Black Lagoon (2006) (seriál)

Akční až na půdu, akce však nijak extra nápaditá není. Střih je extrémně divoký a zkratovitý, spousta scén se děje mimo divákovi oči (pouze doprovozena zvukem). Samotná animace je spíš průměrná. Charaktery postav jsou na hrudník Keiry, rozuměno plochý jak žehlící prkno. Příběh se nějak extra neposouvá a navíc jde pořád přes tu samou šablonu. Spousta postav spíš do počtu a s téměř nadpřirozenými schopnostmi. Aspoň, že to dokáže bavit. Kdyby došlo k nějaké větší katarzi postav hlavních (především Rocka a Révy, okolo kterých se to nejvíc motá), hodnotil bych lépe, takhle lehce nadprůměrných 70%. Pro milovníky akčního anime, kteří nehledají větší hloubku, si klidně dejte 20% navrch. Drobnost na závěr: Dabing je až na minimum výjimek v japonštině, ač tam mluví jakákoliv národnost. Rozpoznat tak Japonce od ostatních je prakticky nereálné (animace to neumožňuje)

Ropná plošina (2023) (seriál)

Člověk nemohl v noci spát, na Amazonu na něj vypadne něco vypadajíc lehce mysteriózně a tak všechny díly sjede. Nutno říct, že kdybych této noci netrpěl insomnií, rozhodně bych nedokoukal. I když se nedá seriálu upřít zajímavý námět a prostředí, který s každým dílem vzbuzuje zájem o následující dění, začínáte velice rychle tušit, že tohle neskončí dobře. Kvalita CGI ještě neurazí, ovšem kvalita samotných dialogů je značně tristní a do očí bijící svou občasnou tupostí, chování postav pak často velice zvláštní až nelogické. Herecké výkony velice nevyrovnané. Závěrečná scéna s ženou koukající z okna na obří vlnu vystihla i můj velice lehce udivený pohled při samotném závěru celé série. Dobré je, že já narozdíl od ní nechcípnul. Jestli bude pokračování a nebudu zase insomniak, rozhodně nedám. 48%

Walk the Line (2005)

Tak po x letech odkládání jsem se konečně odhodlal a film si konečně pustil a nemůžu být nespokojen. Herecky skvělé, asi není film, kde by mě Phoenix zklamal a zde to jen potvrzuje. Zasmušilost jeho pohledu je skoro hmatatelná. Skvěle mu pak sekunduje Witherspoon, jenž mě v roli jeho femme fatale neskutečně překvapila. Trochu starší T1000 též skvěle táhne záporáckého fotra. Epizodní vykreslení jeho života, kdy pády střídají opětovné vzestupy je podané v dostatečném detailu a skvěle dává okusit, jaký s ním musel být život a co jeho chování utvářelo. Potěšil pěvecký projev Phoenixe (ne nepodobný originálu) a skvěle zvládnuté grimasy a postoje při koncertech zachycující skutečného Cashe. 88%

Casino Royale (2006)

Nejlepší bondovka (počítáno i před restartem série). Říkejte si, co chcete, Craig se na tuhle roli hodí skvěle. Vysekanej je tak akorát, jiskru ve voku taky má a herecky si to vodí na krásu. Samotný film je velice dobře vybalancovanou směsici toho, co bondovky dělá bondovkami a akčního thrilleru s velice lehkou dávkou humoru. Obsahuje superrychlý káry, femme fatal, o které se Bond umí postarat, přiměřeně uvěřitelné vychytávky a skvělého záporáka v podání vynikajícího Madse Mikkelsena. Vše je navíc doplněno o skvěle podanou a uvěřitelnou zápletku. Co ale tenhle díl pro mě dělá opravdu tou nejlepší bondovkou? Neotřelé pojetí (trochu ve stylu Robina Hooda), kdy se z 007 stane ten pravý BOND, až na úplném závěru, kdy je jeho katarze dokončena, což velice trefně zachycuje ústřední melodie, která se objeví až v úplném závěru. 87%

Avatar: The Way of Water (2022)

Mno přes deset let dlouhé "čekání" je u konce a největším skokem od minule je bohužel pouze očekávaný technický upgrade, kdy jsou některé podmořské scény opravdu snové. Celá zápletka je ale ještě osekanější jednička, postavy jsou téměř ploché (ne jen na hrudníku) a často a velkém anonymní. Největším rozdílem oproti jedničce pak je, že hlavní antagonista zmodral a místo lesa jsme dostali (moc hezký) podmořský svět. To mi připadne sakra málo na 13 let příprav. Co se musí ale nechat, je pocit vnoření do příběhu (i když je značně plytký). Například zadostiučinění, kdy Navi masakrují posádku, která před tím dělala hon na jejich "velryby", dokonce i ruka toho karikaturního hajzla s harpunou upadne. Pro mě osobně je pak nejsilnější pasáž matky prahnoucí po krvi nepřátel po smrti svého dítěte (ehm... jak pak se oba jmenovali?). To by i John Wick záviděl s jakou grácií si bere jejich skalpy. Jak to celé shrnout? Technický progres je nevídaný, avšak očekáváný. Na přes 3 hodiny dlouhý film se tam ve skutečnosti děje šíleně málo (bojím se, že trojka bude ještě víc recyklovat díl druhý, akorát to bude všechno rozmáchlejší). Bohužel forma nad obsahem opětovně zvítězila. A to Cameron uměl dvojky na jedničku. Škoda. Pokud půjde další díl ve stejných šlépějích, půjdu s hodnocením ještě níž. 74%. PS: překvapilo mě, v jak v malém měřítku se celá závěrečná bitva odehrávala. Kdo čekal, že se odehraje v hlavní základně lidí, nechť zvedne ruku. Já, já, já, já... já. PPS: A Všimli jste si taky, že mořští Navi útočí asi jenom prvních 5 minut a pak se po nich naprosto slehne zem?

Třináct životů (2022)

Pár drobností oproti skutečnosti bylo (pro mě trochu zbytečně) pozměněno, to však vůbec nic nemění na tom, že jde o neskutečně poctivý kus filmařiny s naprosto přesnými hereckými výkony, kde žerete každý nádech a pohled jako by bylo poslední. Velice se mi líbilo zaměření na potápěče oproti zachraňovaným, i když to divácky nemusí být nutně vděčnější. Majstrštyk. Víc filmů s takto dokumentárním feelingem. Už Chernobyl ukázal, že po takovýchto snímcích je hlad a já je teda dost žeru. 92%

Válka zítřka (2021)

Béčka se Schwarzeneggerem miluješ, protože prostě Šváca. Má testosteronu na rozdávání, sází jednu hlášku za druhou a hlavně mu věříte, že utrhne predátorovi celou prdel a pak mu ji narve do držky a následně ještě bude prosit o odpuštění. No ale Pratt je dobrý tak do Strážců galaxie a a možná jako manžel jeho dcery, ale tohle neutáhne ani za mák. Navíc křiklavost určitých scén a jejich naprosto demence je opravdu za hranou béčkovosti a řve spíš: "Jsem režisér, který svou neschopnost schovává za béčkový formát" Rodinné vztahy naprosto zbytečné, ubírajíc filmu jednu z potenciálně silných stránek - jeho svižnost. 42%

Jack Ryan (2018) (seriál)

Tak prvně, pohled Kravíhoxischtu odpovídá tak kocourovi v botách ze Shreka, ne ošlehanému agentovi CIA. Jako jeho Femme fatal obtloustlá Abbie Cornish. Prezident USA s vizáží narkobarona. Casting opravdu místy špatný vtip. Celá zápletka pak poměrně laciná, plná tisíckrát viděným klišé, hraná šíleně na náhodu a dopředu předvídatelná a plná blbin a nelogičností. Šéf oddělení CIA islámista. Milenka Kravíhoxichtu shodou náhod epidemioložka pracující v nemocnici, kam je odvezen prezident po... nebudu spoilovat. Komunikace hlavních antagonistů a jedné z dcer přes videohru. Tohle má být Tom Clancy nebo pohádka na dobrou noc bandě lobotomií prošpikovaných hlav? WTF. Samotné vyvrcholení 1. série poměrně slabé. Jak tohle může mít 82%. Druhé sérii šanci rozhodně nedám s ohledem na to, že je hůř hodnocená než první a ta mě většinu času nebetyčně srala. 51%

Makléři z Hollywoodu (2019) (pořad)

Guilty pleasure o velikosti Jasonova... ehm... baráku v Hollywoodu. Nepřestává mě překvapovat, excentričnost Christine. Ostatní jsou tak nějak normální, teda Jsou to dost umělý gumy, ale stejně mě baví neustále sledovat jejich všední problémy, i když jsou na hony vzdálené běžnému smrtelníkovi. Sem tam se ukážou i zajímavé nemovitosti, kvůli kterým jsem se na to začal původně velice naivně dívat. 73%

Ta dívka z fotky (2022)

Ještě před půl rokem, kdy nebyla malá na světě, bych celý dokument prožíval úplně jinak. Nepochopitelně zamotané klubko lidských příběhů, které na jeho konci dožene člověka až k slzám. Lidi dokážou být hrozný svině. Smutné. Moc. 92%