Candyman: Ďábelský přízrak (2021)

Rukopis Jordana Peeleho jasne čitateľný a citelný. Cukríková práca s kamerou, hudbou a celkovým obrazom ako pri všetkých jeho filmoch a mne sa to veľmi páči. Stále vie vykúzliť napätie s mindfuck atmosférou. Hodnotenie za 3, keby som to videl v kine, tak by to bolo asi za 4.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Riadne strelený, akčný fresh odľahčený nárez s blyšťavým vizuálom. Neviem, no povedal som si, že OK, veď nejde o život, je to len Taika Waititi, buď sa páči alebo je to trash. Ide predsa o komixovku, tam je dovolené úplne všetko.

Avatar: The Way of Water (2022)

James Cameron vytvoril vlastné univerzum, ktorému venuje už tretiu dekádu svojho života, čo je obdivuhodné. Dúfam, že sa mi to celé časom nezunuje a že si to minimálne udrží takú kvalitu akú to má teraz.

Třináct životů (2022)

Filmom roka 2022 pre mňa nebude žiaden kinosálny hit tipu Top Gun 2, pravdepodobne to nebude ani Avatar 2, ale bude to práve Thirteen Lives (aha, zabudol som ešte na nového Batmana od Reevesa). Film je skvelý, nič mu nechýba, skvelé herecké obsadenie. Je to jedná siahodlhá dramatická napínavá vec, ktorú musíte vidieť. Howardov najlepší film.

Dobrá sestra (2022)

Príbehovo dobré, veď to napísal sám život, ale čo sa týka spracovania tak je to ako keby ste si pustili jeden z dielov Grey's Anatomy s Áčkovými hercami. Nakoľko mi herec Eddie Redmayne vôbec nie je sympatický, tak sa mu táto rola sériového vraha celkom hodila.

Redeem Team: Návrat Dream Teamu (2022)

Nikto  nemá radšej USA ako samotné USA. Čaká Vás 98 minút amerického patriotizmu, páči sa mi však vzdanie pocty Kobe Bryantovi, tohto hráča som mal veľmi rád, tak ako aj celý basketbal.

610 metrů nad zemí (2022)

Milé prekvapenie. Triler, ktorý je miestami naozaj napínavý ... tak toto tu už dlho nebolo :) Takéto filmíky natočené priam z jedného miesta ja môžem.

Uncharted (2022)

Z mňa ide o celkom podarený film, ktorý je na základe predlohy z videohry. Hollandovi rola mladého dobrodruha sekla a predstavuje tak mladšiu a modernejšiu verziu Indyho. Spracovanie filmu, réžia a scénar na veľmi dobrej úrovni. Určite chcem aj dvojku!

Predátor: Kořist (2022)

Z jedného najlepších akčných sci-fi trilerov 80.-tych rokov spravili príjemnú jednohubku na nedeľné popoludnie. Disney produkciu tam cítiť na hony ďaleko a mne to veľmi nevonia. Niektoré momenty však boli fajn.