La cara oculta (2011)

Velmi kvalitní thriller, nikoli horor.. prvni polovina poměrně nezábavná a jenom jsem čekal na dějem nabytou druhou půlku a ta byla opravdu povedená.

Insidious (2010)

Bál jsem se, lekal jsem se, bavil jsem se.. pod čtyři hvězdičky nemohu jít. Jeden z nejlepších US hororů poslední doby, doufam, že dvojka bude :)

Ples příšer (2001)

Trochu předvídatelné a celkem jednoduché, plusy ale toto převažují - vynikající Thornton a krásná Berry.

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Drsné a děsivé svědectví výchovy.. Tilda Swinton je naprosto úžasná a Ezra Miller skvěle zahrál pěkného fakana (stejně jako jeho mladší já). John C. Reilly působí stále stejně.. Zajímalo by mě, proč na konci, když se dostávají do tělocvičny, rozřezávají zámek, který visí zvenčí.. není to nesmysl?

127 hodin (2010)

Přes lehký odpor jsem se po letech odhodlal k tomu toto dílo zkouknout.. Líbí se mi styl Boylea, jak ten film pojal dokumentárně a zároveň dramaticky, tři "dechberoucí" minuty a 87 minut nevýslovné kvality. Dva roky jsem se šidil o tento výjimečný zážitek.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Na to, jak to vypadá, tak to není vůbec špatné. Chvílemi zdlouhavé a překombinované, ale na druhou stranu v žánru je to příjemné překvapení. Thumbs up!

Válečný kůň (2011)

Každý, kdo ho měl neslavně skončil.. tohle je plýtváním schopností spielberga. Vytvořit si vztah k postavám je prakticky nemožné, protože hlavní hrdina je moula a ostatní se moc nezdrží. Nejvíce jsem se těšil na Hiddlestona a Cumberbatche a ti skončili tak rychle, jak začali.. Ohromná chyba s "nácky" je prostě facka historii.. Doufam, že Steven příště natočí zase něco výjimečného a ne průměrný film, jako je tento.

Romeo, Julie a tma (1959)

Mistrně natočené drama o lidskosti. Strohé a bez příkras.. Velmi působivé.

Proboha! (2008)

Američani mají bambilion cirkvi a vsechno to jsou tupci a evropani jich mam o neco min, ale jsou o to vic nenazrani.. no jsem rad, ze nejsem verici, ale - prosím - nepaušalizujme. amen

Californication (2007) (seriál)

První tři série byly výborné, ústřední čtveřice byla vynikající.. bohužel čtvrtou série zničili kouzlo seriálu tím, že se vše točí kolem Hanka. Čtvrtá, pátá a šestá série se točí pouze okolo Hanka, Karen a Bella jsou na vedlejší koleji, Runklova vtipnost je už dávno pryč a ta vtipnost a lehkost prvních sérií také. To co bylo fakt dobrý, bylo jak se Hank snažil vrátit ke Karen, bylo to díky tomu aspoň trochu přirozený a normální, ale udělat z hlavním dějem celé série soud s Hankem je prostě ubohost scénáristy a tvůrců. Nerad to říkám, ale tenhle seriál je už mrtvej. Seriál zabil rozchod Hanka s Karen, dokud oni dva se k sobě nevrátěj a stejně tak Runkle s Marcy, a taky HLAVNĚ přestanou cpát do hlavního děje natáčení nějakýho filmu podle Moodyho knížky s namachrovanym černošskym raperem, tak to bude pořád stejnej SHIT.