Daredevil (2015) (seriál)

Keby bola každá séria natočená ako jednotlivý film, tak tu máme zrejme najlepšiu trilógiu od MCU. Bude zaujímavé sledovať ako s Daredevilom naloží Marvel Studios.

Pod vodou (2020)

Od filmu Priepasť (The Abyss) z roku 1989 som nevidel lepší film odohrávajúci sa pod vodou. Ale medzi týmito dvoma filmami je to aj tak priepastný rozdiel. Páči sa mi herecké obsadenie. Kristen Stewart to seklo, Vincent Cassel v roli kapitána tiež fajn. Špica dizajnové skafandre, miestami aj napínavá atmosféra z bahnitého dna oceána. Avšak niečo tomu sakra strašne chýbalo!

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Zatiaľ najhoršie hodnotená epizóda zo ságy Star Wars, ale nemyslím si, že práve táto epizóda si zaslúži toto označenie. Kvalitatívne úplne rovnaké ako predošlé dve epizódy. Myslím si, že dôstojné rozlúčenie zo starými pôvodnými postavami aj keď si myslím, že sa v ďalších epizódach budú stále objavovať mená ako Leia, Han Solo či Luke Skywalker. Dvere sú však otvorené do nového sveta, publikum sa neustále mení a s ním je aj potrebné pohnúť sa ďalej, aj keby skalní fanúšikovia najradšej chceli stále svojho Luka, čo však nejde donekonečna. Takže J.J. sa nemá vôbec za čo hanbiť.

Král psanec (2018)

Skvelý herecký výkon Chrisa Pina, Aaron Taylor-Johnsona a samozrejme všetkých ostatných hercov a nehercov. Výborný autentický historický film. Správne krutý a krvavý.

Solo: Star Wars Story (2018)

Prvá Star Wars bez poriadného hlavného záporaka. Ako sci-fi film fajn, ale ako ďalší diel zapadajúci do sveta Hviezdnych vojen slabšie.

Bohemian Rhapsody (2018)

Jedná z najväčších hudobných legiend všetkých čias dostala poctu akú si zaslúžila. Všetky nedostatky filmu zatienil mohutný zvuk Queenu. Pesničky, ktoré poznajú snáď všetci si budete hmm-kať aj Vy. Skvelý hudobný a filmový zážitok v jednom balení.

Tomb Raider (2018)

Presne takto som si predstavoval pôvodný film o Lare Croft z roku 2001, keď bolo najväčšie halo okolo hry Tom Raider. Veľká škoda, že film prišiel s oneskorením 17 rokov.

Auta 3 (2017)

Nostalgic!