Metro Manila (2013)

Odporúčam pozrieť, keď sa vám zase bude zdať, že máte ťažký život.

Bratr 2 (2000)

Što slučilos? To vysoké hodnotenie ale vôbec nechápem. Tupec s dementom (bratia) sa vyberú do USA robiť nezmysly, zatiaľ čo ich prenasleduje partia idiotov. Ja s poľutovaním nenachádzam nič, čo by som vyslovene pochválila. Celé je to úplne mimo, ako zle nasadená protéza.

Milenec (2002)

V poslednom čase som dostala chuť objavovať kúzlo ruského filmu a vôbec svoje rozhodnutie neľutujem. Špeciálne ich drámy so mnou intenzívne mávajú a čo oceňujem najviac, že sa nesnažia podhodiť nám všetko systémom lopaty. V Milencovi som si navyše užila bonus v podobe komicky absurdných interakcií a dialógov hlavného hrdinu s ostatnými postavami. Herecky mňam. A samozrejme, tak ako takmer vo všetkých ruských filmoch, nechýba vodečka a podobný druh tekutín.

Traffik (2018)

Iba dve veci mi utkveli v pamäti, jednou sú ohavné grimasy Pauly Patton a druhou debilné a nesympatické postavy. Pritom Paula sa mi v MI páčila. Ale to, čo predviedla tu, sa slušným ľuďom nerobí. A ešte dodám, že väčšina filmu je úplne o ničom, preto je jednoduché tvrdiť, že je natočený podľa skutočných udalostí.

A Prayer Before Dawn (2017)

Nie som stotožnená so všeobecným nadšením, moja pozornosť občas dostala riadne zabrať. Niektoré scény by mohli poprehadzovať a nikto by si ani nevšimol. Som presvedčená, že z tak silného základu sa dalo vyťažiť podstatne viac. Na druhej strane človek aspoň dostane jedinečnú príležitosť si oprášiť svoju väzenskú thajčinu, pretože cca 60% hovoreného alebo štekaného slova je bez prekladu.

Jsem božská (2018)

Chcela som si pozrieť niečo jednoduché a zábavné, čo sa mi celkom úspešne podarilo. Amy Schumer vie, že aby žena dosiahla to, po čom túži, nemusí byť krásna a ani štíhla. Stačí mať enormne nadrozmerné sebavedomie, schopnosť odfiltrovať reakcie okolia a vnímať iba tie pozitívne. Tak, dievčence, hlavu hore, vypnúť hruď, nahodiť mini šaty s hlbokým výstrihom a poďme sa hromadne strápňovať, aby sme našli šťastie. V poslednom čase na ulici stretávam mladé dámy, ktoré pravdepodobne spadli z rotopedu a tiež sú presvedčené, že sa ľudia za nimi otáčajú, lebo sú sexy.

Quantum Is Calling (2016) (TV film)

V podstate je to len taká somarinka, ale Zoe je tak neskutočne roztomilá a oduševnelá. Dr. Stephen bol veľký frajer a srandista, čo dokazuje aj jeho účasť v podobných projektoch. Simona Pegga mám rada, ďalší chlap, ktorý ma dokáže rozosmiať.

Pretty Woman (1990)

Ach, to boli časy, keď každé romantické dievča zrazu chcelo byť prostitútkou. Zdravšie by bolo počkať si na Jersey Girl, aj keď učiteľky majú asi nižší plat.

Bez konce (2008)

Voiceover jak víno.