Magnolia (1999)

Film, u kterého musí divák zahodit veškeré zábrany a nechat se pohltit Lynchovsky šíleným opusem, který trvá přes tři hodiny a napoprvé dá opravdu velkou práci jej alespoň vzdáleně pochopit. Po shlédnutí jsem zhruba týden nedovedl dělat nic jiného, než debatovat o tomto mistrovském dílu s lidmi, jež ho viděli také. Herecký koncert Toma Cruise je pak už jen třešničkou na tomto Andersonově filmovém doktorátu.

Opilí láskou (2002)

Jak je možné, že se mi ve filmu líbil Adam Sandler pro mě zůstane asi navěky věků záhadou. Nicméně takhle nápaditou a po všech stránkách strhující (ne)romantickou (ne)komedii snad nemůže natočit nikdo jiný než P.T. Anderson. Opravdu nádherný film, který člověka uvrhne do stavu určité smířenosti se světem a osudem. A abych nezapomněl... Taky sbíráte pudingy?

Nesnesitelná krutost (2003)

TOHLE že má být slabý film a zklamání od Coenů?!? Lidi, otevřete oči a vypusťte z hlavy naučené fráze z novin! Tak zatraceně dobrou komedii už v Hollywoodu dlouho nikdo nenatočil, Clooney je ve své roli bezchybný a celý systém filmu funguje na výbornou. Bravo!

Muž, který nebyl (2001)

Film noir v nejlepší představitelné podobě. Coen Brothers did it again!

Moulin Rouge (2001)

Nejlepší doklad, že předsudky by člověk měl zasunout hluboko pod koberec, než začně dělat ukvapené soudy. Upřímně, nenávidím muzikály a při pohledu na většinu z nich se mi dělá blivno. Když jsem slyšel chválu na tento opus Baze Luhrmanna, dělalo se mi blivno právě tak a trvalo dva roky, než mě v nestřežený okamžik kdosi přinutil se na Moulin Rouge skutečně podívat. Zpětně - díky! Nechápu jak je to možné, ale skvěle jsem se bavil a dát si Moulin Rouge jednou do půl roku je nejlepší lék na splín.

Charlieho andílci (2000)

Vysvětlí mi sakra někdo, jak se v tomhle ***** mohl objevit Bill Murray? A jak je proboha možné, že se to někomu LÍBILO?

Princezna Mononoke (1997)

Neskutečné. Geniální. Dokonalé. Přesně takový je tento klenot z dílny mistra Miyazakiho, který podle mě soupeři s Akirou, Cowboy Bebop a Grave of the Fireflies o trůn nejlepšího anime filmu všech dob. Tak silný zážitek jako Princezna Mononoke vám v životě nabídne jen velmi málo filmů.

Cesta do fantazie (2001)

Film, který mě přivedl k bezmeznému obdivu anime a japonské kultury obecně. Doslova povinná četba pro každého skutečného filmového milovníka, která dovede neskutečně pohladit po duši.

Mars útočí! (1996)

Proboha, neberte tento film vážně. Jako parodie na staré scifi filmy funguje bezvadně a přehršel cynických vtipů snad nemůže nikoho nechat chladným.