Ráj: Víra (2012)

Ulrich Seidl odvádí rozhodně skvělou práci a díky trilogii Ráj jsem se utvrdil v tom, že nejen Hollywoodem živ je člověk. Nicméně Víra je jednoznačně nejslabším dílem série. A to celkem propastně nejslabším. Až jsem přemýšlel, že bych zůstal jen u 2*, ale vzhledem k respektu, který k této sérii mám, jsem zvolil vyšší hodnocení. Bylo to někde mezi. Chvilkama je to velmi děsivý a nepříjemný snímek, chvilkama je to dosti vtipný snímek, ale většinu času je dosti nezábavný. Jsou tam tradiční dlouhotrvající scény, které ovšem málokdy dokáží zaujmout. Za zmínku určitě stojí "bitka" s ožralou ruskou. Maria Hofstatter není vůbec špatná do své role, ale představoval bych si tam klidně někoho fanatičtějšího.

Král psanec (2018)

Bohužel. Na dvouhodinový film je to příšerně slabé. Ten příběh by asi nebyl tak nudný, ale není to nic, co by mě ted zasáhlo. Podobných věcí jsme viděli už kvanta. Chris Pine je sice sympaťák, ale na tuhle roli snad až moc. Kdo je vyloženě skvělý, tak to je Aaron Taylor-Johnson. Ten hraje totálně afektovaného magora skvěle. Ovšem ostatní je slabota. Ještě stojí za zmínku krásná krajina a pěkné kostýmy a kulisy. Nicméně tady Netflix netrefil do černého.

Sestra (2018)

Oproti sérii V zajetí démonů je to o dost slabší. Film je plný hororvých cliché a nepříliš kvalitních dialogů. Celý příběh je hodně překombinovaný a nezábavný. Taissa je sice celá maminka a na podobné filmy se hodí, ale bohužel to není dost. Prostředí a hrad jsou krásné, ale ostatní škraloupy to nesmaže. Film se pohybuje kolem 40%! James Wan jako producent zklamal.

Vdovy (2018)

Steve MxQueen mě asi nikdy neohromí, jako ohromuje ostatní. Vdovy jsou nudné, feministické a trapné. Viola Davis je totální zkáza celého filmu. Bez ní by to možná nebylo až tak zlé. Protož jinak je ten herecký ateriál super. Michelle Rodriguez, Colin Farrell, Lukas Haas, Jon Bernthal, Robert Duvall a Liam Neeson! To je skvělá nálož. Navíc Elizabeth Debicki je velmi zajímavá. Je to přesná kopie dnešní doby v Americe. Tohle tam prostě letí. Drsné holky, co vám nakopou. Blbost. Nikdy bych tohle nedoporučil.

Superman: Soudný den (2007)

Přehodnocené. Jeden z nejhorších animáků od DC, co jsem kdy viděl. Ostatně, ono i komiks s Doomsdayem mě nikdy nebavi, takže těžko z toho dělat dobrý flm. Charaktery postav jsou zde slabé a příběh je naprosto nijaký! Většinou to bývá lepší, takže se těším na další filmy.

Noční hra (2018) odpad!

Nepochopím! Nešlo to dokoukat! Po 50ti minutách jsem vypnul. Hrůza!

Ať žije Kuba! (2005)

Film, ke kterému se člověk asi jen tak nedostane v telvizi nebo na doporučení od známých. Určitě je to pěkný snímek, který chvilkama opravdu pobavý svý vtipem a zaujme nádhernou přírodou. Obě hlavní dětské postavy jsou zábavné a mile se na ně kouká. Nicméně nebudeme si nalhávat, že se jedná o něco převratně originálního. Dvě děti se mají rády a utečou spolu, aby je nic nerozdělilo. Oceňuji francouzsko-kubánskou koprodukci, neoceňuji trochu přidementnělý konec.

Stuart: Život pozpátku (2007) (TV film)

Pro mě teda silný undergorund. Příběh je to velmi silný a asi to není úplně pro každého. Velmi vtipnná záležitost je sledovat mladého Benedicta Cumberbatche, který se od toho dnešního liší jen dvěma vráskami na obličeji. Ovšem mnohem vtipnější záležitost je sledovat mladého Toma Hardyho. Co si budeme povídat, Hardyho čisté (nebo naopak hodně nečisté) herectví, je alfa-omega tohoto snímku. Netuším kolik drog v něm při natáčení kolovalo, ale doufám, že méně než ve Stuartovi. Nicméně, je to herecky výjimečný výkon. Né, že by Hardy cokoli někdy vypustil, ale přeci jen, tohle je na všechny ceny za hlavní roli, co existují.

Spojenci (2016)

Moc hezké, moc smutné a naštěstí to celkem graduje a drží vás to v nejistotě konce. Brad Pitt bohužel už zkrátka trochu stárne a v této roli je to celkem poznat. Nic to ale neubírá samozřejmě jeho hereckým kvalitám. Marion Cotillard naštěstí stárne pomaleji a je zde taky skvělá, jako vždy. Nevím moc, co tomu vytknout. Něco tomu chybělo k dokonalosti a spíše než 5* to má blíže ke 3*, ale díky zakončení jsem ty tři dát nemohl. Zemeckis zkrátka udělal další kvalitní kousek.

Za borovicovým hájem (2012)

Páni. Nepochopím, že takovýhle film nešel u nás do kin. Je to paráda, u které se sice na začátku leknete, že vás čeká vlastně dvě a půl hodiny, ale během filmu zjistíte, že s enebudete ani na minutu nudit. Gosling to ze začátku neskuteně vede a s Evou Mendes tvoří úžasný pár. Najednou si převezme otěže Bradley Cooper a zjistíte, že je to stejně dobré jako doposavad. Potom převezme znovu pomyslnou pochodeň Dane DeHaan a znovu je to stejně zábavné jako předešlé dvě linie. Navíc k těmto super hercům se přidali ještě sympaťák Mahershala Ali, nešŤastná Rose Byrne a výborný sr*č Ray Liotta. Krásné exteriéry natáčení a neskutečně hustá atmosféra, která graduje a drží vás v hrozné depresi. Krásný film, který bych mohl doporučit každému.