IceQueen

Slovensko
Knihovníčka

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 7.8.2020  11:15

Riziko povolania každého drogového dílera. Ja napríklad riskujem, že sa na mňa polica s knihami zrúti... zase. Keď ste mladý, rozmaznaný Američan, rozhodnete sa pašovať drogy (len dve kilá) z krajiny, v ktorej za taký zločin každému hrozí doživotie a vaša domovina má napäté vzťahy s miestnymi, môže sa stať, že dostanete trest, ako ktokoľvek iný a z väzenia už nevyleziete. Aj keď ste z USA a to je nehorázny škandál! Odhliadnuc od toho, vo všeobecnosti je to extrémne drsný a prehnaný trest za blbosť, o tom niet pochýb. Udržať si fyzické aj mentálne zdravie v takých podmienkach je výzva. Aké ponaučenie sme si z tohto príbehu odniesli? Keď pašovať drogy za účelom predaja, tak z nejakej tolerantnejšej krajiny, kde majú väzenie deluxe pre VIP zločincov. Súhlasím s väčšinou z toho, čo napísal Radek99.

• 4.8.2020  15:36
    Zdravotní policie (TV seriál) (2020)

A ja dám štyri, aby ste vedeli! Je fakt, že začiatky sú náročné, trápnosť prevažuje nad vtipom a priznám sa, pôvodne som chcela skončiť po prvej epizóde. No čuduj sa svete, ja som sa zapozerala a začala sa celkom dobre baviť. Každá jedna scéna si robí prdel zo všetkého, čo sa úplne tradične vyskytuje vo filmoch a seriáloch akčných, z lekárskeho prostredia, thrilleroch, kriminálkach a tak ďalej a tak podobne a vlastne hocikde. Nielen maličkosti, ktorých nezmyselnosť bežne filmu tolerujeme a vôbec sa nad nimi nepozastavujeme, ale aj všetky možné klišáky sú tu hnané ad absurdum. Treba si však všímať aj niektoré detaily. Kto sa vyžíva v trápnohumore, zvláda jemnú dávku infantilného blbnutia a hlavne bude správne naladený, nebude nadávať, asi. A aby toho nebolo málo, hrajú tam aj viaceré známe obličaje. V zásade je to poriadna kravina, ale keďže máme prostriedky iba na päť hviezd, zaokrúhľujem nahor.

• 30.7.2020  11:42

V byte teplo, že by aj čert klimošku zapnúť chcel a mne pri niektorých scénach mráz po chrbte behal. Hotový Talentovaný pán Giemza. Mladý Maciej Musiałowski to zvládol parádne.

• 26.7.2020  12:42

Obe umelkyne vyzerajú ako luxusné spoločníčky a pristane im to, čo im z celého srdca prajem. Moje hetero oko poteší aj ženská krása. Problém je v tom, že sa snažia byť tak strašne sexy, až sú smiešne. Celý klip prakticky presúložia s nábytkom, stenami a neviditeľnými entitami, obchytkávajú sami seba aj jedna druhú navzájom, pričom prvá mečí a druhá bečí. Dievčence a niektoré ich songy mám celkom rada, ale dať takéto dva hlasy do duetu je záhul pre sluchový aparát.

• 16.7.2020  11:24
    Gentlemani (2019)

Zatiaľ, čo som si čítala názory, myšlienky a postoje k filmu, na mňa zo všadiaľ vyskakovalo len Ritchie, Ritchie, ritchieovka... V duchu príslovia "nemala baba roboty, obšívala vechte", som si teda dala tú námahu a za pomoci výpočtovej techniky, v komentároch spočítala frekvenciu výskytu dotknutého termínu a jeho odvodenín (Guyov ani Gayov som nerátala). Pri 555 komentároch je súčasný stav takmer 500 kusov. Na základe zozbieraných dát si dovolím tvrdiť, že ani Ježiš počas priameho prenosu z druhého príchodu by ho na ČSFD v číslach netromfol... No a k filmu? Luxusná ritchieovka s luxusným obsadením od vzkrieseného Ritchieho.

• 5.7.2020  12:36
    Fergie - M.I.L.F. $ (hudební videoklip) (2016)

Povedzme si pravdu, počúvať sa to nedá, ale na tie jemne ojazdené, zručne garážované béčkové sexy samice sa pánom určite dobre pozerá.

• 4.7.2020  16:32
    Brutal (2018)

Vo svojej podstate film o láske a hľadaní spriaznenej duše, akurát na penetráciu sa používajú iné nástroje.

• 4.7.2020  12:36

Dokonalé rande žánrovo nepatrí do kategórie mnou vyhľadávanej zábavy, ale musím sa priznať, že na tomto som strávila pohodový kúsok večera. Vôbec mi nevadilo, že dej bol jednoduchý, jasne nalinkovaný a že ani koniec nemal šancu prekvapiť. Niekedy si do obývačky treba pustiť aj trochu tej čistej romantiky nezaťaženej realitou všedných dní. Nech mi nikto nerozpráva, že mladý Centineo nie je nejaký Ruffalov levoboček.

• 28.6.2020  12:11
    Psychobitch (2019)

Film je určený maloletým, ktorých už nezaujímajú svety čarodejníkov a medzidruhové párenie upírov s vlkolakmi a chcú si vychutnať romantiku z relatívne reálneho sveta. Ja, ako veľkoletá očividne nie som ideálny divák, čo sa odráža aj na, z môjho pohľadu, zhovievavom hodnotení.

• 27.6.2020  11:11
    Marcella (TV seriál) (2016)

Začnem tým, že Marcella je proste agresívna überpizda s periodicky sa objavujúcimi výpadkami, záchvatmi paniky a halucináciami. Aký lepší dar môže scénarista dostať, ako starý dobrý blackout, keď nevie čo s načatou situáciou? To, že je plnohodnotne nepríčetná je jedna vec, ale ona nemá žiadny problém porušovať zákony a nemám na mysli taký ten roztomilý druh záškodníctva, s akým sa stretávame u iných, ľahko renegátnych hrdinov. Nikto to nerieši a nikdy sa to nevráti, aby jej to napľulo do tváre inak, ako v podobe spomínaných mentálnych porúch. Tá osoba vo mne budila odpor, vlastne ako takmer všetky postavy. Prípady síce boli zaujímavé, ale z každého vymanufaktúrovať 8 dielov muselo dať mnoho tvrdej práce. V závere len toľko, že keby v Marcelle nebola Marcella, za tie štyri by to asi bolo.

• 21.6.2020  11:27
    Eli (2019)

Som na pochybách, či neudeliť aj štvrtú hviezdicu (alebo použijem spoilerový terminus technicus!.. pentagram), lebo na nápaditý horor s prekvapivou pointou a nie kompletne lobotomizovanými postavami nie je v týchto ťažkých časoch jednoduché naraziť. Nespomínam si, že by som niekedy videla film, pri ktorom v závere človek rozmýšľa, či sa všetko na dobré obrátilo alebo vlastne ani nie.

• 13.6.2020  14:18
    Jexi (2019)

V prvom rade chcem podotknúť, že ide o nenáročnú, sic ľahko mravokárnu zábavu. Sofistikovaný humor, morálne presahy alebo skryté intelektuálne odkazy nehľadajte. Mám dojem, že nízke hodnotenie môže byť čiastočne spôsobené tým, že film slúži ako taký malý výsmech časti obyvateľstva, ktorá bez svojho premúdrelého telefónu ani na hajzel nejde... a podaktorí sa tam našli (vo filme, nie v hajzli). Bože a zaoberať sa reálnosťou takéhoto dielka je sám o sebe vtip. Dokonca som sa párkrát zasmiala aj nahlas a to som potom schopná odpúšťať rôznorodé zbytočné vsuvky, spomeniem napríklad reklamu na nejakého v deji nepodstatného rapera. Takže my s JEXI sme v pohode. Ešte jedna vec, dievčatá, bacha na šuhajov, ktorí so sebou neustále nosia nabíjačku a pri častom nabíjaní svojho aparátu vyžadujú súkromie.

• 1.6.2020  18:17

Manipulátorské orgie. Obe dievčatá sú fantastické.

• 30.5.2020  12:02
    Vivárium (2019)

Prozreteľnosť nedovolila, aby som si prečítala obsah, totiž keby som vedela, že sa chystám na "artovú alegóriu kolobehu konzumnej spoločnosti", zvolila by som si inú náplň voľného večera. Teraz k dielu. Predstavte si, že ste mladý pár a snažíte sa vytvoriť si bezpečný, láskyplný domov ako základ pre ideálny rodinný život. Predstavte si, že vám niekto ten domov vyberie, nanúti a navzdory protestom a nesúhlasu nemáte absolútne žiadnu možnosť voľby. A na záver si predstavte, že vám do toho nového, vnúteného hniezda niekto hodí extrémne hnusnú kukučku, z ktorej sa vám zdvíha žalúdok. Samozrejme, Vivarium je načisto celý artovo alegorický snímok a vďakabohu, ja som strašne hĺbavý intelektuál.

• 23.5.2020  11:13
    Keizerky (TV seriál) (2019)

Jesusmária, ak takto v Amsterdame vyzerajú luxusné eskortky, tak si neviem predstaviť tie nízkorozpočtové pouličné šlapky. Už chápem, prečo sú tam ľahké drogy legálne.

• 23.5.2020  10:53

Zrejme aj v nápravných zariadeniach majú herecké kurzy, aj keď Cyntoia bola vychádzajúca hviezda už v šestnástich. Nedá sa povedať, že by si neodsedela svoje, doživotie pre zneužívaného mládežníka je dosť drsný trest. Dokument nie je bohvieako strhujúci a Cyntoia si svojim odťažitým správaním vôbec nezískala moje sympatie.

• 13.5.2020  18:06
    Krutá rasa (2006)

Navzdory periodicky sa objavujúcej donebavolajúcej idiocii si u mňa svorka vychytralých "oni nás tu nechcú" psíčkov tie tri granule predsa len vyslúžila.

• 3.5.2020  11:47
    Dětská hra (1988)

Ak vám bábika povie "Ty sprostá krava! Ty špinavá kurva! Ja ťa naučím so mnou vyjebávať!", čaká vás mnoho a mnoho zábavy až do konca vášho života. Môžu to byť minúty, ale aj dlhé hodiny. A ešte k tomu ušetríte za batérie.

• 2.5.2020  15:37

Len toť prednedávnom som Polaroid videla. Ako by ich jedna mater mala... taká poslabšia, nie tak úplne kompetentná.

• 28.4.2020  12:50

Ja si dovolím citovať studnicu veškerého vedenia všehomíra - wikipédiu, ktorá nás informuje, že thrillery „sú charakterizované rýchlym sledom udalostí, častou akciou a nápaditými hrdinami...." Takže v tomto prípade je to nie, nie a nie... „Často sa používajú nástroje ako napätie, falošné stopy a cliffhanger" A v tomto prípade je to nie, zriedka a neviem, možno mi niečo uniklo. Ešte sa tam píše niečo o silnom napätí a emóciách, ale to už len mávnem rukou. Príjemnú zábavu.

• 23.4.2020  16:04
    Miley Cyrus: Wrecking Ball (hudební videoklip) (2013)

O tom, ako holé päťkilové strašidielko obkročmo sedí na demolačnej guli, hojdá sa a dramaticky z neho tryská žiaľ z nešťastnej lásky. To ju maminka neučila, že si tak môže odpáliť vaječníky alebo vypestovať kvet na pyskoch? To by sme inak robili všetky, nie? Celý čas som rozmýšľala, či sa jej, nezbednici jednej, nešmýkalo. Len tak na okraj, pesnička celkom v po-ho-ho-de.

• 21.4.2020  10:49
    Sky (2015)

Odporúčam hlavne ortodoxným fanúšikom Diane, až na pár nevyhnutných výnimiek prakticky nezlezie z obrazu. Okrem svojho hereckého talentu decentne predvádza aj svoje iné kvality a ako bonus chvíľu poskakuje v kostýme zajačika, čo by teoreticky mohlo niekomu stačiť. Povrchné, naivné a pritom z témy by sa dalo vydojiť omnoho viac emócií. Možno dva - tri silnejšie momenty, čomu by zodpovedalo moje hodnotenie, keby som mohla dať dve - tri (2,5) hviezdy. V dobrej viere pre nás vybral Real Tom Hardy.

• 20.4.2020  12:33
    Erasure - Love To Hate You (hudební videoklip) (1991)

Pesnička, ktorá začína textom Waoh Oh Oh Oh! Waoh Oh Oh Oh! Waoh Oh Oh Oh! Waoh Oh Oh Oh! Waoh Oh Oh Oh! Waoh Oh Oh Oh! nemôže byť zlá a videoklip, v ktorom tancuje Andy Bell už vôbec nie.

• 1.4.2020  13:52
    BONDING (TV seriál) (2019)

Nasúkala som sa do latexovej kombinézy, natiahla čižmy s 15 centimetrovými ihlami a nasadila ostnatý obojok. Zo skrine som vybrala deväťchvostú mačku, sadu vibrátorov rôznej veľkosti a nejaké lano, aby som si precvičila viazanie uzlov. Sadnem do mučiarne pred telku a na základe tagov netrpezlivo čakám, kedy začne nejaký ten šťavnatý sex, sadizmus, BDSM a fetišizmus. A ono je to hlavne o tom priateľstve a gayoch, ako tam ešte uvádzajú.

• 18.3.2020  10:16
    Krvavá jízda (TV seriál) (2020)

Náhodou... krátke, svižné príbehy s jednoduchou pointou. Žiadny masaker, vyvrhnuté vnútornosti, ani náhle výpady zo zálohy. Strašenie light, ja by som sa toho až tak nebála (v žiadnom slova zmysle). Aj keď trochu tej červenej tam predsa len je, zase aby som zbytočne neodradila krvilačných divákov.

• 10.3.2020  09:56

Chcela som príťažlivosť ohodnotiť, no zistila som, že už sa mi tu nejaké tri hviezdy poflakujú, až tak pamätihodný zážitok to pre mňa na prvýkrát bol. Nech je Glenn akokoľvek dobrá herečka, atraktívnu ženu proste zahrať nedokáže a nech je Douglas akokoľvek dobrý herec, že je Glenn atraktívna žena tiež proste zahrať nedokáže. By ma veľmi zaujímalo, ake sexuálne zážitky má nešťastník, ktorý zosnoval choreografiu tej vtipnej erotickej scény.

• 1.3.2020  13:16
    Divadlo hrůzy (1976)

Viem si predstaviť aj príjemnejšie strávených 90 minút. Napríklad vypočúvaním španielskou inkvizíciou, alebo absolvovaním brazílskej depilácie. Trápne mi bolo za všetkých.

• 29.2.2020  12:52
    Gladiátor (2000)

Ďakujem Ellmariachimu za odporučenie tejto laskominy z obdobia Russellovej kariéry, kedy si so svojou figúrou ešte mohol dovoliť minisukne.

• 8.2.2020  11:23
    77th Golden Globe Awards (TV pořad) (2020)

Z celej tejto maškarády ma zaujíma iba Ricky, tak prečo si púšťať aj zvyšok, pýtam sa samej seba. Odpovedám si desaťminútovým videom plným humoru typu "It's funny because it's true". Ako tradične, Ricky si bezostyšne berie do huby všetky celebrity aj "celebrity" a práve to, čo sa objavuje na voskových tvárach prítomných je čistokrvný zábavný program s príchuťou škodoradosti. Niektorí sa veľmi dobre bavia (len pár kusov), iní sa snažia predstierať, že sa dobre bavia, no posledná skupina neskrýva svoje znechutenie, pobúrene krúti hlavou a len otvára ústa, lebo proste botox ďalej nepustí. Tom Hanks ma neskutočne sklamal, teda ak to nehral, samozrejme.

• 16.1.2020  17:20

Ufňukaná, afektovaná rodinná dráma plná farebných svetielok, bleskov, laserov a lietania.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17