• Krátkometrážní

Star Trek (2009)

Film, který ještě před uvedením do českých kin získal 95% a po nasazení 90% a 100. příčku mezi 200 nejoblíbenějšími filmy, zkrátka nemůže být "jen tak nějaké" sci-fi. J. J. Abrams to sakra dobře věděl, a proto nasadil své největší trumfy do tohoto díla. Zároveň dal prostor zviditelnit se některým méně známým hercům, jako například Zachary Quintovi coby Spockovi jr. a Chrisu Pinovi jakožto kapitánovi Jimu Kirkovi, kteří své role zahráli nadmíru uspokojivě. Eric Bana, kterého jsem si oblíbil již u Petersonovy Tróje, mě opět nezklamal a Nera zahrál nádherně slizce a majestátně. Jako poslední z řady hereckých výkonů stojí za zmínku Anton Yelchin, který hraje naprostého moulu, rusáka Čechova, mě už jen při pohledu či pokusu o vykoktání ze sebe něco opravdu ze srdce rozesmál. Jelikož jsem žádný z předchozích dílů, natožtak seriál, ani jeden neviděl, jsem z prvního filmového setkání se Star Trekem moc spokojený a držím J. J. Abramsovi dál palce.

Kukačka v temném lese (1984)

Emilka, nenáročné a skromné dítě, které splňuje typické požadavky árijce, je odtržena ke "vzorné německé rodině". Má to ale jeden háček: jak může milovat ty, kteří ji odňali svobodu? Ano, tohle byl poměrně zvládnutý film o čtyřicátých létech, kdy to opravdu české dítě nemělo příliš jednoduché.

Lilo & Stitch (2002)

Ne ne ne, tak takovouhle Disneyovku - rádobypokémonku opravdu nemusím. Hloupoučké, prosťoučké, odpuzující - jsem rád, že jsem na něčem takovéhle nebyl v kině. Byly by to jen promrhané peníze.

Lilo a Stitch (2003) (seriál) odpad!

Tak tohle je opravdu moc. Přetrpěl jsem Pokémony, přetrpěl jsem Digimony, ale něco takového, jako je Lilo a Stitch, je prostě na zbláznění. Představa, že bych byl šestiletým dítětem a byl jsem nucen se na tuto zhýralost dívat, tak bych si raději vypil vychlazenou Coca-Colu s Mentosem.

Kačenka a zase ta strašidla (1992)

A zase ta Kačenka, a zase ta strašidla, a zase ta druhá míza, která postihla Jindřicha Poláka a projela jím stejně rychle, jako pana tatínka v odstrašujícím pokračování Discopříběhu.

Kačenka a strašidla (1992)

Řeknu vám, že kdybych byl Kačenkou, tak se raději chodím dívat do krematoria než do tohoto ústavu pro hyperaktivní děti. Už jen ty "strašidla" ve mě vzbuzují stejný pocit, jako když mám jít pozdě v noci na toaletu.

Za humny je drak (1982)

Tak tomuto filmu jsem nikdy nepřišel na chuť – a zřejmě asi už ani nepřijdu. Už jen drak vegetarián ve mě navozuje podobný stud, jako pomatenec Falco z Nekonečného příběhu no. 3. Brrr!

Beethoven 5 (2003) odpad!

Otrlík. Tak bych nazval toho, kdo se na tuhle neuvěřitelně nadstavovanou kaši dokázal dodívat až do konce - a co kaši, celou sérii shlédl. Myslel jsem si, že nejhorší "filmo-seriál" je Policejní akademie, z níž byla nejlepší pouze jednička a dvojka ještě ušla - ale tahle série mě dokázala přesvědčit, jak hluboce jsem se mýlil. Jestli se někdo opováží natočit ještě šestý film této série, jejíž-název-se-mi-ani-nechce-vyslovit, budu... he? Co vlastně budu dělat? Ignorovat to, naturally. :)

Uzavřený případ (2005) (seriál)

Jen další z těch kriminálek, které jsou pořád na jedno brdo. Tento má naštěstí aspoň trochu dobrou atmosféru a schopné herce, ale to je opravdu vše, co mžůeme od Closeru očekávat.

Ježčí kůže (1978) (TV film)

Konečně jedna z inteligentních, milých, moudrých a za-shlédnutí-hodných pohádek, které se po dlouhé době podařilo České televizi natočit.