Transformers 3 (2011)

Po vizuální stránce dobré, po té obsahové se ale pro mě jedná o něco doslova nekoukatelného.

Stážista (2015)

Naivní sluncem zalitá pohádka, která se v druhé polovině stane až tak moc pohádkovou, že by se z toho i pohádkové bytosti samou pozitivní energií zamotala hlava. Nelze tomu ale upřít že je řemeslně natočeno dobře a De Niro je ve své roli "pohádkového dědečka" zkrátka dobrý (a Hathaway také nebyla úplně špatná).

Zabiják & bodyguard (2017)

Ani moc dobré akční scény, ani moc dobré vtipy - a až na starýho dobrýho Garyho, který si tu vyšvihl výborného záporňáka, se zbytku "castu" jejich postavy moc věřit nedaly. Celek působí jako průměrná televizní zábava která vysloveně neuráží, ale v žádném případě nijak zvlášť nenadchne. Slabší 3*

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Mám z toho dost smíšené pocity - barevné šedesátky s ne příliš přesvědčivými hereckými výkony a sem tam dobrou vtipnou scénkou. Velký souhlas s komentářem ORINa. Slabší 3*

Noční recepční (2016) (seriál)

Bezesporu velmi dobře natočený špionážní thriller s charizmatickým Tomem Hiddlestonem stojícím proti dokonale prohnanému Hugovi Laurie, který jsem si, snad až na pomalejší rozjezd v prvním díle, dokonale užila. K plnému hodnocení mě chybělo jen maličko svižnější tempo a trocha více ace - takhle z toho byl takový "konverzační" Bond, jak už tu zaznělo v několika komentářích - i když velmi dobrý. Co bych osobně dala za to vidět tuto hereckou dvojici v něčem podobném na velkém plátně - klidně i v některé z dalších Bondovek.

Bezva finta (1985)

Film mého dětství, na který jsem nedávno po mnoha a mnoha letech narazila v televizi, a musím jenom konstatovat že neztratil nic ze svého kouzla - ba naopak, jeho genialitu jsem docenila snad ještě více než dříve a hodnocení nakonec zvedla na ten plný počet (a to nejsem žádný fanda komedií - spíše naopak). První polovina filmu odehrávající se v bance je prostě klasika a nemá jedinou chybku. V druhé polovině se charakter děje mění, ale rozhodně o ní nejde říci že je špatná. K hereckému obsazení Belmondo - Marchand a mladá "Samantha" Kim Cattrall prostě není co vytknout. Nadčasové :-D

jOBS (2013)

Nemyslím že by film vystihl Jobse jako takového, ale hlavní informace a myšlenky předal, a přestože vysloveně nenadchl, tak v žádném případě neuráží - je to takový zjednodušený životopis který sice nejde nijak do hloubky, ale vcelku přehledně ukazuje jednotlivé Jobse & Apple milníky. Snad jen možná místy až moc hollywoodsky idilické.

Černá listina: Vykoupení (2017) (seriál)

Černou listinu neznám, i když po zhlédnutí tohoto se na ní pravděpodobně podívám. Pro mě vcelku příjemné špionážně-akční překvapení které bavilo a odsejpalo od začátku do konce. Příběh není samozřejmě nikterak hlubokomyslný, zejména první tři díly jsou takové naivnější, nicméně vše vyváží tempo, akce a z mého pohledu sice nesourodé ale dobře fungující postavy (kromě ústřední postavy Toma byla pro mě osobně zajímavá a dobře zahraná postava Solomona). I když s lehce odřenýma ušima tak stále 4* - tendle typ seriálů je zkrátka moje krevní skupina.

Wind River (2017)

Dobrý thriller s dobrými hereckými výkony a drsně mrazivou atmosférou, který stojí za to vidět ....... ale jen jednou. Ve chvíli kdy znám rozuzlení, tak se marně snažím najít důvod proč bych si tendle film pustila někdy znovu. Komentář k tomuto filmu který mi mluví z duše od "Insilvis" - lépe bych to neřekla a jen bych se opakovala.