Hranice smrti (2007)

No jo. Ukázková šílenost s višinutou rodinkou vedenou zapomenutým německým oficírem z 2. sv. války na francouzském venkově, do jehož role byl výborně zvolený herec. Explicitní gore prasárna, tak jak to francouzi mají rádi. Nic víc nečekejte. 7/10

Metoda (2005)

Síla. Nelze jinak, než doporučit. Vůbec bych se nedivil, dělají-li se tímto způsobem některá výběrová řízení. Otázka je, jestli je to efektivní způsob. Ani napodruhé to nebude zbytečné. 8/10

Bourneovo ultimátum (2007)

Asi jsem neměl číst Forsytha (na Ludluma dojde). Je to slabé. Hektická kamera při soubojích mi lezla na nervy jako hudba. Opět neuvěřitelná časová shoda - Bourne přijde na minutu do pokoje a agenti zrovna v tu chvíli, ačkoli je to velmi nepravděpodobné, přicházejí také. Bourneův příběh mě chytil u prvního a nejlepšího dílu, dál to nestojí za zapamatování. 4/10

Orphan (2009)

Snad bych raději viděl v rolích adoptivních rodičů jiné tváře, vynechat zbytečnou hudební gradaci, dotáhnout scénář a upravit konec a možná by se to posunulo zase trochu jinam. Velmi pěkně se role zhostila Isabelle Fuhrman. Opakované zhlédnutí nebude na škodu. Zatím 6/10.

Outer Space (1999) odpad!

To snad ani nemůže někdo myslet vážně.

Bournův mýtus (2004)

Subjektivně horší než díl první. Dovedu si představit při obsáhlosti Ludlumovi předlohy, že filmy jsou od ní poněkud jinak pojaté. Nedotažený scénář, viz bleskurychlý zásah policejního týmu v hotelu, kdy Bourne vejde do pokoje a v té chvíli je už policie na místě. Směšné. 4/10

Pianista (2002)

Moc pěkně natočený filmek o židech v Polsku během 2. sv. války. Je to silné téma, které nenechá snad nikoho chladným, z toho se v takových filmech těží. Trnem mi byli anglicky hovořící Poláci a dokonce sovětští osvoboditelé! Alespoň Němcům nechali tu němčinu, ať se zvýrazní, že jsou ti zlí. Dávám přednost suchým faktům v literatuře nebo dokumentech. 6/10

I Love You Phillip Morris (2009)

Pro heterosexuály znepokojivá gayovská romantika proložená humorem. Herecké duo dobré, jinak pěkná kokotina, které sotva uvěřím, že se to tak stalo. 4/10

Yes Man (2008)

Pozitiví oddychovka ani na chvilku nenudící. 7/10