opravdu mistrovský kousek. Záhada je naprostým opakem přísloví "za málo peněz - málo muziky", a o to víc silněji působí. Teda ale na mě. Závěr je tajuplným vyvrcholením, které mě nenechalo chladným a mně nezbývá nic jiného, než smeknout tvůrcům.

Disaster Movie (2008) odpad!

Nepopírám, že jsem se nezasmál. Dalo by se říct, že jsem se smál po celou dobu... Ale s tím rozdílem, že jsem se smál té trapnosti.

Transformers (2007)

Sympatická Megan Fox, Shia, výprava, vizuální efekty, schopnost opravdu vtáhnout do děje... toť kladné aspekty snímku. A ty záporné? Na ty si vzpomenu téměř hned – otřesná kamera, průměrná a otřepaná hudba, infantilnost scénáře, stupidní dialogy (obzvlášť robotů), otravné postavy (malý robůtek...), zmatenost a místy naprosto nelogické chování postav. Ano, kdybych na tom byl v kině a bylo mi kolem deseti let, blahem bych aspoň týden neusnul. Ano, když budete Transformers brát jako jednoduchou zábavu, u které prostě vypnete a budete se chtít zabavit, pak se královsky zabavíte. Já však filmy nesleduji jen jako zabijáka nudy a volných chvil, ale jako něco, z čeho bych si mohl odnést nějaký dobrý zážitek... a z Transformers jich nemám zas až moc. Proto dávám 3*, a rychle mizím, než si to rozmyslím a snížím hodnocení - nebo než mě někdo ukamenuje. Edit: Po druhém zhlédnutí zvyšuji na 4*. :)

Diktát (2004) (pořad)

Svěrák diktoval vždycky děsně rychle :)

Skopičiny (1999) (pořad)

Přehráváme, přehráváme...

Svatba na bitevním poli (2008) odpad!

Film ve třech bodech: naprosto prázdný, naprosto o ničem, naprosto nudný.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Téměř dvouhodinová nuda utopená v přepálených barvách, trapných zpomalovačkách a rádobycool vychytávkách. Sin City si sice v tomhle taky libuje, ale narozdíl od 300 má nějaký příběh, který zaujme, skvělou akci a celkově se na to aspoň dá koukat. Ale dívat se dvě hodiny na to, jak každou minutu někdo řve, je nějaká zpomalovačka nebo pokus o drsňácké řeči a chování postav? Pár dobrých momentů se sice najde a alespoň ta hudba za něco stojí (za což taky dávám tu 1*), ale zbytek... netřeba slov, vítězstvím formy nad obsahem se to snad ani nedá nazvat, když tady žádný obsah není.

Trosečník (2006) (pořad) odpad!

Dosti nepovedená reality-show...

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

1* za "boha" Chucka Norrise :-)) Jinak je to typická televizní žumpa.

Nekonečná Šance (2005) (pořad) odpad!

Spolu s Vím, cos dělal v pátek nejhorší soutěžní pořady, jaké jsem kdy viděl.