Věc: Počátek (2011)

Vizuálně více než dobré, lekáček ovšem pomálu a ani zdaleka jsem nepocítil strach jako u třicetileté klasiky. Jeden z nejpovedenějších remaků navzdory předchozí "kritice".

Sharktopus (2010) (TV film) odpad!

žrabotnice nebo žraloknice? geniální

Umělec (2011)

Dnes velmi těžko hodnotitelný film, takřka nikdo z posledních generací nezná němé filmy a musí toto dílo porovnávat s filmy barevnými a mluvenými. Někdo může říci, že se celou dobu nudil až na pár výjimek. Tento názor je pochopitelný, protože když The Artist porovnáme například s Transformers (záměrný příklad), tak množství zábavnosti ve druhém filmu je mnohem vyšší než v tom prvním. Tento rozdíl je zkrátka ve filozofii, dáte přednost jednoduché zábavě k jejíž pochopení nic nepotřebujete nebo filmu, jehož hloubku prožijete naplno až po dosažení určité úrovně znalosti černobilého němého filmu? Vynikající hudba, taktéž herecké výkony.. ale to nezapomenutelné.. na dvě hodiny jsem se přemístil v čase o osmdesát let zpátky, úžasný zážitek. PS: doplnuji hodnoceni.. neskutecne uzasny soundtrack, ktery stoji za poslech!

Šéfové na zabití (2011)

Jednoduchá komedie o klasickych problemech. Zadne velke prekvapni se nekona, protoze zde neni noc co byste v americkych komediich nenasli. Nejvetsi plus pro nymfomanku aniston, nejvetsi minus pro rezisera ze ji dal tak malo mista.

Kličko (2011)

Klasicky německy studené, ale to je vynahrazeno rozsahem a objektivitou. Rozhovory s boxery nabízí pohledy i z druhé strany a rozhodně jsem neměl u všech pocit, že by to byly vymaštěné hlavy. Hlavně se jedná o kvalitní dokument, kterému by prospělo jenom trochu emocí.

Tajemství (2006)

když ke mně přijde někdo a řekne mi tajemství, díky kterému budu štastny a bohatý, tak na to asi neco bude.. bude na tom neco podezreleho. Nejdriv reknu proc tento dokument shledávám naprosto neduveryhodnym. Pokud hovori "vypraveci" pred pozadim, ktere zobrazuje bohatstvi a mluvi o bohatstvi, neverim jim ani slovo. Citáty odříkané "tajemným" hlasem je něco, co mě rozesmívalo asi nejvíce, vysílání pozitivní energie do vesmíru bylo také silné kafe. Co filozof to jiný názor, tady jich je habaděj a já nevím jaké mohou být argumenty proti této teorii od jiných filozofů. Nejvíce mě bavil doktor - reverend - vizionář, to byla opravdu komická postava. Nikdo mi na začátku pořadu neřekl proč bych všem kdo zde vystupuje měl věřit. Tohle by byl vynikající námět na halloweenský díl simpsonových, jinak je to velký blaf. Na většinu zdejších tvrzení pro tuto teorii, jsem dokázal vymyslet protitvrzení. A to je pro mě hlavní důvod proč tomuhle dokumentu nevěřim ani uši mezi nosama.. nebo orábecně??

Hačikó - příběh psa (2009)

V žádném případě se nejedná o špatný film, jediné co rozhoduje mezi maximálním hodnocení a tím o stupínek horším je můj vztah dojetí ze ztráty pánička. V zásadě nemám výtky, ale i přes krátkou stopáž mi přišel film neskutečně dlouhý, více naplnit dějem a bylo by to za plny pocet.

Půlnoc v Paříži (2011)

Tak zase trochu jiný Allen, takhle fantasy Woodyho jsem ještě neviděl a byl to zvláštní zážitek. Krásný nápad, který se na první pohled zdá neoriginální, ale v podstatě se jedná pouze o kulisu, která dotváří komediálně romantickou zapletku. Moc hezký a povedený film s jak jinak než úžasným scénářem.

Intimní osvětlení (1965)

podobenství je zvláštní žánr, každý film tohoto žánru je uplně jiný. Intimní osvětlení jsem ted viděl podruhé a při sledování jsem měl zcela jiné pocity než při prvním sledování. Velmi zvláštní film, který ve mě zůstane ještě velmi dlouho.

Lásky jedné plavovlásky (1965)

Mistrovské dílo a klenot šedesátých let. Neskutečné množství výborných scének a vynikajících dialgů. Zajímavé jak se Forman přizpůsobil americkému filmu, když porovnám hoří má panenko a lásky jedné plavovlásky s například hnízdem nebo amadeem, ani nahodou bych nerekl, ze se jedna o stejneho rezisera.