Desatero hříchů - Tušení (2019) (epizoda)

Dva díly do konce a řeší se porod dcery komisařky a důvod orientace komisaře... Kvalitní vyústění v nedohlednu.

Anatomie zrady (2020) (TV film)

Dlouhodobě si lze všimnout, že při obsazování zahraničních herců a při mezinárodních produkcích není ČT schopná vybrat správné dabéry pro namluvení do češtiny. Platí to i zde, kde Labudu dabuje o dvacet let starší Pavel Šrom, který má i typicky velmi odlišný hlas. Krom toho bych toho moc tomuto dvojdílnému zpracování nevytýkal. Televizní rozpočet je pochopitelně vidět, takže se nedočkáme žádných větších scén, ale o to víc se lze soustředit na samotného Moravce v podání výborného Labudy.

Star Wars: Síly osudu (2017) (seriál)

Krátké příběhy ze života převážně ženských (jak jinak) postav SW světa. Některé lepší, některé horší, každopádně si nemyslím, že by si na tyto miniepizody za pár let někdo vzpomněl.

The Mandalorian - Season 1 (2019) (série)

Tak to vypadá, že ta je ta správná cesta k tomu, jak si uspokojit diváky po filmovém zklamání. První série určitě není dokonalá, ale je tím nejlepším, co lze v rámci SW světa sledovat. Příběhy kolikrát více připomínají libovolné epizody Hvězdné brány, což však není vůbec na škodu, když se k tomu přibere pár dávno zapomenutých hvězd v důchodovém věku, tak je atmosféra devadesátek dokonalá. "Promluvil jsem..."

Star Wars: Odboj (2018) (seriál)

Tak tohle už fakt ne! Nechal jsem se nalákat značkou SW, a na české verzi Disney si pustil tento dětský seriál v domnění, že půjde o jakousi spojku mezi epizodou VI a VII, ale ejhle, chybička se vloudila, a místo toho jsem koukal na odporně nesympatické postavy, s dětinským chováním a grimasami. Na Disney nakonec dali jen prvních deset dílů, a k dokoukání se už asi nikdy nepřinutim.

Star Wars: Klonové války (2008)

Ani se nechce věřit, že tato prostoduchá ptákovina je úvodem do seriálu, který v mnohém kvalitou převyšuje filmy z éry Disney.

Star Wars Povstalci (2014) (seriál)

Kvalitou značně nevyvážený seriál. Kdyby se vyřadili všechny ty výplňové díly (Droidy omg...), tak by to bylo určitě lepší. Někdy zbytečný sklon k dětinčnosti je také na obtíž, ale budiž. Seriál dal na druhou stranu možnost dovyprávět (či jen posunout) vývoj postav z Klonových válek, které také dost často celý seriál táhnout. Závěrečné díly pak nabírají na obrátkách, a nabízejí možnost velmi zajímavého pokračování.

Solo: Star Wars Story (2018)

Počet problémů, se kterými se tento film potýkal, by se zřejmě nevešel ani na jednu A4, od přetáček po kritiku hlavního představitele... Výsledek je jaký je, takový nijaký. Příběh dosti rutinní, Ehrenreich určitě není tak hrozný, jak by se člověk mohl bát, ale pochopitelně, Harrison Ford to není ani zdaleka.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Pro mě nejlepší SW film z éry Disney. Tady je cítit ta pravá atmosféra SW, která v ostatních filmech dost často chybí. Závěrečná scéna s Vaderem je určitě jednou z nejlepších v rámci SW filmů.

Pomozte dětem - Kuře v bačkorách (2020) (pořad)

Každoroční klasika. Nic víc se z toho za současné situace asi udělat nedalo. Jako vždy, některá vystoupení lepší, některá horší, to už je také věc vkusu...