Útěk z New Yorku (1981)

Naše budoucnost vypadá velmi zářivě. Nevyhladila nás smrtelná nákaza a ani se nás nepokusily vyhladit samostatně myslící stroje. Nechci domyslet, co se stalo s okolním světem, když se New York proměnil v jedno supervězení, kde si vězni vytvořili vlastní svět s vlastními pravidly. Vládne mu osoba, která si říká vévoda. Kurt Russell dostal nebezpečný úkol, vlastně neměl na vybranou. Budou mu prominuty všechny zločiny, když najde a zachrání prezidenta, kterého vězní banda bláznivých vězňů. Úkol to nebude jednoduchý, protože mu půjde o holý život. Při scéně, kdy v jakési aréně musí bojovat s velkým tlusťochem, jsem si říkala, že nemá moc šancí na přežití. Ten tlusťoch se mohl rozmáchnout a z milého Russella udělat placku. Bylo úplně jasné, že Russell musí pár dostat, aby nakonec tlusťocha zabil jednou dobře mířenou ranou. Atmosféra filmu byla skutečně pochmurná.

Chalupa je hra (2008) (pořad)

Chalupaření bylo českým národním sportem a oblíbenou činností. Vlastně ono pořád je. Nějaká inspirace vůbec není od věci. Ukázat v televizi, jak se dá co udělat, také není špatné. Je to hodně užitečné.

Neviditelné zlo (2006)

Nechala jsem se nalákat trailerem a byla to chyba. Velice dobře splnil svůj účel. Hned vám nastíním, o co ve filmu jde. Parta mladých delikventů si chce snížit trest tím, že půjde uklízet zchátralý barák. Zatím se všechno vyvijí slibně. Pak to teprve příjde. V domě číhá zabiják, který bude naší mládeži úklid pěkně znepříjemňovat. Čapne vždycky toho nejbližšího. Mrskne s ním o zeď a pak mu provede něco hrozného. Nejde o žádného mutanta nebo minozemšťana, ale o šílence, který má zálibu ve vydloubávání očí. Pěkně hnusná záliba, ale kdyby sbíral známky, tak ho do filmu asi nikdo nepustí. Za vším hledej fanatickou matku. Takže, bacha na rodiče, oni jsou klíčem k našemu chování.

Bratři z donucení (2008)

Dva dospělí chlapi, čtyřicátnící a chovali se jako malí, rozmazlení spratci. Sourozenecké hádky jsou ve všech rodinách na denním pořádku. Vím, o čem mluvím. Děj filmu je samozřejmě předvídatelný, nicméně, mu to nijak neubírá. Dale a Brennan si jdou krásně po krku. Potom se z nich stanou nejlepší přátelé. Jejich rodiče se rozejdou. Vypečení synáčkové se snaží rozchodu zabránit. Vzdáleně mi námět připoměl Past na rodiče.

My děti ze stanice Zoo (1981)

Knižní předlohu jsme hltali na základce. Šlo o jedinou vyučovací hodinu, kdy jsme byli naprosto fascinováni učitelkou, která knihu četla. Nebylo to jejím vzhledem, ale příběhem. Určitě taky zapůsobilo, že jsme byli stejně staří jako "hrdinové" v knize. Film je stejně působivý. Možná ještě působivější, protože to všechno vidíte na vlastní oči a nemusíte si nic představovat. Je hodně realistický a naturalistický. Chris se chytla špatné party. Zamilovala se do Detleva, kluka, který ji měl taky velmi rád. Jenže se pak jejich svět zúžil jen na sehnání peněz na heroin a jeho následnou koupi. Oba dva se řítili rovnou do pekla. Z toho vedla pouze jedna cesta. Společně se rozhodnou, že se budou léčit. Podaří se jim to, i když je to oba stojí moc sil a jejich svobodnou vůli. Měli radost, že vědí jak vyzrát nad zrádným drogovým démonem, který je držel v pevném sevření. Pak se jim ale všechno znovu zhroutí. Kamarádi umřeli na předávkování špatnou drogou. Chris se taky vědomě pokusila předávkovat, ale zachránila ji matka. Odvezla ji k babičce na venkov, pryč od světa drog a násilí, kde se vyléčí. Často myslela na Detleva, chtěla mu pomoci, ale neměla ještě dostatek sil.

Modrý démon (2004)

Jak je vidět, tak žraloci zabijáci jsou velmi oblíbené téma k natočení filmů. Tady je geneticky upravili. Do hlavy jim dávali elektronické implantáty, které by za normálních okolností sloužily k jejich ovládání, ale zkuste ovládat něco, co brázdilo moře a oceány už v pravěku. Ty bestie se nějakým nedopatřením dostaly na svobodu. Hudební doprovod se sem zrovna moc nehodil, spíše bych ho radši slyšela u nějaké komedie nebo možná i romantického filmu.

Pád do tmy (2005)

Klaustrofobická atmosféra mě dostala. Občas mívám strach z malých a uzavřených prostorů. Ale ještě jsem se neocitla v neprozkoumaném jeskynním komplexu. Takový průzkum nechám radši na jiných. Mohl by tam na mě vyskočit nějaký mutant a ke všemu by mě chtěl zabít. Tady platí jedna otřepaná, ale velmi pravdivá fráze. Za málo peněz hodně muziky. Film mi byl doporučen. Rozhodně jsem neprohloupila, když jsem ho prohnala compem.

Kruh (2002)

Jak málo stačí ke štěstí. Příjdete večer domů. Do přehrávače strčíte videokazetu, stisknete známé a nejpoužívanějěší tlačítko "PLAY" a v tu chvíli jste si podepsali rozsudek smrti. Nemáte o tom ani tušení. Jen sledujete podivné obrázky, které vám video nabízí. Po skončení videokazety vás z odpočinku vytrhne telefon, kde vám někdo oznámí, že za sedm dní skončí vaše bytí na této planetě. No, prostě zemřete, řečeno jinýmo slovy. Nejde o žádný děsuplný snímek, takže po jeho sledování nebudete usínat s rozsvícenou lampičkou na nočním stolku. Málem bych zapomněla, nevyskytuje se tu ani žádný psychopat, který vás bude po nocích ohrožovat břitvou nebo nožem.

Bruno (2009)

Začínám si myslet, že Sacha Baron Cohen není normální člověk. Zřejmě nemá žádný pud sebezáchovy, když se řítí hlavou proti zdi. Divím se, že mu někdo nedal pěstí. Předvádí neuvěřitelné věci, které značně přesahují hranici snesitelnosti a posouvá ji někam jinam. Některé jeho výstupy jsou trapné a šílené.

Čelisti 2 (1978)

Příběh je v podstatě totožný jako v prvním dílu. Opět je tu přízrak z hlubin, který terorizuje malé pobřežní městečko. Do vážného nebezpečí se dostanou i děti policajta Brodyho. Sám se vrhne do boje s lidožravým žralokem. Jednička byla mnohem lepší.