Deadpool 2 (2018)

Úžasné! Myslím si, že dvojka s přehledem strčila do kapsy jedničku. Je to vtipnější a má to více, co nabídnout. Jde hlavně o vedlejší postavy a herce, kteří se tady přidali. Josh Brolin a Julian Dennison jsou parádní! Navíc miniroličky Crewse, Skarsgarda a cameo Pitta a X-manů byly parádní. Skvělá hudba, výborné vtipy na Reynoldse i Jackmana. Nemám k tomu moc, co vytknout. Takhle bych si to představoval a nebudu se přestávat modlit, aby se opravdu někdy setkal Deadpool a Wolverine!

Oklamaný (2017)

Neviděl jsem původní film s Clintem, ale nemyslím, že by mohl nějak zvláště předčit toto zpracování. Protože, co se týče příběhu, tak se jedná o celkem zábavnou ženskou tahanici o jednoho chlapa, která se potom zvrtne. Je to kruté, je to chvilkama vtipné, ale není to nic převratné. Největší doménou tohoto filmu je dozajisté obsazení. Vždy naprosto výtečný Colin Farrell okouzlil ledově chladnou Nicole Kidman, lehce naivní Kirsten Dunst a fackyhodnou Elle Fanning.

Balada o Busteru Scruggsovi (2018)

Jsou tak lepší příběhy, jsou tam horší příběhy. První dva stoprocentně patří k tomu nejlepšímu. Ve druhém je jasná nadvláda Jamese Franca a zřejmě to byl i nejvtipnější kousek. Velkým zklamáním pro mě byla část s Liamem Neesonem, od které bych čekal mnohem lepší podívanou vzhledem k obsazení. Kousek se Zoe Kazan byl zase asi nejdojemnějším. Poslední balada byla také povedená, přesto, že si nejsem úplně jist, zda-li jsem ji pochopil doslova správně. Za mě velmi povedený kousek od Netflixu, který ukazuje, že dokáže konkurovat kinofilmům s prstem v nose. A to nejsem žádný velký fanoušek bratrů Coenových.

Prokletí Lizzie Bordenové (2018)

Je to zklamání. Myslel jsem, že tady tomu filmu všichni křivdí a hodnotí ho nesmyslně nízko, ale bohužel hodnocení odpovídá. Čekal jsem, že se nemůže nic pokazit. Když jsem viděl trailer a četl si o tomto filmu, tušil jsem nájezd na Oscary, ale opak je pravdou. Nerozumím lidem, kteří vybírají filmy do finále na Sundance, ale asi tam pracuje něco jiného nežli kvalita snímku. Neviděl jsem jiné filmy o Lizzie Bordenové, ale ten příběh znám. Proto pro mě byla délka 105 minut naprosto úmorná. Zadruhé, to tempo! Bože, to tempo bylo nesnesitelné. Pomaličku se děje, co vy dávno víte, a to co nevíte, tak vám během pár chvilek dojde, ale musíte si protrpět to "napětí" až do konce. Příběh, Stewart, Sevigny, Dickens a O´Hare měli být zárukou super thrilleru. Bohužel, Craig William Macneill dokázal zdupat neskutečný materiál. Atmosféra nulová. Hudba slabá. Ovšem ne všechno bylo vyloženě špatně. Například výkon Cloe Sevigny byl podle mě naprosto výborný. Denis O´Hare byl také super, a Kristen Stewart byla stejná jako asi ve všem (takže nic, co by zaujalo, ale roli splní). Velká škoda, velký průšvih.

První člověk (2018)

Nedělal bych kolem toho takový humbuk. Film je to jistě hezký, ale není to nic, co by mě usadilo do židle. Jeho nevýhodou je příběh, který každý zná a podle mě velmi nešťastné herecké obsazení. Ryan Gosling je dobrý herec, ale tady mi (na rozdíl od ostatních) přišel velmi nudný a nezajímavý. Ovšem kdo mi vyloženě vadil a jeho postava mě sr*la, tak to byla Claire Foy. Těžko jí tady přát cokoli dobrého. Naprosto nevyhovující je i délka. 141 minut koukat na něco, co vím jak dopadne a nic mě tam nepřekvapí není úplně košér. Nicméně, co musím vyzdvihnout, tak je skvělá hudba, naprosto brilantní střih a úchvatná kamera, která by si zasloužila i nějakou tu sošku.

The ABCs of Death (2012)

Původně jsem myslel, že to budu hodnotit jednotlivě, ale tím bych strávil hodiny a stejně by to ničemu nepomohlo. Jedná se o výjimečný projekt a já jsem opravdu šťastný, že jsem se k němu dostal. Nejsem velkým příznivcem krátkometrážních filmů, protože, když si něco pustím, tak od toho chci více, než 5 minut. Tady to za mě vyřešili a navíc to bylo opravdu vydatné. Jsou tam samozřejmě totální sra*ky, které si hrají na umění. Nejhorší jsou pro mě C, G, I, M, O. Jsou tam nezapamatovatelné věci. Zábavné věci. A potom tam jsou pro mě klenoty D, F, N, W, Y, Z. Paradoxně musím říct, že japonská tvorba v tomhle kousku totálně semlela všechny ostatní. Japonci to mají originální, zábavné, naprosto dokonalé! Lidé, kteří tento počin srazili na 45% neměli páru, co si pouštějí, protože kdyby do toho šli s tím, že uvidí 26 nezávislých pokusů zaujmout, tak by nikdy nemohli takto hodnotit. 45% je ostuda, protože tohle je geniální projekt!

Purpurové řeky (2000)

Tak konečně jsem se dostal k tomuto slavnému snímku a pochopil jsem, proč je tak chválený. Těžko mu něco vlastně vyčítat. Jedná se o komplexní film, kdy rozuzlení příběhu odhadnete na druhou dobrou, ale na úplném konci dostanete další ťafku, že jste to odhadli jen napůl. Skvělá atmosféra, skvělá kamera, skvělá hudba, krásné interiéry i exteriéry. A nakonec, i když si zaslouží první místo - Jean Reno a Vincent Cassel. Naprosto dokonalí herci, kteří dávají své max. Kultovka, kterou musíte vidět.

Lie with Me (2005)

Není to porno, je to jen kanadské romantické drama. Je to shit. Dlouho jsem neviděl nic tak blbého a nudného. 93 minut mi přišlo jako tři hodiny. Co je zde špatně? Asi všechno. Za prvé je to příběh, který nenabídne nic. Akorát vás nas*re. Je to o děvce, která se nechává obtáhnout dvakrát-třikrát za večer, chlastá jak duha a sem tam si dá brko. Potom je to o tupohlavovi, který má holku, pak má děvku, pak má holku a pak jde za děvkou. Řeší se průběžně jestli se někdo z nich udělá nebo neudělá. Problém je i v obsazení. Eric Balfour je totální neherec, který má jeden výraz celý film. Pořád někam běhá nebo vám ukazuje svůj malý penis. A Lauren Lee Smith vypadá jako nejposlednější a nejšpinavější děvka v celé Kanadě. 59% tomuto filmu můžou dělat jen ti, kteří se ztotožnují s hlavní hrdinkou, což mi na náladě určitě nepřidá.

Zlý časy v El Royale (2018)

Musím přiznat, že jsem nakonec docela zklamán. Vizuelně je to nádhera! Barevnost, kamera, interiéry, exteriéry, to všechno je krásné. Herecky je to také parádní. Samozřejmě totálně kraluje Chris Hemsworth, ale i Jeff Bridges a Jon Hamm jsou super. Dakota Johnson nepřekvapila, ale nezklamala. Teď ovšem, co bylo špatně. Tak především je to vylmi zbytečná délka filmu a délka rozuzlení. Dalo by se to osekat na polovic, aby se člověk nestihl začít nudit. Naprosto by se mohly vypustit scény se zpívající černoškou (u které bylo opravdu strašně obtížné odhadnout, jak dopadně - ať žije dnešní Amerika!). A celé to mohlo být ještě trošku brutálnější, odvážnější. Když už točím takovýto kousek, tak bych se neměl bát sebevětší ujetosti.

Maladolescenza (1977)

Velmi těžko to hodnotit. Samozřejmě chápu ten rozruch okolo toho filmu. Je to velmi odvážné a nezvyklé. Na druhou stranu bych v tom neviděl jen to zlé, jako většina. Rozhodně by mě zajímalo, co se tím tvůrce snažil říct. Jestli se jedná o nějakou zpověď? Vzpomínku? Nebo wannabe sen? Jsou věci, kterým jsem totálně nerozuměl. Například to, jestli nechutný a masochistický Fabrizio byl prostě bezďák? A ta první scéna znamenala co? Hodně divných věcí, sem tam hodně kontroverzních věcí a párkrát i hodně strašidelných chvil. Co mi přijde podivné, ale obdivuhodné jsou herecké výkony Lary Wendel a Evy Ionesco. Zahrát v takovéto věci, takovéto scény muselo být opravdu drsné. Podruhé to vidět nepotřebuji, a že bych to doporučil, to asi také ne. Nicméně rozhodně to nechci odsuzovat, jako ostatní.