Intimní místa (2013)

Nie som si istá, či sa dá zhynúť potupnejším spôsobom.

Pečeť vraha (2003)

Tak primitívny film som už dávno nevidela. Všetci sa správajú ako malé deti, bliakajú po sebe, vyhrážajú sa, všade okolo seba kopú a bez zjavnej príčiny mlátia náhodných okolovyskytujúcich sa. Čo dialóg, to drahokam, ani by som nedokázala vybrať na ilustráciu ten najhodnotnejší. Na takto vysoko sofistikovanú zábavu asi nemám kapacity. Ako si tak čítam komenty, vybavuje sa mi Studio Kroměříž.

Poslední bohatýr (2017)

Čistokrvná ruská rozprávka a podľa toho aj hodnotím. Nič jej nechýba - dobro vs zlo, láska, kliatba, morálny vývoj hrdinu, rozprávkové postavy, roztomilý humor a nevyhnutný hepáč.

Rodinný přítel (2006)

Rodinného priateľa som videla včera, ale z toho ohavného tvora sa mi ešte stále dvíha žalúdok. Radšej by som mu dala obličku, než by som ho nechala sa ma dotknúť. Skvelé dialógy, množstvo materiálu na zamyslenie. Otrlá nevesta,takto si pokaziť chuť vo svadobný deň. Už to nikdy nechcem vidieť.

Hladová srdce (2014)

Už dávno som nepociťovala taký silný odpor k postave a túžbu jej fyzicky ublížiť. Len tá kamera cez akvárium ma moc neoslovila.

(M)učedník (2016)

Daj dementovi do ruky Bibliu, urobí z nej zbraň hromadného ničenia. Pusti dementa s Bibliou medzi obmedzených ľudí, urobí si z nich armádu. Postav mu do cesty racionálneho človeka, armáda ho rozmetá. Obávam sa, že aj v dnešnej dobe taký človek dokáže svoje okolie vrátiť do stredoveku. Vo svojej absurdnosti často komické a odpudivé zároveň. Ak vie niekto odporučiť niečo podobné, sem s tým.

Metoda (2005)

Aspoň nemuseli kresliť domček, stromček, rybníček a slniečko a ani sa ich nepýtali, či uprednostňujú sedan alebo kabriolet. Nápad fantastický a do určitého bodu som mala štvorhviezdičkový zážitok. Čakala som však, že v stresovej situácii nám účastníci pohovoru predvedú lepšie reakcie. Ženské kandidátky sa topili v stereotypoch a dusno v skupine by sa tiež dalo viac vyšpičkovať. A ak si niekto myslí, že jeho by nikdy nikto k niečomu takému nedonútil, tak sa prudko mýli. Špeciálne, keď pokyn príde od autority a zodpovednosť za následné jednanie sa presúva na ňu. Ľudia sa k sebe správajú ako hovädá, aj keď stávky nie sú až také vysoké. Ako postava u mňa bezkonkurenčne vyhráva asistentka.

Sidney Hall (2017)

Keby ma pustili do strižne, len by sa tak zaprášilo.

Rosamunde Pilcher - Presumpce lásky (2010) (epizoda)

Tak som teda učinila závažné rozhodnutie, že je načase zistiť, čo to vlastne tá romantika je a prípadne sa aj niečomu priučiť. Oficiálny text distribútora má dĺžku krátkej poviedky, takže ja to zostručním. Začnime tým, že všetci angličania sú nemci. Anglikánske novicky, pre prípad, že stretnú prachatého vdovca, nosia odev so sukňou do polovice stehien a spolu s ostatnými mníškami sú ošetrené vizážistom. Novicka a vdovec sú, samozrejme, najskôr v opozícii, aby sme ich vzplanutie lásky neskôr prežívali intenzívnejšie. Veľmi prefíkané. Potom sú tam ešte nejaké ďalšie postavy, tupé zápletky a to je asi tak zhruba všetko. Ale aspoň som si konečne uvedomila pravdu, mne tento druh romantiky nehrozí. Nenosím sukne. Vrámci sebemrskačskej nálady si možno ešte niekedy nejaký podobný zázrak pozriem. Občas sú sračky zábavnejšie ako priemerné filmy. Jedna* za prírodu a za národ.

Za hranou možností (2018)

Michael (Miloš Biković) je gambler a šikovný podvodník. Napriek svojmu dokonalému plánu, ako pripraviť luxusné kasíno o peniaze, sa sám stáva obeťou podvodu. Vina za ukradnuté peniaze padne na neho a tak dostane týždeň na to, aby kasínu zaplatil všetky škody. Náhodou sa dozvie o ľuďoch s nadprirodzenými schopnosťami a naverbuje ich na prácu, vďaka ktorej si bude môcť zachrániť prdel a navyše im všetkým zaistí kopec peňazí. Ja som sa bavila, tunajšie hodnotenie ma trochu prekvapuje. Je fakt, že námet s podvodmi a krádežami v kasínach nie je príliš originálny, ale tu je spracovaný trochu inak. Jeden zásadný twist sa mi svojou nelogičnosťou nepozdával, ale to by som už vyzradila príliš. Herecké performancie nijako neohúria, ale aspoň hlavný hrdina je sympaťák. Najhoršia je tá angličtina, skoro mi vytrhla uši z hlavy.