Přiznání - Epizoda 5 (2022) (epizoda)

Vesměs už jen asi zbývá, aby se všechny linky propojily, a mohli se tím pádem i vyřešit. Všechno je to rozjeté dost přímočaře, tak jsem zvědavý, jestli nás ještě něčím tvůrci překvapí, jelikož zatím se nevytasily zrovna s velkými tvůrčími zvraty. Ta vězeňská linka je tam zatim taková navíc, tak tam by to chtělo nějak nakopnout. A naci banda spratků působí spíš dost komicky, asi jako videa od Dělnické mládeže na FB...

Mimořádná událost (2022)

Legendární bába pod kořenem, a stejně tak ikonický "první český terorista" házející stromy pod "vlak s uprchlíky" a všemožné další narážky vévodí tomuto filmu. Vlastně dělají komickou práci mnohem víc, než nějaký tvůrčí humor. Absurdnost postav opravdu až vybízí k tomu, že se daná událost nikdy nemohla stát. Pro pochopení filmu je opravdu nutná až akademická znalost českého prostředí, internetu, virálu, bulváru a všeho možného, jinak se celým filmem veskrze pronudíte.

Napoleon - 1800–1807 (2002) (epizoda)

Přesun na bojiště sérii podle mého spíš uškodil. Je vidět televizní původ, a rozpočet tak neumožňuje tak velkolepé znázornění, jak by si jednotlivá tažení zasloužila. Uvidíme, jestli si to tvůrci nešetřili až na Rusko.

Zaklínač (2002) (seriál)

Když bychom to vzali nějak jednoduše, tak tu máme tři dobré věci: Geralta, atmosféru světa a ústřední hudební motiv. No a pak jsou tu ty hodně špatné, tedy vesměs všechno ostatní: Obsazení vedlejších postav (Marigold, Filavandrel, ostatní zaklínači...), vymýšlení si nových věcí (zaklínačky, renegáti...),upravování si předlohy podle svého...Jediné, co se dá tak omluvit, je zobrazení monster, či výprava, to vzhledem k původu padá na vrub rozpočtu, který asi víc nedovolil. Tam kde se tvůrci drží předlohy to šlape vcelku dobře, ona i ta linka s Falwickem není napsaná vyloženě špatně, kdyby tam šíleným způsobem neznásilňovala předlohu. Kdo přežije první dva, naprosto příšené, a hlavně ZBYTEČNÉ díly, tak už pak bude na takové sinusouide lepších a horších dílů.

Zaklínač - Ciri (2002) (epizoda)

Opět tu máme díl rozdělený na dvě poloviny. První polovina je ještě takový dozvuk předchozích dílů. Dojíždějí se poslední linky, opět se vrací různé vzpomínky, předtuchy, kletby a kdo ví co ještě...Pořádně se to rozjede až posledních deset minut, kdy se opět vracíme k předloze od Sapkowského, a osud se tak mohl naplnit.

Godzilla vs. Kong (2021)

Tam kde minulý film generoval jednou šílenější monstrum a souboj za druhým, tak tam tento vygeneroval šíleně otravnou linku z ranku "geniálních" středoškoláků a uřvaného černocha....První třetinu se neděje vesměs vůbec nic, a na první souboj se čeká až příliš dlouho. Pak zas nic, a další souboj až v závěru, a to je prostě málo. MechaGodzilla jak z filmů od Asylum....

Po životě (2019) (seriál)

Gervais opět dokazuje své mistrovské schopnosti v psaní lidských charakterů a lidských příběhů, které se mohou stát jak vám, tak komukoliv jinému. Opět tence vybroušená hrana mezi těžkou melancholií a výborným humorem. Jedinou škodou je určitá stejnášablona všech sérií, kdy vesměs vždy kráčí o to, aby se z Tonyho kreténa (začátek série) stál vnímavý kamarád (konec série).

Po životě - Série 3 (2022) (série)

Mám s třetí sérii dva větší problémy. První je v tom, že hned několik postav z předchozích řad se tu vůbec nevyskytuje, a jejich příběh je tam zpravidla vyřešen v rámci jednoho dialogu. Druhý problém se pojí s tím, že třetí řada je vesměs zase o tom samém,co předchozí dvě. Tony je na začátku kretén, a postupně si uvědomuje svoje chování. Kdyby byl zbytek série jako poslední díl, tak je opět bezchybný, ale takto je to nejslabší část celku.

Zaklínač - Falwick (2002) (epizoda)

Už třetí díl, kdy se pokračuje ve filmovém stylu, a vždy se na začátku objevujeme přímo tam, kde předchozí díl skončil. Tady si teda tvůrci děj kompletně vycucali z prstu, a nemá nic společného s jakoukoliv povídkou, ale je teda třeba říci, že to ani moc nevadí, jelikož se tu konečně vcelku zdárně propojují a asi i uzavírají všechny linky okolo Falwicka, a v jednom díle se tak toho stane až až. Jen jsem teda vůbec nepobral, proč dávali Ciru tu BDSM masku...

Napoleon - 1795–1800 (2002) (epizoda)

Život Napolena před jeho vládou, a hlavně Napoleonskými válkami je zatím pro mne spíš neznámou, takže tuhle část jsem bral i jako takvovou součást historického vzdělávání (Budu tvůrcům věřit, že cca takhle to nějak bylo). Napoleon jako revolucionář, no proč ne, revolucí ve Francii není nikdy dost.

Časové pásmo bylo změněno