Insomnie (2002)

Výborný a originální krimi-thriller s tajemnou atmosférou. Nolan vybral pro Insomnii skvělé místo děje - tajemnou přírodu Aljašky. Místo, kde se vyspíte pouze jeden půlrok a druhý bdíte jako skvělý Al Pacino s oteklými kruhama pod očima. Po celou dobu filmu mi připadalo, že on doopravdy ten týden nespal - perfektní. Williamse jsem viděl poprvní v roli padoucha a malinko jsem se bál jak to zvládne (takový milý chlapík z např. Táta v sukni), ale překvapil mě, zahrál skvěle. Nejlepší scéna : překážkový běh přes klády, prostě nic tomu nechybí tak proč nedát 5*?..něco mírně schází, možná ještě více napětí a více akce.

Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (2003)

Příšerná americká slátanina nemalých rozměrů snažící se napodobovat nenapodobytelného Indiana Jonese popřípadě Jamese Bonda. Angelina Jolie se zdá být asi jediným lákadlem tohoto trapného filmu, bohužel ale ani ona mě nechytla. Strašné po všech stránkách: bez napětí, humoru a dobré akce.. A scéna udeření žraloka pěstí.. jedna z nejtrapnějších jakou se kdy viděl.

Přepadení v Pacifiku (1992)

Na to jaký je Seagal neschopný herec a ve filmu hraje pouze roli bušícího kaskadéra se zdá být Přepadení v Pacifiku společně s Nicem jeho nejlepším filmem.

Šílenci na prknech (2001)

Až na to, že v tomto filmu není ani náznak nějakého děje jsem se párkrát zasmál:-))

Nebezpečná rychlost (1994)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec a rozhodně nejlepší akční film všech dob. Adrenalinová, šílená a hlavně do poslední chvíle nervy drásající honička s originálním nápadem, jenž ,,vymyslel" božský Dennis Hopper. Z jednoho filmu vyrostli dvě megahvězdy součastného filmu Reeves a Bullocková, neboť oba dva podávají strhující a v podání Keanu bych si dovolil použít slovo heroický výkon. Lepší i než slavný Matrix.

Leon (1994)

No jelikož každý film, který jsem shlédl z žebříčku TOP 20 pro mne byl vyjímečný, tak jsem to očekával i od Leona. Film je skvěle zrežírován, natočen..herci v něm podávájí skvělé výkony, ale nepřipadá mi až tak tak fantastický jak se tu dočítám. Třeba scéna ke konci filmu jak Leon zdrhne policistům způsobem využitím masky..ano skvělý nápad. Nicméně po shlédnutí Mlčení Jehňátek mi, už nepřipadá tato scéna tak originální nýbrž pouze kopírující. Ale i tak se jedná o jeden z nejlepších francouzkých filmů 90.let a hlavně byla objevena mladičká Natalie Portman.

Gangy New Yorku (2002)

Počáteční bitva mezi Iry a domorodci dle mne je na stejné úrovni jako vyloďování v Normandii v Ryanovi. Úchvátný začátek dobrovazén skvělou hudbou a ještě lepším Liamem Neesonem je skvělý. Martin Scorsese skvěle (pro mne minimálně zajímavě, ne jak někteří píšou nudně) vypráví svým způsob příběh o boji mezi domorodci a Iry. Film je prošpikován skvělými hereckými výkony DiCapria, Gleesona atd. Ale co předváděl Daniel Day-Lewis bylo něco úchvatného minimálně on by si Oskara určitě zasloužil.

Hulk (2003)

Mírné překvapení. Hulk se zprvu odehrává jako Spiderman a v druhé polovině snímku přechází do bojovně laděné Godzilly. Eric Bana strnulý jako vždy, bez zvláštních projevených emocích. Ale zato Nick Nolte podává skvělý výkon v roli padoucha.

Kdo hulí, ten umí (2001)

Hulení = bavení ?..někdy možná, ale rozhodně ne u toho to filmu. Scéna s vykopaním prezidenta z hrobu..trapná..

Rukojmí (2005)

Rukojmí se, už od úvodních titulků ( které jsou vážně good) tváří jako kdyby byl natočen od Davida Finchera, futuristická hudba, zvláštní atmosféra a skvěle ztmavená barevná kompozicie dělají snímek víc než pouhým béčkovským akčňákem. Nicméně musím souhlasit s Tsunami_X , že režisér doopravdy neměl ujasněno jak film má v závěru skončit a jak má jeho výsledná podoba vypadat, proto snímek vypadá neuceleně a roztrhaně..škoda.