IceQueen

Knihovníčka

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 15.6.2019  12:52
    Lynč (2011)

Ako sa to hovorí, že zabi sviňu a zavrú ťa za človeka? Ľudské práva pre slušných ľudí neplatia, obete nemajú nárok na ochranu. Vidíme to všade naokolo a netýka sa to len dedinských tyranov. Neviem, aké iné východisko z takej situácie existuje a či vôbec, ale jedno viem určite, minimálne raz by som si prišla aspoň kopnúť. Pri scéne s lekárom mi navrela žila na čele a najhoršie na tom je, že takýchto kreténov je v zdravotníctve plná prdel. Miesto pomáhania škodia a svojim ignorantským prístupom navyše znemožňujú prácu ostatným. Žiaľ, na všetkých frontoch ťahá obeť za kratší koniec.

• 1.6.2019  14:17
    Avengement (2019)

Zábavná britská mastenica.

• 1.6.2019  11:31

Takže asi takto... Radšej by som účinkovala v reklame na čípky proti vaginálnej plesni, ako v tejto monumentálnej sračke. 148 minút, na to treba občiansku statočnosť alebo partiu kamarátov pod vplyvom.

• 25.5.2019  12:34
    John Wick 3 (2019)

Ako profesionálka (knihovníčka, aby nedošlo k omylu), som na základe mnohých komentárov, v ktorých sa spomína scéna v knižnici, pocítila morálnu povinnosť, konajúc nad rámec povinného školenia BOZP, navštíviť kino (vrátane nás dvoch bolo v sále 12 ľudí, čo ma hneď v úvode príjemne naladilo). No, pani knihovníčka hrubo nezvládla výkon svojho povolania, to ja by som si už, za pomoci sedemkilového Oxford English Dictionary, ktorý svedomito oprašujem, obhájila rajón. Porušenie knižničného poriadku je vážna vec. Opustime realitu a späť k filmu. Tento John je pre mňa najlepším z Johnov. Posúva sa viac do surreálneho sveta s takmer rozprávkovými lokáciami a pozadím. Musím povedať, že som sa smiala často a dosť. Morbídne, krvavé a zároveň vtipné, to my nežné víly máme rady. Keď nastúpila na scénu Halle, potvrdili sa moje obavy, že bude ostokrky naháňať ďalšieho Oscara na nesprávnych miestach, ale keď zavrela tú roztrasenú pusinku a rozpútala inferno, otvorila som ja tú svoju, jala sa nemo obdivovať jej pohybovú kultúru a spoluprácu s nekonečne šklbajúcotrhajúcimi psíčkami. A vôbec, zvieratká sú tu za veľké hviezdy a tak trochu vyrovnávajú skóre za vraždu signifikantného šteniatka z prvého Johna. Toľko rozkopaných a rozhryzených pánskych genitálií som ešte nikde nevidela, zábavné a osviežujúce. Ďalšie plus, romantiku reprezentoval iba jeden bozk na fotku zosnulej, žiadne dojemné záblesky minulosti, len nejaká tá zmienka, aby sme nezabudli. Ku koncu už som bola prejedená toľkých šarvátok, napríklad hotelové strkanice sa mohli zostrihať. Možno by nebolo márne aj niečo vynechať, Keanu predsa len niektorým majstrom nestačí, aj keď je frajer. Žiaľ, miestami je to vidieť. Jednu vec nie som ochotná odpustiť, nikdy, nikdy a to prezývku Baba Jaga. Je to ježibaba, ergo žena, stará a hnusná a žerie ľudí a býva v chalupe na stračej alebo kuracej nôžke. Vždy mám pred očami tú z Mrázika. Uvidíme, čo bude ďalej, zatiaľ sa mešce plnia, treba to využiť.

• 19.5.2019  10:33

Ako keď sa dieťa rýpe v jedle. Do všetkého strčí vidličku, ochutná, no celé to nezje. Ale aspoň som sa naučila, že Islam lieči agresivitu.

• 18.5.2019  10:57

Na čiernu komédiu málo čierne a nedostatočne vtipné. Pritom príbeh o neúspešnom samovrahovi - recidivistovi, ktorý si najme geriatrického asasína, aby ho oslobodil od mizérie žitia, poskytuje široký priestor pre autorský rozlet. Pohodový priemer.

• 11.5.2019  11:31

Kým sa zotmie je primárne o homosexuálovi Reinaldovi a nie o kubánskom spisovateľovi Reinaldovi. Upoprednila by som viac informácií o jeho živote a menej o jeho sexuálnych eskapádach v šokujúco rozsiahlej komunite kubánskych gayov. Bardem ho dal na výbornú, aj keď niekedy až zbytočne pridával teplotu.

• 5.5.2019  13:55

Stačí Rickyho upírsky úsmev v spolupráci s jeho trapnohumorom a je po mne. Vie to so mnou aj lepšie, ale v porovnaní s inými, je ešte stále masívny frajer. Equality Street - Biddly biddly biddly biddly biddly biddly Bong, Yo!

• 4.5.2019  13:51

Nie som zaťažená na existenciálne dilemy americkej mládeže, uslzené vyznania lásky a ani na infantilný humor, ale tie samosmrte boli celkom zábavné.

• 4.5.2019  13:21
    Potvora - Série 2 (série) (2019)

Nádherná zmes depresie, cynického humoru, sexu a nešťastnej lásky. Tomu ja rozumiem. S hlavnou hrdinkou by sme boli kamošky jedna báseň. Phoebe nie je len úžasná autorka, ale aj skvelá komička a herečka. Tento štýl nemusí sadnúť každému, ono sa treba vedieť pohotovo prepínať z humoru na drámu a naspäť. Teraz, aby sme sa vyhli stratám na životoch, upozorňujem, že nasleduje jeden monológ, ktorý by sa tak trochu dal označiť za minispoilerík.... Najlepší príhovor na svadbe, aký som kedy od kňaza počula. Začína "Fuck me" a pokračuje: Láska je príšerná! Je príšerná. Je bolestivá. Je desivá. Kvôli nej o sebe pochybujete, odsudzujete sa. Dištancujete sa od ľudí vo vašom živote. Robí z vás sebcov. Sú z vás podivíni! Ste posadnutí svojim účesom. Ste krutí. Kvôli nej hovoríte a robíte nepredstaviteľné veci! Po tom všetkom túžime a je to peklo, keď sa nám to splní! Takže, niet divu, že na to nechceme byť sami. Učili ma, že sa s láskou narodíme a máme život na to, aby sme pre ňu našli správneho príjemcu. Ľudia o tom neustále rozprávajú. "Ak mi to pripadá správne, je to jednoduché" Ale nie som si istý, že je to pravda. Schopnosť rozoznať to správne vyžaduje silu. A láska nie je pre slabochov. Byť romantický vyžaduje pekelnú dávku nádeje. Podľa mňa majú na mysli, že keď nájdete niekoho, koho milujete, pocítite nádej.

• 1.5.2019  19:03
    Lenka Dusilová - Holka magor (hudební videoklip) (1998)

Jsem holka magor a prej by si chtěl vidět, co s tebou v dlouhý noci frajírku udělám. Jak malej chlapeček mohl by ses stydět, sama si určuju, komu ráno pusu dám... Klip nie je tak úplne na zbláznenie dobrý, ale Holka magor je mojou srdcovkou z Landovho fantastického Smrtihlava, tak nemôžem inak. A okrem toho, je o mne.

• 23.4.2019  16:35

Krayovic psycho dvojčiatka ako ústredné charaktery komediálno-romantickej gangsterky, to som namojdušu nečakala. Veľký cmukanec Hardymu za Reggieho (pri jeho pohľade od rulety som si na papieri začala trénovať podpis Daniela Krayová), ale za príliš chceného a divne namaskovaného Rona ho pochváliť nemôžem, čo ma naozaj mrzí. Človek by od Toma čakal, že toho výrazne menej príčetného z bratov dá vernejšie.

• 21.4.2019  11:29
    Potvora - Série 1 (série) (2016)

To, čo začína ako čistá komédia o cynickej, drzej, bezškrupulóznej, skrachovanej, odťažitej, mladej žene bez kvalitatívneho filtra na často striedaných sexuálnych partnerov, sa postupne prenáša do dramatickej polohy a aj keď humor nepoľavuje, občas je aj jemne cez čiaru (to ja rada), postupne zisťujeme, prečo je hlavná hrdinka taká, aká je. S Mirandou to má spoločné akurát prihováranie sa divákovi priamo do kamery, pôvod a výraznú ženskú hrdinku. Musím ešte uviesť do pozornosti absolútne luxusnú postavu, ktorú si zahrala a stopercentne vychutnala fantastická Olivia Coleman.

• 19.4.2019  11:58
    Úplně debilní zprávy (TV pořad) (2018)

Vidím, že hodnotenie je značne ovplyvnené túžbou prvýkrát v živote vidieť ženské prsia. Držím palce.

• 18.4.2019  12:45
    Nicki Minaj - Anaconda (hudební videoklip) (2014)

Moje zlaté, s týmto si trúfnuť na verejnosť, to chce extrémne nízku hladinu sebareflexie. Ale nech, doprajem jej aj tie Anacondy. Evidentne, dieru objavila aj na trhu, nech si dievčička zarobí. Podľa prítomných komentárov je načase začať šetriť na ritné implantáty. Jednu hviezdu má za to, že zo svojej obrovskej zadnosti urobila obrovskú prednosť.

• 18.4.2019  09:01

Pre tých, ktorí radi cestujú v čase. Dvere Ministerstva o rok predbehli stroj času partie z Timeless a ich pôsobnosť sa obmedzuje výlučne na históriu Španielska, aj keď sa v deji motajú aj zahraniční účastníci. Okrem misii sa riešia aj osobné životy, predovšetkým tragédie, zamestnancov pochádzajúcich z rôznych dátumov. Vzhľadom na kultúrne rozdiely a vyspelosť jednotlivých epoch vznikajú medzi postavami zábavné konflikty a kam sa človek pozrie, samá intriga, presne ako na každom inom pracovisku. Španielčina je krásna reč s kadenciou slov ako samopal vzoru 24, soudruzi.

• 17.4.2019  17:56

Dnes som takmer nenašla dvere von z ordinácie a pritom som všade hľadala nápovedy. Vďakabohu za zdravotnícky personál. Pri tejto únikovej hre by som určite bola platným a vysokocteným členom skupiny. Pravdepodobne by ani nedostali šancu zistiť, že miestností je viac, než len jedna. Podobným filmom detská úprava nepasuje.

• 13.4.2019  13:55
    Baptiste (TV seriál) (2019)

Najväčší problém vidím v prehnanej zvratovitosti, alebo, ak chcete, nadmernom pretwistovaní. Proste samé šokantné a ťažko stráviteľné odhalenia. Baptiste je taký veľmi milý a zdvorilý pán so záchvatmi úlisnosti, čo mi nebolo vždy po chuti. Príbeh je zapeklitý a niektoré odbočky vyložene zbytočné. Rozmýšľala som medzi *** a ****

• 13.4.2019  11:16
    Three Girls (TV seriál) (2017)

Kedysi som poznala jednu cukráreň, tam tiež boli rôzne dobroty zadarmo. Či fungovala systémom dodatočných platieb v podobe sexuálneho zneužívania a nútenej prostitúcie, netuším. Zdvíha sa mi žalúdok z mužov, ktorí používajú deti, či ženy ako sexuálne pomôcky a tovar na predaj, zo zákazníkov, ktorým neprekáža, že ich uspokojenie vychádza z utrpenia a má za následok zničené životy ich obetí, ale aj z tých, ktorí vedeli a bolo im to jedno.

• 6.4.2019  12:32

Amber, ako kráľovná drámy a osudová manipulátorka, je neskutočne sexy a dajme tomu, že aj trošku inšpiratívna. Iné benefity zo sledovania London Fields som ale nezískala, dokonca ani Billy Bob sa bohvieako nepredviedol.

• 30.3.2019  10:41

U Zahlera sa dá stopercentne spoľahnúť na tri veci - svojské postavy, zabijácke dialógy a brutalitu. Ak Ganson Street z papiera na plátno prevedie poctivo a kvôli citlivejším povahám neobrúsi hrany, budeme sa môcť tešiť na kvalitný, čiernohumorný masaker s mŕtvymi holubmi a litrami krvi.

• 26.3.2019  17:00
    Kler (2018)

Svoloč pažravá a úchylná!

• 16.3.2019  10:54

Maisie je snom každého rodiča a definitívne to nebude vďaka výchove, pretože jej rodičia sú nočnou morou každého dieťaťa. Matka blúdi po všetkých učebniciach psychiatre a otec je egocentrický, citovo chladný chlap, ktorý nemá vo zvyku plniť svoje časté sľuby. Maisie svojich rodičov bezhranične miluje. Miluje ich ako dieťa, ktoré je presvedčené, že takto funguje každá rodina. Pri sledovaní spoločných momentov Lincolna s Maisie sa nejednej dáme určite triasli vaječníky, ja som si vystačila s priblblým úsmevom.

• 10.3.2019  11:43
    Depeche Mode - I Feel You (hudební videoklip) (1993)

Sexy - chlapci aj videoklip.

• 10.3.2019  11:38

Dave Gahan s výzorom Ježiša vstal z mŕtvych.

• 10.3.2019  11:34
    Depeche Mode - Personal Jesus (hudební videoklip) (1989)

Reach out and touch Dave!

• 3.3.2019  11:04
    Lolita (1962)

Pre spracovanie problematiky pedofílie snáď neexistuje vhodnejší žáner, ako je romantická komédia.

• 1.3.2019  15:18

Priceovo melodramatické prehrávanie učinilo z filmu frašku a temnú atmosféru kompletne poslalo do zadných vrátok. Žiadne také, že na vtedajšiu dobu to bolo strašidelné a spektakulárne až beda. Ja som súčasný divák a čas je sviňa, vidím to v zrkadle.

• 25.2.2019  16:51

Dať mi do výzvy poetickú dvojhodinovku, je ako poslať ma do kúta kľačať na hrach. Ale vôbec vám to nebolo až také zlé, ako som sa obávala. Veľmi zjednodušene, cca 127 minút sledujeme vlezlého anjela, ktorému sa zapaľujú lýtka. Inak, samozrejme, každý usilovný intelektuál si tam nejakú tú interpretáciu nájde.

• 23.2.2019  11:47
    Jack Irish (TV seriál) (2016)

Jack Irish nie je žiadny namakaný, naleštený superman. Neovláda žiadne bojové umenia, netuší, čo so zbraňou, nevie využívať potenciál internetu. V podstate je Jack len životom zlomený chlap, ktorý ku všetkému príde ako slepý k husliam. Pridanou hodnotou je aj veľmi sympatický humor. Netušila som, že Guy je dobrý aj ako komediant.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15