• Krátkometrážní

Zebra (2019)

Australani točit umí a jejich hororová tvorba mě docela baví, tady jsem však byl trochu na vážkách. Dvě zakrvácené babičky dokáží jistě v prvním momentu vzbudit u některých soucit, ale nenechte se mýlit. Samozřejmě mé oči nejvíce zaujala Ellie Gonsalves – jen škoda, že ten krvavý útok byl doprovázen až moc ochotnickým hereckým výkonem a nepříliš zdařilým provedením. Po titulcích se připravte ještě na jednu scénu!!!

Shelly (2019)

Další z řady zbytečných krátkometrážních kousků. Kromě jedné urvané nohy a dušení králíčka tu toho moc k vidění není. Navíc mi bylo zdejší osazenstvo dost protivné. Kdyby ta dívka démon byla alespoň polonahá a atmosféra lepší, mohl bych uvažovat i o lepším hodnocení. Takhle těžký podprůměr a velmi slabé 2 hvězdy.

Pravdivý příběh Ivety B. (2012) (TV film)

Bartošové je škoda. Bývala to pěkná holka a dobrá zpěvačka. Dokonce se jí i dvakrát podařilo úspěšně vrátit na hudební scénu. Život se s ní ale moc nemazlil. Když seděla opuchlá v tom křesle a vyprávěla, člověk se až lekl, jak vypadá. To nejhorší v podobě Rychtáře a novinářských hyen však na ní teprve čekalo – nepočítám-li smrt o dva roky později. Teď po letech jí už hanit víc nebudu, ale nakonec posrala, co mohla. Obrovská škoda velkého talentu!

Vyvraždění rodiny Greenů (2002) (TV film)

Dvořákův výkon bych zas tolik nehanil. On to zahrál dobře, to jeho postava byla tak cynicky napsána. Ostatně i ostatní herci v čele se Švehlíkem a Preissem předvedli dobré výkony – dost mě překvapila Danica Jurčová (moc tuhle herečku neznám). Co se týká samotné knižní předlohy, tak tu jsem bohužel nečetl, takže nemůžu srovnávat, ale režisér Strach dle mého odvedl vcelku dobrou práci. Mělo to zajímavou atmosféru, logika tu místy haprovala – to už je věc druhá. Taky si myslím, že by to měl pachatel hodně těžké všechno přichystat, udělat v domě plného lidí, aniž by si toho někdo všiml.

Sedm sestřiček (1988) (TV film)

Hadry, cucky, mordie…Už po třetí holce bych si na něm raději udělal nadosmrti uzel – to by byla moje smrt – takový babinec…Hrubián Pepa Dvořák byl docela v pohodě, líný Trávníček tady leda tak těžil ze svého jména a měl sakra kliku a „naprdíno“. Jako zas to mělo svoje výhody nechat se umýt a obskakovat šesti jakžtakž vypadajícími holkami, jen tu malou bych musel vykopnout za dveře…Vyčůrané ale děvčata byly, to zas jo, jen škoda, že ta pohádka nebyla o něco lepší. Úplně špatná není, ale do průměru jí přece jenom něco chybí.

Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana (2020) (pořad)

Miloši, Miloši souhlasím s tím, že kritizuješ opozici (taky ty kreatury nesnáším) i novináře, nesouhlasím však s tím, že to naše vláda zvládla perfektně – dělají jen chaos, vymýšlí neustále další a další patosy a zmatky (zmetky) – už mi taky pěkně lezou na nervy. Nechte nás už konečně žít a s očkováním běžte do prdele. Sám dělám ve službách a jsem od počátku rovněž jako zdravotníci v první linii, doteď jsme dostali hovno, v první vlně ani ty blbé roušky. Takže ti taky přeju šťastné a veselé, klidně se i s Babišem nechte očkovat a neotravujte normální lidi. Hlavně ať už skončí to divadlo a lidi můžou zas normálně žít, chodit do práce a podnikat…

Vykosťovač (1998)

Ačkoliv jde spíše o krimi thriller nežli čistokrevný horor, ležel mi tento kousek dlouho v hlavě. Naposledy jsem jej viděl, ještě když jsem chodil do školy a od té doby ne a ne si vzpomenout jak se jmenuje až dnes. Samozřejmě díky velké radě a pomoci při mém pátrání. Nejde ani tak o to, že by šlo o bůhvíjak úžasnou podívanou, je to dost průměrná záležitost, ale tady pracovala především nostalgie a matné vzpomínky. Místy se tu objeví lehce mrazivá atmosféra skloubená s nemilosrdným záporákem, který svým obětem vytahuje kosti z těla zaživa a rád prodlužuje jejich trápení. Větší část filmu však připomíná spíše klasickou detektivku, ne příliš záživnou, ve které se hodně řeší rodinné vztahy hlavního hrdiny (který taky nebyl zrovna neviňátko). Rutger Hauer se však své role zhostil poměrně dobře a slušně ho doplňovala i Barbara Williams. Té mi bylo až líto při scéně s kočkou a mrtvolou. Věc, která mi nejvíce utkvěla v paměti, bylo pátrání podle stylu šití mrtvol. Každý patolog má svůj osobitý způsob a tuhle práci mohou skutečně dělat jen silné povahy. Škoda, že márnice a pitevna nebyly ve filmu více využity. Konec mohl být taky lépe vygradovaný. Závěr mi přišel totiž dost narychlo splácaný a ne zas tolik záživný. Ale tak to je úhel pohledu, jak se na to každý podívá. 50%

The Party (2019)

Jo seznamky a sociální sítě mohou být mnohdy nepěkně ošemetné. Zvláště pro mladé ženy. To samé platí i pro párty v cizích domech s cizími lidmi. Asi nejvíc se mi tady líbil hudební doprovod v pozadí, který dopomáhal vytvořit alespoň nějakou atmosféru. Pracuje se tu totiž především s náznaky, takže hororoví fandové, kteří očekávají tryskající krev, nebo nějakou upíří hostinu každopádně ostrouhají. Moc tu toho totiž k vidění není.

The Orchard Girl (2019)

Hodně zvláštní krátkometrážní kousek. Na jednu stranu bych tomu rád vlepil odpad za všechny ty kecy okolo, které mě moc nezaujaly, ale prostředí bylo pěkné, tvůrčí myšlenka nebyla nejhorší a ke konci se dostavila i zlepšená atmosféra. Jako celek to však vidím spíše na lehce podprůměrnou záležitost.

The Loop (2019)

Krátké, ale poměrně dobré. Docela jsem si tuto krátkometrážní slasherovou naháněčku malého kluka se zabijákem po domě užíval. Mělo to náznak slušné atmosféry, ta blondýna s telefonem by taky stála za hřích a navíc jsem se u toho i díky krátké délce nestačil začít nudit. Takže tady dám klidně i průměrné ohodnocení. Jen škoda, že tam nebylo více mordů.