Waco (2018) (seriál)

Seriál nám predkladá svoju zľahka tendenčnú verziu skutočných udalostí z masakru vo Waco. Ak nepoznáte fakty a chcete sa nechať prekvapiť, nepokračujte v čítaní. Takže takto, som ochotná uveriť, že jusácke písmenkové agentúry zamestnávajú značné množstvo streľbychtivých tupoňov, ktorí mohli vypáliť tú osudnú prvú guľku a spustili tak streľbu na oboch stranách (aspoň sa im potvrdilo podozrenie, že na pozemku sú zbrane). A to, že ich IQ nedopustilo, aby rozum zvíťazil nad testosterónom a napumpovali tým sektárskym trúbam do baráku vysokohorľavý nesmrtiaci! slzák, ktorým ich nechtiac upálili, je čistá pravda. Ale nie som ochotná zožrať, že Koresh bol len príjemný chlapík, ktorý sa trochu stratil v biblii a pod vplyvom stresu zmagoril. Bol to pedofilný, tyranský a fanatický narcis, ktorý zneužíval oddanosť svojich stúpencov. Napríklad, boh mu prikázal, že iba on jediný môže spať s členkami cirkvi, chytrý bastard (niektorí chlapi sa práve zasnili). Čo sa "incidentu" týka, 51 dňového obliehania základne Davidiánov a následnej tragédie, takto to vyzerá, keď sa ozbrojený kretén dostane do konfliktu s ozbrojeným dementom, ľudia umierajú.

Ricky Gervais: Humanity (2018) (pořad)

Čakala som, že Humanity bude drsnejšie, že sa do nás Ricky riadne obuje a bez obalu si bude robiť srandu z globálneho kreténizmu. Lenže som sa zmýlila. Mala som dojem, že sa príliš drží na uzde a trochu si dáva pozor, čo vypustí z úst. Netvrdím, že tam neboli úžasné fóry, napríklad postup pri havárii lietadla ma skoro zabil, nemohla som sa nadýchnuť ako som sa smiala. Na druhej strane mi prišlo dosť náročné začať sa opäť zabávať po tom, ako som sa takmer rozplakala a zároveň mala chuť niekomu za živa vytrhnúť chrbticu z tela. Narážam na ten posratý, zvrhlý a maximálne krutý čínsky festival, kde tie špiny mučia a žerú psov. Dúfam, že nám Ricky s pribúdajúcim vekom nezačne mäknúť a vo svojich vystúpeniach sa bude zaoberať aj inými vecami, než sú jeho na hladine plávajúce vajcia.

Já, Tonya (2017)

To by si jeden ani nepomyslel, že film natočený podľa skutočných udalostí, ktorý je o psychicky, emocionálne aj fyzicky matkou týranom dievčatku, v dospelosti sa stávajúcom obeťou domáceho násilia a následne participantkou v napadnutí a ublížení na zdraví, môže byť taká sranda. Margotka je aj napriek udatnej snahe maskérov a kostymérov stále krásna, o tom, že je skvelá ani nemusím hovoriť.

Hellraiser: Judgment (2018)

Bez atmosféry a bez nápadu. Ten nudný dej by možno ešte vydal za dve trasľavé hviezdičky, ale jednu musím ubrať za zbytočné a nechutné uflusano ugrcané scény.

Ledová archa (2013)

Túto akčnú adventúru by som si s radosťou zahrala . Tilda je absolútne špičková.

Mlha - Pequod (2017) (epizoda)

Nebudem písať komentár ku každej epizóde, nemám náladu ich všetky rozoberať osobitne. Počnúc prvým dielom si u mňa hmla vyslúžila hneď dve prvenstvá medzi seriálmi a to za najohavnejší casting a najdebilnejšie postavy. S Kingovou úžasnou novelou to nemá nič spoločné. Zatiaľ nehodnotím, ale mám obavy, že to bude už len horšie.

V pasti (2016)

Pri sledovaní prvej polovice ma takmer premohla túžba film vypnúť. Tak som si vravela, že tam hrajú známe držky, snáď sa ešte niečo bude diať. Aj tak bolo. Druhá polovica plynule prešla do lacného thrilleru s bezduchým dejom a je to síce smutné, ale oproti zvyšku to bola paráda.

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Nízko hodnotím, lebo som presvedčená, že filmy takéhoto kalibru by mali dosahovať určitej kvality. Trápne, patetické, predvídateľné a zle zahrané. Pri sledovaní som si spomenula na sériu American Ninja s Dudikoffom. Tomové herectvo sa nám nejako scvrklo do zatínania čeľuste a dezorientovaného tancovania, keď dostane do držky. Veľmi priemerný akčák.

Časové pásmo bylo změněno