• Krátkometrážní

Homolka a tobolka (1972)

Homolkovi potřetí, tentokráte na horách - a pořád jsou stejně ztřeštění jako obvykle. Boží trilogie o boží rodině, která je tak trochu šílená.

Hogo fogo Homolka (1970)

Co je to za raritu, když si koupíte auto? Pokud to děláte tak, jako Homolkovi, zřejmě s vámi (ne)bude něco v pořádku.

Hogo Fogo (2000) (pořad) odpad!

Zagorová a Margita jsou na televizních obrazovkách vskutku neskutečně tragičtí.

Zánik domu Usherů (1980)

Ještě lepší než Kyvadlo, jáma a naděje. Zánik domu Usherů předčil moje očekávání, i když přednes Petra Čepka mi moc neseděl. Ne že by byl vyloženě špatný, ale někdy mluvil pomalu a někdy příliš rychle, kdy mu skoro nebylo rozumět - a nemělo to vliv na akčnost scén. Na konci byl Čepek přece jen lepší, takže to je jediný takový průměr na tomto krásném krátkém filmu. Švankmajer opět dokazuje skloubit povídku Edgara Allana Poea a druhé, historické povídky, kterou do příběhu zasazuje, podobně jak už u výše zmíněného Kyvadla, jámy a naděje. Švankmajer v podání Čepka zde líčí starstiplné duševní trápení Ushera a jeho sestry, kterou pohřbil zaživa. Čepek představuje vypravěče, který navštívil Ushera osobně, a věrně popisuje i své pocity, které měl z domu, jeho okolí a i ze samotného Ushera a jeho sestry. Už když uslyšíte, že Usher seděl celou dobu židlí ke dveřím a nelogicky se pohupoval, zjistíte, že se bude dít něco napínavého. Teprve vyvrcholení vám dá odpověď na to, co se doopravdy skrývá za závojem pravdy. Pak konečně zjistíte, co to znamená, když vás denně užírá představa odplaty za to, co jste udělali.

Maxi Clever (2006) (pořad)

Jeden z lepších pořadů TV Nova.

Zvoňte dvakrát! (2005) (pořad) odpad!

Zvonit dvakrát? Kdepak - vykopněte je, a ať už se nevrací!

Všechnopárty (2005) (pořad)

Všechnopárty o všem možném, se vším možným, a u všeho možného. Nebýt Šípa, všechnopárty by nebyla o všem možném, ale o jednom velikém h***u.