Gentlemani (2024) (seriál)

Guy je vyprávač ! A tento seriál ma bavil od úvodu až po záver. Trošku som však bol na konci sklamaný... snád bude S02 ! 5***** a 82,911%

Nech svět světem (2023)

Veľmi znepokojivé ! Kameraman si riadne "ujížděl", ale ku podivu tie jeho rotácie, zaujímavé prechody z interiéru do exteriéru a často dosť divný zoom len umocňovali tú nepríjemnú atmosféru celého filmu. Nemám ani šajn, čo chcela tá španielska pani, ale určite to nebolo nič príjemné. Hawke/Bacon trochu ako bratia, ale inak ma to celé od začiatku až do ne-amerického konca náramne bavilo. A po skončení som zostal celkom dlho v pocite, že toto sa kurva predsa môže stať aj dnes ! Brrr. 77,011% a 4****

The Weeknd: Živě ze SoFi Stadium (2023) (koncert)

Telefóny by som na koncertoch úplne zakázal!!! Viac sa mi páčil jeho skrátený program počas Superbawlu, ale aj tu dokazuje, že je momentálne jeden z najlepších showmanov. 4**** a 76,529%

Avatar: The Way of Water (2022)

Aby sa tu tí šomráci nedosrali.... Neskutočná digitálna pecka, ktorú musíte vidieť aspoň raz v živote, a keď už tak IMAX 3D ! Príbeh je mierne plytký, ale o to viac nám tvorcovia ponúkli nádherný podvodný zážitok. Mne to prišlo ako National geographic, a nie ako digitálne spracovaný film. Poznatky z Titanicu Cameron zúžitkoval najmä pri potápaní. Za mňa Cameron patrí v súčastnosti na vrchol inovátorského režisérskeho Olympu ! 5***** a 91,102%

Wednesday (2022) (seriál)

Jenna Ortega je Wednesday! A nebyť jej, tak tento seriál je o triedu horší. Jemný teen-mood-harry-potter z toho srší na každú stranu, ale Burton si to postrážil aby to nepadlo na úroveň sračky. 5*****, zábavné, temne vtipné, mierne scary. Teším na druhú sériu. 91,102%

Barbar (2022)

Musím dať 5*, obzvlášť pri súčasnej "hororovej" tvorbe ! Párkrát som sa skutočne ľakol, zimomriavky mi behali po chrbte takmer počas celého filmu a finále bolo vynikajúce ! Dej má nečakané twisty, nálada graduje a klesá, ale všetko v správnom pomere. Netreba viac písať. Disney+ ide bomby ! A obsadenie Skarsgarda bol ťah na jednotku. 5***** a 82,202%

Meru (2015)

Rozbitá lebka, mŕtvica počas výstupu, prekonanie nemožného... Títo "ľudia" niesu normálni. Niekedy mierne nezáživné, ale ako celok je to niečo neuveriteľné, obzvlášť ak si človek rozmení tento obrovský športový výkon na drobné. Je super, že tu máme Jimmyho China, pretože ak si prelistujete jeho tvorbou, vďačíme mu za veľa krásnych filmov. 5***** a 81,192%

Pinocchio (2022)

Tento film má toľko negatív, až sa bojím vymenovať aspoň časť z nich, ale ja si trúfnem. Na začiatok treba povedať, že originál som videl, a najmä čítal, niekoľkokrát v detstve, a knihu som miloval. Tak a teraz pekne po poriadku. Víla tmavej pleti?! Absolútne zabili jej ducha, nielen farbou pleti, ale celkovou prezentáciou. Ako prišla, tak aj odišla, Na 105 minút v tomto filme jej tvorcovia venovali ozaj krátky nič neznamenajúci okamih,  kdežto na 88 minút v originále jej stačilo tiež kratučký pobyt na obrazovke, ale dala nám oveľa viac. Kam sa podelo mravné ponaučenie z "Pleasure Island" ? Ja som dospelý, pozeral som to so svojou 5a pol ročnou dcérkou, ale ja sám som mal problém porozumieť, prečo sa deti menia na somáre. Kvôli hraniu biliardu ?? WTF. CGI za každú cenu ?! Cmon... Mám pocit, že Hanks ani nevyšiel z green miestnosti, umelé bolo naozaj všetko. A bolo to nevhodne nekvalitné. Od kocúra, cez tú limonádu čo deti pili (nechápem do teraz, to bol problém im tam naozaj niečo naliať?) po... vlastne mám pocit, že na plátne nebolo live naozaj nič. Pre mňa jedno veľké sklamanie, ale nie až tak príliš, nakoľko som od Zemeckisa ani nič iné nečakal. Robert Zemeckis s umelým Hanksom zabil Pinocchia !!! Neudeľujem ani jednu hviezdu, a idem si požičať pôvodnú knihu do knižnice, a dcérke prečítam, ako to naozaj bolo ! 0* = ODPAD, a symbolické 1%

Klan Gucci (2021)

Vyčítať tomuto filmu dlhú stopáž je trožku zcestné, nakoľko bolo potrebné dôkladne nás oboznámiť s týmto utešeným klanom nenažrancov, mamonárov a sebeckých zmrdov, ktorý slovo "rodina" zneuctili na plnej čiare. Vyčítať však tomuto filmu masky a zle zvolený casting hercov a herečiek, to už tak zcestné nieje. Neexistuje lepši herec než Jared Letto, ktorý by stvárnil Paola s o niečo menej "prehrávaním" ? Na jednej strane, Paolo bol excentrik, talian a tatkov ufňukanec, a tak nejak to Letto aj stvárnil, ale všetkého veľa škodí. Naopak, prerod Gaga z chudobnejšej mladej dámy na nenažranú kur*u najvyššej kvality bol obdivuhodný. Al Pacino mi tam absolútne nesedel, naopak Jeremy Irons bol skvelý. Čiže, také 50/50, ale dalo sa vyťažiť viac. Koniec koncov, film ma neurazil, mohlo to byť dramatickejšie, s inými hercami a bolo by to možno za 5. Takto len spokojné 4**** a 71,011%

Top Gun: Maverick (2022)

Ani Vin, ani Rock, ani Keanu, ani Jason, ani Bruce nedokážu spolu to čo tento maník. Milý šesťdesiatnik Tomík dokazuje to, čo Jarda v hokeji. Kde je vôla, tam je cesta. A kde je scientológia a peniaze, tam je aj vplyv a možnosť vydupať si v Holivúde nemožné ! Love him or hate him, Tom Cruise je momentálne a asi aj na najbližšiu cca dekádu najväčšie akčné eso aké herecký svet má. IMAX je nutný, to bez všetkého. Pozerať tento film na NTB, alebo aj TV (nech ju už máte akokoľvek veľkú) je plytvanie 131 minútami. Čo sa filmu týka, tak je to chvalabohu menej propaganda a viac akcia, než bola jednotka. Aj keď tu sa to tiež hemží "over the edge" momentami, ktoré neprekvapivo predvádza priamo Tom (veď preto je producentom, že?) ale ani zvyšok hercov nezaostáva. Najmä mladý Goose a aj Connelly sú tu nie len do počtu, ale ozaj fajn postavy. Hamm, Harris paráda a najviac ma potešil Kilmer a jeho obsadenie, pričom jeho postava nepôsobila samoúčelne, ale bola akoby stredobodom celého toho "prečo" sa Maverick vracia. Samostaný článok by si zaslúžila kinematografia a IMAX kamery v kokpitoch, sledovanie pokožky na tvári hercov pri prekonávaní preťaženia niekoľko "G-čok" a celkovo čo sa opticky dialo na plátne, ale je lepšie raz vidieť než si to tisíc razy prečítať. Ak sa vám dá, chodťe na to na IMAX, tých 13 EUR za to stojí. Krásna spomienka ! 5***** a 91,103%  PS: Pieseň od Lady Gaga mi samotná prišla uziapaná, ale sledovať záver filmu s touto pesničkou v pozadí ma posadilo na riť ;)