Z pekla štěstí 2 (2001) odpad!

Odpad! Odpad! Odpad! Jakkoliv na něčem uvidíte značku Troška a navíc dvojku za jménem, pakujte se kilometry daleko, jinak to vaše mozkové buňky nemusí unést. Zvlášťe božský Kája vám pořádně podráždí vaši nervovou sousavu.

Zrození šampióna (2009)

Na světě je tak krásně, všichni se mají rádi a jakýkoliv problém se dá vyřešit pomocí pár přesně mířených slovíček. Ultimátní hollywoodský brainwash, ale moc mile natočený.

Ztraceno v překladu (2003)

Krásně a citlivě natočený příběh o dvou lidech, kteří k sobě vzájemně nachází cestu v cizím světě plném cizích lidí, v tom lepším případě navíc mluvících cizí řečí...

Ztracený svět (1999) (seriál)

Další z Novácko/markýzáckých béčkových nud na všední odpoledne/nedělní dopoledne. Ještěže se tam vyskytují docela slušné baby.

Zúčtování v Malém Tokiu (1991)

Bouchar-san Lundgren a Míšenec-san Lee vyráží vymlátit Los Angelesskou Yakuzu v čele s ultrapotetovaným Shang-tsungem - tak tohle přesně můžu! Atmosféra počátku 90. let vás přímo "liská" do obličeje na každém kroku. Lungren to pěkně mlátí hlava nehlava, obrací holýma rukama auta, máchá kolem sebe samurajským mečem a vůbec mu nevadí, že má u toho průstřel srdce. Ve všem mu pěkně sekunduje mladý Lee, doráží po Lundgrenovi zbytky, trousí suché hlášky a když už nic, tak mu aspoň pochválí péro. Krásku v nesnázích si tu navíc zahrála mladičká Tia Carrere, které to opravdu sluší a jediné, co jsem fakt nepobral, bylo to, jak to, že jí tak festovně sedí Lundgrenovy trencle...

Zvětšenina (1966)

Velice zvláštní film. První polovina vyloženě nudí, trochu zpestření přináší pouze Hemmingsova zručnost s fotoaparátem. Vše se ale změní v okamžiku, kdy do fotografova bytu vtrhne Vanessa Redgrave a on posléze začne zkoumat kompromitující snímky. V těchhle chvílích film graduje a prostupuje ho obdivuhodné napětí. Ke konci ale kvalita opět klesá a začíná vás znovu trestuhodně nudit. Takže tak za 3*.

Želary (2003)

První půlka, než hlavní hrdinka doputuje do chalupy, je NAPROSTO PŘÍŠERNÁ! Herecké výkony jsou nepřesvědčivé, režie amatérská a z obrazovky na vás dýchá umělost, hranost a nepřesvědčivost. Zlom ovšem přichází s odjezdem z města. Vše se najdenou obrací k lepšímu a film konečně dostává nějakou tu atmosféru a napětí. První polovina rozhodně není špatně napsaná, námět je výborný, ale to bolavé provedení... Druhá půle je naopak dobře natočená, ale příběh už tak neohromí. Proto hodnotím jak hodnotím.

Žena ve vodě (2006)

***Věděli jste, že: Scénář filmu vzniknul z jedné z pohádek, kterou M. Night Shyamalan vyprávěl svým dvěma dcerám na dobrou noc.// Kvůli neshodám s producenty poprvé Shyamalan změnil studio a opustil Disney. Jeho novým zaměstnavatelem se stalo Warner Bros.// Poté, co se Giamatti Shyamalanovi týden neozval na nabídku hlavní mužské role, režisér málem nabídnul roli Kevinu Costnerovi.// Kulisy vyrobené pro filmy byly tak dokonalé, že po celém place visela upozornění pro štáb: "Prosím, nepoužívejte dřezy a záchody v bytech. Vypadají sice opravdově, ale NEJSOU!".***

Život Briana (1979)

Asi nejlepší celovečerák Pythonova cirkusu. Kultovní hlášky i skvělá písnička nakonec, která vám dokáže zvednout náladu v jakékoliv životní situaci. ***Věděli jste, že: Monumentální kulisy, ve kterých film v Tunisku vznikal, jsou zbytky kulis z televizního filmu "Ježíš Nazaretský" Franca Zaffirelliho, který tu natáčel o dva roky dříve. Dokonce i kompars tvořili z valné části titíž lidé, a režírující Terry Jones se tak dočkal vlídných rady typu "takhle by to pan Zaffirelli neudělal..." ***

12 úkolů pro Asterixe (1976)

Asterixe jsem miloval už od malička. 12 úkolů sice není tak dobré jak "Astérix a překvapení pro Cézara", i tak ale jedna z nejlepších asterixovek.