Krvavý příliv (1995)

Jelikož jsem moc ponorkových filmů neviděl, tak nemůžu moc srovnávat. Jediný snímek z prostředí ponorek jsem viděl K-19, který se dle mě vyvedl, a to samé můžu říci i o Krvavém přílivu. Tony Scott natočil napínavé drama se skvělou atmosférou, dobrou zápletkou, podporován napínavou hudbou H.Zimmera a prošpikován skvělými výkony hlavních aktérů.

Šíleně smutná princezna (1968)

Pohádka mého dětství. Viděl jsem ji snad tisickrát. Většina písniček se staly nezapomenutelnými. Skvělí herci.. o to je větší zklamání, když vidím co se z Vondráčkové vyklubalo za kr***.

Zorro (1990) (seriál)

Dvě * jen za to, že mě tahle postava inspirovala k masce na karneval :-)

Základní instinkt (1992)

Snímek, který vás od první do poslední minuty pohltí skvělou atmosférou. Nevím co chválit dřív. Výkony Stone a Douglase úchvatné. Sharon Stone dostala jednu z nejlepších ženských rolí vůbec a zhostila se jí stejně skvělým způsobem. Erotické scény úchvatné ( hlavně ,, soulož století " :-). A k výslechu SS není co dodat :-) , o tomto kultovním záběru jsem slyšel už dříve, ale že uvidím skoro vše jsem opravdu nečekal.

Saw 3 (2006)

Docela zklamání. To co v předchozích dílech působilo skvěle a nahánělo hrůzu, tak ve trojce pouze kopírovalo a nudilo. Konec až moc vykonstruovaný, vůbec žádná bomba jako v jedničce a dvojce. Záběry z jedničky ( příprava ,, hry " v umývárně..) mi přišly hodně hloupé a zbytečné, jako by kouzelník dva roky po své show odhalil svá kouzla..

Non Plus Ultras (2004)

Ježiš to bylo zase něco. Film ( jestli vůbec tenhle sranec jde takhle nazvat), který se přiblížil úrovni Kameňáků atd. Prostě oničem. Jednu hvězdu dávám pouze za ucházející bitku s baníkovcema a hlášku ,, všechno je na hovno, jen včely na med a i ten je na hovno " :-))

Kid (1921)

Němý film, který i přes svou omeznenost dokáže vzbudit tolik emocí. Nechápu jak tvůrci tehdejších filmů dokázali stvořit tak sympatické filmy pouze takovými prostředky. Scény s vařením, boxováním či pouhé objímání jsou kouzelné.

Poltergeist (1982)

Že by Steve stvořil nový žánr rodinný thriller ? Steve se mi prostě v tomto snímku nelíbil. Snažil se divákovi nahánět strach a děsit atmosférou, ale ani jednoho jsem se nedočkal. Snímek byl pro mě, až neskutečně pojat typicky spielbergovski - jako rodinná záležitost. V celém snímku krom jedné, dvou scén se není čeho bát. I přes efektní konec je to pouze za 3*. Pro mě doposud nejslabší Spielbergův film.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Už pár měsíců před zhlédnutím jsem se trochu bál, aby 300 nedopadlo jako Sin City, od kterého jsem čekal trochu více. Obavy byly zbytečné. Dostal jsem všechno co jsem čekal. Úžásné bojové sekvence, skvělou vizuální stránku a super hudbu. Říkáte mnoho bitvy a žádný příběh ? Ano, v celém filmu se skoro nic neděje, vše lze vystihnout větou : jdeme, bojujeme a zvítězíme. Ale komu to vadí ? mě rozhodně ne. Docela chápu rozdílné ohlasy diváků. Je jasné, že toto zpracování určitě neuspokojí každého diváka, ale já se skvěle bavil. Vadu bych snad jen hledal v určitých scénách, kde bych vypustil humor. Protože v jednu chvíli se Leonidas a jeho partička tváří jako by všechny své rosáhlé řeči o svobodě atd mysleli smrtelně vážně a v druhém okamžiku se všemu vysmívají. Nicméně to nemění nic na to m, že tento jedinečný snímek posunuje filmové možnosti zase o trochu dál...

Cellular (2004)

Těžko byste hledali film ve kterém bylo tolik nelogických scén jako v tomto. Když Statham z ničeho nic uslyší v místnosti, ve které má být a pouze vězněna Basinger hrát rádio, tak se jen škaredě zamračí a odejde ? Proč náklaďák v plné rychlosti napálí policejní auto stojící uprostřed křižovatky na kterou vidí minimálně sto metrů dopředu ? Protože měli producenti pár milionů dollarů navíc? Proč Stathem volá ze střechy budovy parťákovi, aby zasřelil Evanse když ho má přímo pod sebou čupějící na zemi a pláčíci nad rozbitým mobilem ? Odkdy staříci typu W.H.Macy domlátí mladé nabušené gorily jako nic? Proč se skoro uškrcený zabiják z ničeho nic probere, když ho Basinger skoro zabila? Proč z tak slibného námětu musí režisér udělat hlavně reklamu na Nokiu ? Nevím, opravdu nevím. Ale i přes všechny tyto hrubé nedostatky si snímek drží slušné tempo a v rámci laciných nelogických béček se s vyplím mozkem dá i pobavit.