Cesta do zatracení (2002)

Musím smeknout, že natočit tak kvalitní film teprve při druhé režii je neskutečné a chválihodné.V Samu Mendesovi se skrýva nesmírný talent. Film je ve spoustě věcí podobný s jeho Americkou krásou, třeba v překrásné hudbě. Herecké výkony v čele s Judem Lawem vyníkající. I odporně hnusný Daniel Craig odvedl skvělou práci. O Tomovi Hanksovi škoda mluvit.

"O" (2001)

Originální nápad zpracovat 400 let staré dílo Shakespearovo do součastnosti v prosředí střední školy se myslím docela dobře vyvedl. Za první polovinu filmu bych dal pouze 3*..ale za strhující konec i 5*,protože stupňující atmosféra a vykreslování postav je strhující. Josh Hartnett podává skvělý výkon i s Mekhi Phiferem..85%

Tak jde čas (1965) (seriál)

Hlavně za ten děsný dabing...

Četník v New Yorku (1965)

Nejlepší ze série filmů o Četnících...s skvělým Louisem de Funés

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Podle mě nejlepší česká komedie všech dob. Někomu se může zdát trapné ? nikoliv. Snímek je sice prdlý od první do poslední minuty, ale v tom nejlepším slovasmyslu. Bolek Polívka si z role Bohuša udělal kultovní postavu. Nemusel ani hrát stačilo se jen ,,normálně" chovat...jako vesnický buran...(jakým doopravdy je :). Neznám film ze, kterého by vzešlo tolik kultovních hlášek jako z tohoto.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

A naco se budu teď těšit??můj nejočekávanější snímek mého mládí je za mnou.Herecký výkon Haydena Christensena se od SW2 zlepšil nad očekávání,ale zklamáním je pro mne výkon Natalie Portman.Nicméně digitální efekty,výprava,střih...super! Ale Lucas jako režisér pohořel,po prvním shlédnutím sem ve filmu objevil 5-6 výraznějších hrubek,ale po druhém sem zjistil jako Lucas je skvělý vypravěč,stratég..atd..ale po režijní a dramaturgní stránce..hrůza!Např. dialogy Anakin/Pádme... nebo souboj Palpatine/Jedi..nepochopitelné jak jednoduše zabil Palpatine 3 Jedi během 10 s..z tak dobré zápletky mohl vzniknout mnohem lepší souboj.99%

Spáči (1996)

Je až nepochopitelné jak se dá film rozdělit do dvou zcela odlišných polovin. Ta první mě nasytila tak skvělou atmosférou a působivým příběhem, že bych neváhal dát plné hodnocení, ale co ten zbytek? Přechod od mladých hrdinů k starším měl snímek ještě více posílit, už jenom k vůli zástupu skvělých herců, ale druhá půle mě fakt zklamala.

Mission: Impossible (1996)

Myslím kdyby Brian De Palma chtěl udělat z MI pořádný akční nářez udělal by líp. Takhle se jedná pouze o podivnou směs dramatu a špionážního thrilleru s prvky akčího filmu. Ale i přes tento podivný neakční zjev De Balmy se jedná o nenudící efektní béčko. Pasáž dobývání do centra CIA dokonalá, podporována skvělou dynamickou hudbou.

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Já nevím prostě všichni milujou Bronsona, Fondu, Tenkrát na západě, Redforda s Newmanem atd..To mi nic neříká. Ale když se řekne western tak si vždy vybavím Vinnetoua a jeho filmy. Pro mě je pravý western Poklad na Stříbrném jezeře. A herci jako Barker a Brice pro mě jsou a vždy budou legendami.