• Krátkometrážní

Babička (1940)

Největším kladem tohoto národního filmu je bezpochyby Terezie Brzková, která svým moudrým a "babičkovským" vystupováním vytvořila opravdu tu nejlaskavější babičku českého filmu.

Za plotem (2006)

„Buenos dias, plaze!” –– Asi tak, jak už řečil Cival; čekal jsem od toho další průser typu Madagaskar, ale tahle zvířátka mě fakt dokázala pobavit! Je to bláznivé, ztřeštěné, naivní... ale proč ne?

Post Coitum (2004) odpad!

Hůř už Jakubisko upadnout nemohl. Začíná točením takových báječných snímků - a skončí jako Olmer či Ed Wood u natáčení pornografických snímků!

Ranč U Zelené sedmy (1998) (seriál)

Říkejte si co chcete, bijte si mě jak chcete, ale tenhle seriál mě nikdy nechytl za srdce. A zřejmě ani nechytne.

Babicovy dobroty (2008) (pořad) odpad!

Je to jako hraná adaptace Čapkova Pejska a kočičky, kde nezbylo peníze na herce a roli kočičky a pejska si musel střihnout jeden člověk. Podle toho to také vypadá.

Válka Roseových (1989)

Válka růží trochu jinak, a to jako Válka Roseových. Jak by se řeklo - "tak dlouho se za provaz tahá, až se přetrhne" - v tomto filmu platí velmi dobře. Michael Douglas a Kathleen Turner jsou naprosto šílenou a totálně sednoucí si dvojicí. Když se nad tím nad tím tak zamyslím - není Válka Roseových celá dokonalá? Haf.

Rallye smrti (2008)

Název dokonale pasuje. Tohle je ta pravá rallye smrti, kterou by asi nikdo z nás nepřál nikdy jet a můžeme být rádi, že si doma užíváme klídku a pohody, teplého čajíčku a máslových sušenek (které právě žeru) a šéf nás nijak nenutí tyhle hry hrát.

Planeta opic (1968)

Jeden ze základních stavebních kamenů pro novodobé sci-fi, který už jsem viděl hned několikrát a stejně mě neomrzí. A ať si někdo nadává, že Burtonovic remake je kýč. Pro mě jsou na naprosto stejné úrovni, obě mají to tajemné kouzlo a tísnivou atmosféru. A je toho mnohem více...