Bazén (2003)

Dlouhou dobu mě to moc nebavilo a trošku jsem u filmu usínal, ale posledních 30 minut mě zaujalo a zachránilo celý snímek. Charlotte Rampling je opravdu otravná anglická sucharka a Ludivine Saigner je naprosto dokonalý fracek! Osobně bych dal cenu spíše druhé jmenované, ale jinak všechny čest oběma. Atmosférická hudba, jeden bazén a několik scén, kdy jsem se musel skutečně zasmát. Viděl jsem od Ozona Jen 17 a přiznám se, že kvalitativně mi to přijde srovnatelné. Více mě však zaráží fakt, že stylově je to naprosto mimo. Určitě je to zajímavý tvůrce, kterého budu dále sledovat.

Hnízdo neřesti (2010)

Krásný podhodnocený film! Zajímavý životní příběh, který tvůrci parádně obsadili. Hellen Mirren a joe Pesci jsou naprosto dokonalí! Do toho velmi příjemné překvapení v podobě Sergia Perise-Menchety! A k tomu přicmrndávali Gershon, Ling, Cranston a Manning. Výborná hudba, krásná výprava a spousta vtipu, který se překlene v lehkou depresi. Film, u kterého je podle mě nesmysl, že se neobjevil v kinech, protože se jedná o totální mainstream, který se bude líbit celké škále diváků.

Aloha (2015)

Těžko uvěřit, že takhle obsazená věc, je takovou kravinou. Cooper, Stone, mcAdams, Murray, Baldwin, McBride a stejně nic z toho. Dlouho jsem neviděl horší blbost. Tvůrci na vás vybalí příběh několika lidí, kteří mezi sebou mají nejaké vztahy z minulosti, kterým ale vy vůbec nerozumíte a nikdo vám je nevysvětlí. Do toho tam běhá afektovaná vojačka Emma Stone a snaží se sbalit opuchlého Bradleyho Coopera. Vývoj postav je nula, vývoj příběhu je nula. Ztráta času.

Útěk do Mexika (1994)

Michael Madsen a jeho háro, Kim Basinger a její plasty a Alec Baldwin a jeho profi skoky se zbraněmi. Bylo to o dost slabší než jsem doufal. Nejdříve na mě dýchla taková ta nostalgie devadesátkových krimi akčňáků, ale postupně vyprchala. Má to určitě světlé stránky. Tou hlavní je neskutečné herecké obsazení (baldwin, Basinger, Madsen, Tilly, Morse, Woods, Hoffman, Moseley). Potom už to má jen vyloženě zábavné scény, kde se vyskytuje Madsen, Tilly a Číča. To mě rozesmálo. Obecně, bych přidal do žánrů komedii, protože tenhle film se nedá brát vážně. Rozumím "Malince" pro Kim.

Lůno (2010)

I přes několik velkých pozitiv si nemůžu pomoci a dávám nízké hodnocení. Kvality: naprosto famózní (ostatně jako vždy) a jedinečná Eva Green. Dokonalý a poutavý výkon (i když to píšu nerad) Matta Smithe. Námět, který považuji za jedinečný a nikdy jsem podobný neviděl. Krásnou práci s kamerou a exteriéry. Plus několik dalších solidních herců ve vedlejších rolích. Tohle všechno bylo skvělé. A přesto to byla pro mě nehorázná nuda. Film je neuvěřitelně pomalý. Koukal jsem se každých 10 minut, kolik zbývá do konce. Hodně mě to nebavilo a je mi to líto, protože jsem očekával něco úplně jiného. Nicméně věřím, že jsou lidi, kterým se tento typ artovek líbí.

Voyeur (1994)

Tak takhle to chodí v Itálii. Tinto Brass je opravdu šílenej dědek. Věřím, že natáčení s ním musí být hrozná věc. Těžko to hodnotit. Nemyslím si, že je to vyloženě špatné a možná, že kdyby se ubralo trochu hardcorovějších scén, tak je to i širší veřejností bráno jako kvalitní thriller. Ovšem potom by to samozřejmě přišlo o své výsostné postavení v žánru. Párkrát jsem se i zasmál. Asi si budu muset pustit ještě nějakého Tinta, abych pochopil jestli je to jen úchylárna, nebo v tom mám hledat něco navíc.

Útěk ze Sibiře (2010)

Skvělý film o naprosto neuvěřitelném příběhu pár silných lidí. Naprosto famózní Colin Farrell s Edem Harrisem mě opravdu bavili. Záhadou mi trochu je obsazení Jima Sturgesse, ale jinak Saoirse a Gustaf super! Překrásné záběry, parádní výprava. Má to sice přes dvě hodiny, ale stejně vám film nedá možnost se ani chvilku nudit. Určitě silný příběh, který se musí líbit každému.

Místo splněných přání (2017)

Těžko uvěřit, že film, který se odehrává v jediné místnosti celou dobu můžýe být tak poutavý. Pro lidi, kteří nejsou vyloženě fanoušky italského filmu, tak parta neznámých herců připravila zábavnou podívanou. Valerio Mastandrea a Sabrina Ferilli jsou výborní a vy celou dobu s úsměvem sledujete, jak se propojují osudy všech postav ve filmu. Výborná záležitost.

Motýlek (2017)

Trošku mi přijde jako ostuda, že v nás se o tomto filmu prakticky neví. Nešel do kin a nikde se o něm nepíše, přesto, že se podle mě jedná o jeden z těch lepších filmů uplynulého roku. Charlie Hunnam i Rami Malek předvádí úchvatný výkon, který je podpořen krásnými exteriéry a kvalitním (i když zremakovaným) příběhem. Poctivá filmařina.

WWE Royal Rumble (2018) (pořad)

SAMI ZAYN A KEVIN OWENS VS. AJ STYLES - 3* - Na záčátek dobré. AJ Styles zkrátka zvládne utáhnout cokoli. SHELTON A CHAD VS. USOS - 3* - Neříkám, že Shelton a Chad jsou špatní wrestleři, to vůbec ne. Ale přijdou mi jako tag team naprosto nesmyslní a nehodídí se k sobě. ROYAL RUMBLE - 5* - Nepochopím, jak si WWE mohla dovolit hodit největší tahák celého roku doprostřed téhle show. Royal rumble je vždycky nejzábavnější zápas, co můžete vidět a oni ho takto zdiskreditovali. THE BAR VS. SETH A JASON - 4* - Parádní tag team zápas. Ostatně Sheamus, Cesaro a Seth vždycky patří k ozdobám každé show. BROCK LESNAR VS. BRAUN STROWMAN VS. KANE - 5* - Svižná, i když krátká rubačka, jak má být. DIVAS ROYAL RUMBLE - 3* - Jasně, chápu, že je to pro americký ženský úspěch, že měli svůj royal rumble, ale bylo nesrovnatelně horší než mužský a nezasloužil si main event.