Hawkeye - Na schovku (2021) (epizoda)

Prisahala by som, že už som to videla. Ale asi to je len tým, že Hailee som už videla hrať úplne rovnakú postavu úplne rovnako a Hawkeye je len neochotný strejda do počtu a tých som už tiež videla viacero.

Hawkeye - Hrdinům se vyhýbej (2021) (epizoda)

Ďalší z Avengers hrdinov, ktorý sa nikdy nedočkal vlastného filmu či seriálu, len nesie jeho meno počin na predanie štavety mladším budúcim hrdinom. Je to škoda. Na druhej strane, pôvodní herci už sú vo veku, kedy chcú hrať skoro len v serióznych veciach a tak väčšinou sledujeme rodinnú drámičku a len dúfame, že bude zábavou a hrdinstvom vykúpená, než nás omrzí úplne.

Kolo času - Loučení (2021) (epizoda)

Idea pripomína The Legend of the Seeker, tiež magický svet, kde prvý krát vďaka predstavenej magického rádu stretávame možného vyvoleného, ktorého ale hľadá aj zlo. V porovnání títo by sa asi chceli brať serióznejšie. Lenže Seeker nás vtiahol do akčnejšieho deja hneď od začiatku, tu to začalo nie úplne zvládnutým slovným intro.  Seeker mal extrémne príťažlivé ústredné duo (časom trio atp.), tunajšia štvorica nie že by nebola príťažlivá, ale nevedia s tým pracovať, kombinácia ich hereckých schopností a na rozpočet a filmografiu prekvapivo amatérskej réžie im nesvedčí. Sú to tuctové postavy, ktorých ďalší osud je mi dosť voľný. Nemala som vysoké očakávania a tak nie som sklamaná, e2 si určite pozriem, ako sa im podarilo podchytit nepilot... ale nie som si istá, či dojde aj na e3.

Není čas zemřít (2021)

Myslím, že scenáristi sa s vidinou konca rozhodli zapojiť svoje deti a vzdialených príbuzných, aby si aj tí užili napísanie hlášok pre niekdajšieho akčného hrdinu a jeho partu.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Pár hluchých miest, ale viac veľmi cool bojov holými rukami i farebnými magickými predmetmi, zo dvakrát som sa nahlas zasmiala... a omg majú aj boj s drakom! Vizuálne veľmi pre mňa! A už niekoľký film, kde mi v akčňáku kolaborát číny a usa funguje. Dokonca aj Awkwafina bola veľmi umiernená. Takže tipujem, že sa k filmu budem v budúcich rokoch viackrát vracať, možno len budem pretáčať tie rodinné konverzačné časti.

Red Notice (2021)

Reynolds v snahe hláškovať nezavrie pusu ani na moment. Johnson sa brodí džungľou. Gadot sa tvári sexy sebavedomo. Znie povedomo?

Ciao Alberto (2021)

Alberto v snahe pomôcť a napraviť predchádzajúce nezdary packá jednu vec za druhou. Spoiler alert: Massimo ho aj tak má rád.

Dexter - Studený start (2021) (epizoda)

V šoku z tunajších hodnotení (momentálne 88%). Je to ešte horšie, než som sa bála, že bude. Nudné, predvídateľné, tlačiace na pílu a celá premisa prečo teraz po rokoch prerušiť celibát je totálne slabá.