Hlubina (2002)

Skupina námořníků nabere na svou ponorku britské trosečníky. Jejich loď potopila německá ponorka. Mezi trosečníky je i žena a to podle pověry přináší smůlu. Ta na sebe nenechá dlouho čekat. Posádka zečně slýchat děsuplné hlasy. Sám se spustí gramofon, aby vyzradil poluhu, když je ponorka pronásledována napřítelem. Na trup někdo vyťuká morseovkou vzkaz. Pak se všem začne zjevovat mrtvý kapitán, který zemřel za záhadných okolností. Plavidlo se postupně stane neovladatelným a pomalu se stává plovoucí rakví, ze které není úniku. To není moc pěkná vyhlídka. Lidé uvnitř se stávají budoucími mrtvolami. Hlubina vám přinese i pár chvil plných napětí, třeba, když se po palubě ponorky bude kutálet hlubinná mina. Já jsem měla nervy napnuté jako špagáty. Bouchne, nebouchne. Zvláštní a tajemné zvuky moře ve mě nevyvolávaly zrvona příjemné pocity. Stísněný prostor ponorky také udělal své.

Oběť: Lovec krve (2007)

Já bych se nezděsila, kdybych se probudila nahá na pitevně. Rovnou bych se zbláznila. Pak by mi bylo úplně jedno, jestli mám neodolatelnou chuť na čerstvou lidskou krev. Lucy Liu se nezbláznila. Sehnala si kuš se stříbrnými šipkami a vydala se na cestu pomsty. Vlastně chce pomstít svou smrt. Chce si to vyřídit s těmi, co jí to provedli. V podstatě někam příjde, něco málo řekne, vystřelí a odejde pryč. Takže nic převratného se nekoná.

Nadaný žák (1998)

Todd rozehrál nebezpečnou hru, která ho úplně pohltila. Hrůzné činy nacistického Německa ho přitahovaly jako droga. Chtěl pořád víc a víc. Film znepokojivě upozorňuje na přítomnost válečných zločinců v civilním světě po skončení válečného konfliktu. Mohou se beztrestně pohybovat mezi námi a můžou být klidně našimi sousedy. McKellen je výborný herec a opravdový ďábel. Dokáže zahrát jakýkoliv charakter postavy. Vůbec mu to nedělá žádný problém. Psychologie všech zúčastněných postav byla dokonalá.

Americké psycho (2000)

Muž dvou tváří. Ve dne je velmi úspěšným finančníkem, vede naprosto bezproblémový život. Jeho krásná snoubenka chystá svatbu. Večer se promění v chladnokrevného zabijáka. Možná právě proto mu hráblo, měl všechno a trošku se nudil. Film nám nevysvětlí, proč se z něho stal zabiják. On jím prostě je a užívá si to. V paměti mi utkvěla scéna s motorovou pilou. Christian Bale běží nahý po chodbě, v ruce drží motorovku a pronásleduje nebohou prostitutku. V očích měl chladný výraz šílence. Je to scéna, která se jen tak nedá zapomenout.

Ve jménu krále (2007)

Jason Statham si odskočil z práce kurýra a vrhnul se do náruče středověké fantasy. Neohrožně se ohání mečem a bumerangem. Výtečně mu sekunduje Ron Perlman jako jeho ochránce, ale jen do chvíle než je zabit v Galiionově jeskynním komplexu. Trošku mě překvapili ninjové, kteří se najednou objevili na scéně a předváděli své umění. Raději jsem nepřemýšlela, kde se tam vzali a co tam dělají. Prostě to jen byli další bojovníci a splnili svůj účel. Pustupně se nám představí i další postavy. Objeví se nám tu třeba Kristanna Loken, která patří k tzv. lesním lidem. Lítá na lijáně, občas visí hlavou dolů a taky skočí do propasti. Nebojte se, nezemře. Na tváři má naroubovaný stále stejný výraz jaký můžeme dobře znát z terminátora, kde se pokusila nakopat zadek Arnoldovi. Příběh se velmi dobře snaží zaujmout akční složkou a vizuálními efekty. Nesází na žádné dramatické výstupy, ani je tu nehledejte. Zápletka je velmi prostá. Farmář se jde pomstít za smrt svého syna a musí zachránit svou ženu, která byla unesena. Pak se ukáže, že jeho role bude mnohem větší než si myslel. Některé scény mi připomínaly Pána prstenů. Režisér se jím nechal pořádně inspirovat. I tady byla roztahující se temnota poražena na celé čáře.

Přichází Satan! (1976)

Damien nebyl obyčejným dítětem, ale ztělesněním Antikrista, jehož příchod na tento svět byl dlouho očekáván. Hudba z Omena dělá to, čím skutečně je. Povyšuje ho na úroveň výš. Hudební doprovod je geniální. Občas mi naskakovala husí kůže. Krev mi pomalu tuhla v žilách. Po celou dobu filmu mě až znepokojivě mrazilo v zádech. Atmosféra zapracovala pořádně. Bezesporu kultovní klasika ve svém žánru.

Zmeškaný hovor (2008)

Pár lidí nepotěší podivný telefonát, v němž uslyší sami sebe zemřít. Smrt se nedá zastavit, ani když vás napadne telefon třeba zlikvidovat. Jednotlivá úmrtí zavání nudou a bohužel nepřináší nic nového pod sluncem. Vlastního telefonu se ještě bát nemusím, po tomto filmu určitě ne. Maximálně se leknu, když mi náhodou zazvoní v ruce. To se ale nestává, protože mám vždycky telefon někde poblíž sebe.

Chaplin boxerem (1915)

Charliemu bych boxerky do rukou nedávala. Mohl by být nebezpečný i sám sobě. Fígl s podkovou pro štěstí v rukavici neměl chybu, i když ji tam dal asi neúmyslně. Pěkně vyřadil šampiona. Od Charlieho dostal tak, že radši prchnul a odjel vlakem pryč. Charlie pak musel trénovat v tělocvičně s ostatními boxery. Nastoupí do ringu s boxerem o hlavu větším a mnohem silnějším, ale Charlie se nevzdává a bojuje jako lev. Škoda mizerné kvality, ale i tak jsem si krásně zpříjemnila polední pauzu.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Postava temperamentního Wolverina si o sólový film přímo říkala. Nejde o žádnou hloubkovou studii, je to příběh nabytý akcí od začátku do konce. S akcí se opravdu nešetřilo. Není tu žádná nouze o výbuchy a souboje. Wolverin je ukázán jako člověk, se kterým se život zrovna nemazlil a dával mu slušně zabrat. Dozvíme se něco málo o jeho dětství. Uvidíme, kdy se poprvé projevila jeho mutace. Zjistíme nějaké věci o projektu Weapon X. Taky se dozvíme, proč tak nenávidí Sabretootha. Finále filmu je samozřejmě velkolepé.

X-Men (2000)

Zajímavá skupina postav vybavených abnormálními schopnostmi, které mají díky to mu, že u nich došlo k různým genetickým mutacím. Jsou nazýváni mutanti. Nevyskytuje se jich jen pár, ale je jich mnohem víc. Někteří svých schopností náležitě zneužívají. Jsou dobří a špatní, stejně jako lidé. Herecké obsazení bylo skvělé. Bojové scény pěkně propracované, vizuální efekty hodně povedené. To všechno je pro mě zárukou kvalitní zábavy a navíc je to moje první filmové seznámení s těmito komiksovými postavami.