Sex ve městě (1998) (seriál)

Nevim, nevim, je mi 20, jsem kluk a ať se na to dívám z jakéhokoliv úhlu, míň než ***** tomuhle seriálu prostě dát nemůžu. Je to originální, dobře zahrané a hlavně zábavné a ti, co si myslí, že mužskou nebo mladší část obyvatelstva to nemá šanci ničím zaujmout, by občas měli vykouknout z okna a prohlédnout si skutečný svět "tam venku". Inteligentní humor je vkusně namixovaný s lechtivým tématem a všechno je doplněno výborně vybraným kvartetem hlavních představitelek. Něco takového můžu vždycky.

Shaolin fotbal (2001)

Zápasy jsou super, ale to všechno okolo je tak neskutečně řídká vata, že by se nechytila ani na tyčinkách do uší.

Síla pomsty (1986)

To se nám to zase jednou dějí věci! Michael Dudikoff rajtuje na na koni a chytá telata, Steve James se dal dokonce na politiku a po lese nám tu pobíhá partička šílenců v bizardních maskách (jeden dokonce vypadá jako by utekl ze SM salónu) a loví nebohé tajné agenty. Svět se zbláznil? Ne, to jen Sam Firstenberg natočil další film pro Cannon pictures. A že se to zase jednou pěkně rozjelo! Steva Jamese vyvraždí!!! i s celou jeho rodinou, Dudikoffovi sejmou dědečka a o holý život musí bojovat se členy tajné fašistické organizace s krásným názvem Pentagram, která se chystá "zachránit" Ameriku před hrozící rudou revolucí z Mexika. Zvlášť vrcholná část filmu, kdy Dudikoff bojuje v bažinách se čtyřmi bossy, je teda opravdu vychytaná. Každý z bossů má svůj vlastní styl boje a oblíbenou zbraň, Michael ode všech dostane tak na budku, že by se týden nedostal na záchod po svých, ale on každého z nich stejně vyřídí, nechá jeho zbraň klidně ležet ladem u jeho těla a jde si zase pěkně s holýma rukama podat dalšího. Příběh si zkrátka hraje na něco víc, než ve skutečnosti je a slouží především jako zástěrka pro další bezduchou akci, ale to je prostě Cannon a nic jiného od něj ani nikdo nečeká. Nebo vy by jste snad chtěli vidět Steva Jamese v upjatém právnickém dramatu?:)

Silent Hill (2006)

Úžasné vizuální orgie a jednoznačně nejlepší "americký" horor posledních 20 let (řekněme od Věci). Atmosféra filmu je opravdu hutná a staví především na úžasném ztvárnění samotného městečka Sillent Hillu. Přechod mezi dnem a "temnotou" je vyřešen bravurně (siréna je opravdu perfektní nápad, ale kam se hrabe na Woodův Plan 9;)), nejrůznější příšery představují vrchol toho, co jsme kdy v podobném filmu mohli vidět (Pyramidhead rulezzz!) a samotný příběh není jen levnou parafrází na "vyvraždi co nejvíc puberťáků co nejoriginálnějším způsobem", ale po dlouhé době přináší výrazně čerstvý vzduch do zatuchající a zaprděné komory současného hororu. A zmiňoval jsem se už o výborných hereckých výkonech? ***Věděli jste, že: Hrdinou herní předlohy není žena, ale muž. Režisérovi ovšem přišlo, že se postava po celou dobu chová ryze "žensky" a pohlaví hlavního hrdiny tak vyměnil.// Postava Seana Beana byla do scénáře přidána dodatečně na nátlak studia. Producentům totiž vadilo, že se ve filmu nevyskytuje žádný výraznější mužský charakter.// Režisér Gans chtěl původně film natočit podle druhého dílu videohry, který se mu zdál nejlepší. Nechtěl ovšem diváky připravit o vysvětlení celého děje a proto je výsledná verze poskládána z dějových střípků a příšer ze všech tří doposud publikovaných dílů videohry.// Aby herci dostali co nejlepší představu o atmosféře původní videohry, nechal režisér Gans vybavit karavan každého z nich videoherní konzolí s původním "Sillent Hillem". Některé z herců pak bylo téměř nemožné od hry odtrhnout.// Pro vytvoření kulis samotného městečka Sillent Hillu použili výtvarníci mimo jiné i fotodokumentaci z jaderné elektrárny Černobyl.***

Simpsonovi - Vánoce u Simpsonových (1989) (epizoda)

První díl Simpsonů... No, přiznejme si to, animace je tu ještě hodně slabá a ve srovnání s pozdějšímy díly je to docela průměr, ale sakra... Dyť jsou to Simpsonovi!!!

Sissi (1955)

Kdybych byl šedesátiletá babka, tak u toho cvrkám. Naštěstí nejsem a tak v tom vidím jenom přeslazenou slaďárnu aneb "Jak to určitě nebylo" v dobách Rakouska-Uherska. A to mě má snad zaujmout?

Skrytá identita (2006)

Je jasně vidět, že letos se předávaly dva oscary za celoživotní dílo. Skrytá identita totiž není nic jiného než sprostá a nenápaditá vykrádačka, která vás do křesla rozhodně neusadí a dřívější Scorseseho filmy připomene tak možná v několika závěrečných momentech. DiCaprio mi navíc ve filmu vadí víc než obvykle (podlě mě zažil vrchol své herecké kariéry už v Rychlejší než smrt a Romeo a Julie) a ve většině záběrů působí jako pěst na oko. Tohle to že má být nejlepší film roku 2006????

Slepá zuřivost (1989)

Slepec s dokonale vyvynutými smysly a ultrarychlou katanou společně s maníkem v dlouhém kabátě plném molotovových koktejlů vyráží na finální zůčtování s hlavním záporákem. Dokážete si předsavit víc cool finále pro akční film? Jenomže to by chlápek s molotovama nesměl být připosraný plešatící tatík a slepec s katanou disponovat dobráckým úsměvem holandského albína Rutgera Hauera. Ten tady sice ješte není obtěžkán stopadesáti kily přebytečných tukových buněk jako v o dva roky mladším "Obojku", ale jakýkoliv potenciál na trochu drsnější image naprosto zabije už v úvodu, kdy se po obrazovce promenáduje oblečený jako japonský turista a v podstatě po celý zbytek filmu je asi stejně cool, jako na tom příšerném plakátě vlevo nahoře. To, že není "cool", je vlastně asi největším problémem nejenom Hauera, ale celého filmu. Scénář totiž není tak úplně mimo a ukrývá v sobě slušný potenciál v podobě lahůdkových scén, jakou je stylová vyvražďovačka v kukuřičném poli nebo Katana vs. tucet nasraných pistolníků v místnosti bez světla, jenomže sterilní Noyceova režie a přiteplená mentorská stylizace naprosto neutralizují jakýkoliv pokus o cokoliv lepšího než naprosto průměrné béčko.

Slepičí úlet (2000)

Já Wallace, Gromita a jejich autory nikdy moc nemusel a Slepičí úlet mě pro to taky nijak zvlášť nedostal. Navíc slepice nepatří zrovna mezi moje nejoblíbenější domácí mazlíčky...