Věc (1982)

Možná je VĚC nejoriginálnějším zabijákem ze všech hororů co kdy byli natočeny. Ale tu hrůzu a strach jaký měla způsopit, jak se tu dočítám, sem nenacházel. Atmosféra skvělá, hudba těž, ale celkově nebudily až takový strach jako v jiných hororech.

Tele Tele (2000) (pořad)

První díly patřily k tomu nejlepšímu co šlo na naším ,,oblíbeném" kanálu NOVA pozřít. Některé scény a hlášky excelující, některé průměrné jiné až trapné, ale celkově se TELE TELE zařadilo k tomu málu pořadů u kterých se na Nově dalo zasmát.

Armageddon (1998)

Záchrana světa ( která se koná už po sté...) nikdy nebyla tak velkolepá a tak zábavná. Apollo 13, Den nezávislosti, Drtivý dopad... nic se ARMAGEDDONU nevyrovná. Mcihael Bay opět nešetří náklady a prostředky...ale výsledný dojem stojí za to.

Traffic - Nadvláda gangů (2000)

Jen stěži lze přenést drogovou problematiku na filmové plátno líp - výborně! Traffic je složen ze tří sebou nesouvisejících příběhů, jenž jsou Stevenem Soderbergen tak skvěle propleteny, že v jeden okamžik se Catherine Zeta-Jones a Benicio Del Toro střetnou na ulici a oba jdou dál...zdánlivě zbytečná scéna, ale vlastně tak dokonalá...oba pro sebe nic neznamenají, neznají se.....oba jsou součástí jednoho filmu,ale různých příběhů - super!

Frida (2002)

Film o nejkrásnější mexické malířce, která se zamilovala do největšího mexického děvkaře. Skvělý Alfred Molina v roli Diega mate svými mužskými kouzly jednu krásku za druhou, ale tu nejhezčí má přímo doma. Snímek je obohacen krásnou temperamentní hudbou, jenž dává Fridě ten správný šmrnc. Salma Hayek dostala konečně pořádnou roli ve které se mi moc líbíla. Jen škoda, že politické pozadí snímku se stalo pouze pouhým kliše a ne podstatnou části či záminkou filmu.70%

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Narnie není nic než pouhým kopírákem skvostného Pána prstenů (když jsem shlédl scénu ,,obšlahlou" z LORD ..ukrytím pod kořeny stromů, tak jsem nevěřícně hleděl na TV s otevřenou puso, v tu chvíli mne napadlo že sleduji parodii na LORD HRUZA!! ), bohužel ale tím nejhorším způsobem. Harry Potter, Pán prstenů..to vše jsou ságy určené jak nejmneším divákům, tak větším až dospělým, zato Narnie je maximálně pro děti nejútlejšího věku prakticky bez žádných požadavků na kvaltiní podívanou. Knihu jsem nečetl, ale už podle toho co sem do filmu vešlo musím říct, že děj je nepřirozeně poskládán a chybí v něm dost pasáži, takže pro diváka, jenž o Narnii nic neví je prakticky nemožné, aby si odnesl z filmu nějaký ucelený dojem. Jedno z mála pozitiv snímku je roztomilá Lucinka, skvostná animace Aslana a skvěle zahraná záporná postava čarodejnice ( což ale při pomyslu na chudobné výkony dětských představitelů je spíš na škodu, protože v pohádkách by spíše měli vynikat hrdinové).

Letec (2004)

Zklamání ! To, že Letec dostal 5 plešounů má být zárukou kvality? nikdy! Po stránce technické lze stěží nepochválit. Výprava pěkná stejně jako u Gangů v New Yourku, ale děj ? Nuda,nuda! Scorsese detailně popisuje celý život Howarda Hughese, od lásce k filmu,tvrdohlavost, úspěch, pád v showbyznyse, lásce ženám až po touhu být ve všem nejlepší. Jde vidět, že DiCaprio, trávil dlouhodobou přípravu na svou roli a výsledek je skvělý. Nicméně razantní změna Scorsese stylu se mi vůbec nelíbí. Škoda.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Da Vinci Code je jeden z těch filmů kde se střetává fikce a slepá realita. Určitě mě tenhle poněkud zvláštní snímek nenachal chladným a dokopal mě k určitému zamyšlení o tom jestli to může být alespoň z části pravda. Zpracování je spíš průměrné než nějaké ve stylu ,,film roku 2006" nebo nejočekávanější film posledních let a bla bla bla.. určitě by snímku prospělo kdyby vlétl do kin jako nikým neočekávaným komorní snímek než údajný megahit s hollywoodskými celebritami. Tom Hanks mi do této role sice moc nesedl a Audrey Tatou si svůj výkon z Amélie taky nezopakovala, nejvíce mě zaujal Paul Bettany, který si za svůj krátký pobyt na plátně určitě zaslouží uznání. Závěrem musím z celkového hlediska uznat, že se jedná o kvalitní než o médiami zatracovaný snímek.

Volný pád (1993)

Michael Douglas jako ničemný, ,, právem " rozzuřený, srdnatě jdoucí za svým cílem psychopat se náramně vyvedl. Snímek musíme samozřejmě brát s rezervou, protože sebevznětlivějšímu člověku by prasklé nervy neudělali z rozzuřeného občana zabijáckého psychopata. Proto bych k žánru drama těž připsal komedie. Nicméně se jedná ( samozřejmě po Telefonní budce) o nejlepší Schumacherův počin. A výkon Michaela Douglase netřeba komentovat - báječné.

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Nesouhlasim s POMEM. Pravda je, že jednička byla stejně o ničem jako dvojka, ale za to dvojka byla maximálně zábavná oproti jedničce. V prvním díle sem se nudil, ale dvojka hlavně díky nepodstatné roli nezapomenutelné veverky hodně zábavná. Animace v ICE AGE 2 dosáhla největšího vrcholu(ehm až na pár úletů..viz vlna), stejně jako zvuk. Gagy typu: ,,neviděl si dvoumetrovou vačici? ":-)...skvělé.