The Collector (2009)

Poctivá práce bez zbytečných keců. 7/10

Invaze (2007)

Nicole Kidman si zaslouží lepší filmy. Tohle bylo předvídatelné, německá režie je poznat po pár okamžicích, poselství vyznívá směšně. Seriál jsem nesledoval, věřím, že to je půda, kde by se dalo s tímto nápadem více pracovat. Tato invaze však skončila, aniž by zanechala stopy. 4/10

Bytost (1982)

Dobrý výkon Barbary Hershey, otravný motiv Psycho, jinak dobrá hudba, působivé projevy ducha, zajímavé scény ale i nuda, slabá uvěřitelnost. Dokážu pochopit kultovost, nicméně byl bych rád za povedený remake, který by z daného tématu (kde Paranormal Activity kraluje) vytřískal maximum. Že je to podle údajných skutečných událostí, které provázely již zesnulou Doris Bither, mě na zadek neposadí. 4/10.

Prokletý ostrov (2010)

Velmi zdařilé dílo. Sugestivní hudba, kamera, herci, zvláště DiCaprio exceluje. Jen jsem zmaten tím, co tu někteří zřejmě mylně považují za pointu. Kdo film neviděl, ve vlastním zájmu nečtěte následující. O filmu jsem nic nezjišťoval, trailer neviděn. Vnímavější divák jistě postřehne, že s maršálem Teddym něco nehraje a ke konci se to i potvrdí. Což je jen část šokujícího odhalení. Ona poslední věta, to je oříšek. Po úvaze jsem si její význam pro následující děj vysvětlil takto: Než žít s vědomím, že tomu všemu mohl zabránit, zvolil dožití v nevědomosti. A zvolání "Teddy!"? Pochopení a akceptování této volby. Tedy v úplném závěru při vyslovení oné věty byl (ještě) při smyslech. Lahůdka na vícero zhlédnutí. 9/10

Návrh (2009)

Příjemný americký romantický filmek s neodolatelnou Sandrou Bullock. Tento styl mám raději než Love Actualy. Nenudilo, neštvalo, dobře se dívalo, zasmálo, hezky uběhlo. Cítím tam potenciál x-krátého zhlédnutí. Napodruhé stále vysoko.

Prokletí domu Winchesterů (2009)

Všudypřítomná hudba, očividná televizní produkce, ne moc sympatičtí herci, jedna podařená lekačka, kterou ovšem nenabídne leckterý snímek s větší výpravou. Závěr mě překvapil, přestože jsem viděl Šestý smysl i Ty druhé. 2/10

Fargo (1996)

Zasmál jsem se, část nudil, ale nic extra. Dobří herci, ale i tak čistý průměrek. 5/10

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Tento snímek mě i přítelkyni velmi nudil a štval. Vadila mi hudba, vypravěč, dlouhé blbé kecy, kamera, scénář. Byl jsem v pokušení to vypnout již v prvních 20 minutách! Nevím, jestli budu riskovat další podobný zážitek s tvorbou Woodyho Allena.

Gamer (2009)

Trochu Death Race, Gladiator, Matrix, Universal Soldier. Nemá to vizuální styl áčkových filmů ani herce, ale nakonec jsem se nenudil a není od věci se na to podívat i podruhé, jelikož poselství filmu se mě dotýkalo více než nějaký Avatar. 5/10

Rec 2 (2009)

Byl jsem zvědavý na pokračování. I tady mám však problém s uvěřitelností. Jedná se zejména o postup jednotky S.W.A.T. , hlučnost aktérů, pohyb kameramana, neautenticky působící kameru a i když minimálním použitím - hudbu. Samotná kapitola s původem nákazy měla být spíše ponechána v náznacích prvního dílu. Tady totiž zasahuje The Exorcist ('73), což vyvolává rozpačitý dojem a nepřidává na atmosféře. Pak jsem tedy nepochopil, proč nepochodovali v čele s tím velkým křížem co visel na zdi, když na zastavení jednoho posedlého stačil malý křížek na dveřích a proč padre nenesl na zádech bombu se svěcenou vodou a mohl také nést svěcenou munici... Tady to přinejmenším s rolí kněze pokulhává. Jako minule reportérka, zde mi cuchali nervy spratci, kterýmžto jsem přál brzký odchod ze scény. U comebacku udělali chybu hned začátkem filmu, protože divákovi je zřejmé, že něco nebude v pořádku a od připojení se ke zbylým přeživším už se jen čeká na "to". Koncová chuťovka to zase trošku pozvedá. Survival horror, který měl být dotaženější. Pokračování samozřejmě nevynechám, možná se to podaří vypilovat. 6/10