• Krátkometrážní

Muži v naději (2011)

Čumění na zadek a do výstřihu Vicy Kerekes, jebačka v síti, pohledná Hřebíčková a nadržený nevěrník Macháček – jo to jsou věci, které mi alespoň na chvíli uvíznou v paměti z tohoto filmu. Několikrát jsem se skutečně dobře nasmál (jak některým situacím, tak hláškám), Polívka si taky nevedl špatně – samotný příběh rovněž nebyl špatný a hlavně nebyl zbytečně trapný – jak je tomu u podobných novodobých českých filmů (ne)dobrým zvykem. 60%

Příšerné stíny (1927)

Je velmi smutné, že se tento němý klenot po požáru v roce 1965, který zachvátil uložiště filmů v trezoru MGM zřejmě již navždy zapsal na seznam ztracených kousků. Po mnoha letech přišlo Turner Classic Movies se spásnou myšlenkou, jak alespoň „částečně oživit tuto klasiku“ a pověřilo producenta Ricka Schmidlina, aby za pomocí dobových fotografií a doprovodných titulků vytvořil foto rekonstrukci filmu. Což jak se následně ukázalo, bylo velmi odvážným ale za to velmi dobrým nápadem a alespoň částečně si tak diváci mohli vychutnat starý detektivní příběh. Jasně nebylo to ono (hraný film je přece jenom lepší než nějaké fotky), ale i tento počin měl rozhodně své kouzlo. Díky titulkům, skvělé doprovodné hudbě a samotným fotografiím (z nich některé byly vskutku děsivé) tak vzniklo dílo, které si jistě zaslouží diváckou pozornost. Lon Chaney nebyl jen mistrem mimiky a převleků, ale i výborným hercem. Děs z něj šel i ze samotných fotek. Když k tomu přidám i půvabnou Marceline Day, já byl prostě spokojený. Je ovšem těžké hodnotit „foto film“ – protože originál to nedokáže nikdy plnohodnotně nahradit. Nicméně pokud máte rádi „rarity“, tak byste si tohle určitě neměli nechat ujít! 60%

Svatba jako řemen (1967)

Mladý policajt byl dobrý „kolík“ a alespoň s ním byla prdel…No co co co…Úsměvná komedie na (ne)úsměvné téma znásilnění a další následky z toho plynoucí. Herecké obsazení bylo velmi dobré, stejně jako výkony většiny zúčastněných. Janžurová coby koketa, trojice ochlastů + ti dva najebaní hudebníci, no a ani svatebčani neměli chybu. Spousta dobrých hlášek a dokonce i trocha té dramatičnosti. Já byl spokojený, takže nadprůměrné ohodnocení je zde na místě!

Volby 2020 (2020) (pořad)

Tak komedie ala demokratické krajské a senátní volby opět proběhla a to nejen v „záři reflektorů“, ale hlavně nyní po sečtení hlasů „v zákulisí“, kdy se doteď největší sokové a odpůrci statečně a zákeřně spojují, jen aby odstranili z cesty ty druhé – hlavně tedy ANO – no já babišovce nevolil, takže by mi to mohlo být jedno, ale.... A to teprve bude komedie, bohužel to zase odserou obyčejní lidi. Náš národ je stejně nepoučitelný, škoda slov.

Tohle je válka! (2012)

Tahle to dopadá, když se dva „zamilují“ do jedné a té samé holčiny a ta je shodou okolností kunda jako ve své době Reese Witherspoon. Horší je, když jste nejlepší kámoši, dokonce spolu makáte v práci, jste oba drsňáci a navíc i ona vás chce opíchat oba dva. Mělo to pár slušných akčních pasáží i humorných momentů, ale žádný zázrak se nekonal. Kupodivu mi tady zas až tolik ta romantika nesrala, jak tomu obyčejně bývá u jiných (podobných) filmů.

„Já už budu hodný, dědečku!“ (1978)

Miloš Kopecký předvedl slušný výkon, ale i já se přikláním k názorům, že jsem ho viděl, hrál lepší role. Líbilo se mi však, jak všechny kolem sebe neustále buzeroval a když už se měl omluvit, způsobil ještě větší „průser / trapas“. Nejvíce pobavila kantýnská, která ho přišla zkasírovat na generálce, nebo jak si udělal prdel z ředitele i mladé Veškrnové, nebo jak vypouštěl kola všem, kdo mu stáli před barákem. Ostatní herci a herečky si ovšem rovněž nepočínali vůbec špatně, prostě taková průměrná oddechovka. 60%

Žraloci mezi námi (2016) (TV film)

Rozhodně zajímavý dokument, který jsem si náležitě vychutnal. Rád se potápím, žralok bílý mě vždycky fascinoval a má můj respekt (potažmo všichni žraloci – zatím jsem měl tu čest plavat v blízkosti a pozorovat jen citronové žraloky), nicméně do podobné „ochranné bariéry“ bych asi nevlezl, i kdyby mě tisíckrát přesvědčovali jak je bezpečná.

Polopatě (2013) (pořad)

Nejsem žádný kutil ani zarytý zahrádkář, ale tento pořad je alespoň trochu na úrovni. Dá se tu narazit na opravdu dost zajímavých triků / tipů, které určitě řada lidí využije. Filip Čapka sice není a ani nikdy nebude P. Podlaha, ale takového Hrušku strčí do kapsy.

Zatykač na královnu (1973)

Rajcovní Regina Rázlová, pohledná mladá Blechová, úlisný Menšík, bláznivý magor Lábus a horlivý Jelínek s Hlušičkou – hlavní domény této československé kriminálky (dramatu). Jen škoda, že to nemělo lépe propracovanou atmosféru po celou dobu, zvláště pak druhá (temnější - pátrací) polovina mi přišla slabší než ta první „rozjížděcí“, kde se to točilo hlavně okolo sukýnky, výstřihu a spodního prádla Rázlové…

Osudná smyčka (1967) (TV film)

Ale tak dalo se na to dívat, to ne že ne. Příběh samotný byl vcelku zajímavý, jen místy drhla atmosféra. Herecké obsazení i výkony dobré, Milena Dvorská mohla dostat více prostoru (času) před kamerou – vážně pěkně se na ní dívalo, podezřelých tu bylo taky dost – závěrečné vyústění a odhalení pravého vraha taky nebylo špatné. Průměrná krimi, která určitě neurazí.