Oscar 2019 (2019) (pořad)

Né, že by ty nominace byly úplně špatně. Ovšem Oscaři ukázali to, co prostě člověk musel čekat, ale doufal, že to tak nebude. A to je, že v Americe jedou jen barevní a ženský. A to nejen, co se předávání cen týče, ale i co se předávajících týče. Kvalita musí stranou.

Expres foto (2002)

Parádní psycho! Je naprosto děsivé, jak moc dobře dokázal tuto roli Robin Williams zahrát. Nikdy byste si ho do podobného typa nedosadili, ale když to vidíte, tak vás mrazí, protože ten chlap je naprosto dokonalý. Mark Romanek tenhle thriller zvládl bravurně.

Zeď tajemství (2003) (TV film)

Takový klasický kanadský thriller počin. Lidé, kteří viděli thrillerovou tvorbu této země mi rozumí. On ten nápad není vlastně vůbec špatný a mohl by z něj vzniknout napínavý snímek, ovšem bavíme se tady o TV produkci bez prostředků. Kamenem úrazu je především naprosto nezajímavý a nezapamatovatelný Dean McDermott a tragická a stejně nezajímavá, jako její protějšek, Nicole Eggert. Kdo jako jediný z herců stál za zmínku byl charismatický Stephen McHattie. Takže k hereckému humusu dostanete ještě hudbu půjčenou ze softporna a 60 minut ničeho, abyste nakonec viděli solidních 30 krimi minut. O naprosto nesmyslných střizích se ani nezmiňuji.

Svatý boj (2001)

Velmi zajímavý kousek. Počátky Goslinga byly rozhodně zajímavé a nikdy bych nečekal, že hrál podobnou roli. Nicméně ji zahrál skvěle. Billy Zane byl příjemné zpestření. Film plný rozporuplností, o který v dnešní době jen tak nezavadíte.

Upgrade (2018)

Výborný film. Přesto, že se nejedná o nijak extra originální námět, tak tvůrci to udělali jedinečné. Logan Marshall-Green je parádní a práce s kamerou taky. Všechno vypadá cool a futuristicky, což je taky super. Možná bych si představovl lepší vedlejší role, ale nijak to kvalitu filmu neubírá.

Úkryt v zoo (2017)

Skvělá Jessica Chastain, skvělý Daniel Bruhl, krásná zvířata, silný příběh, krásná Praha a pár českých herců, kteří potěší.

Správní chlapi (2016)

Dlouho jsem se u nějakého akčňáku tak nepobavil. Přijde mi to podhodnocené. Smějete se, akci to má, Rko to je a herecky, to dávají Gosling a Crowe naprosto fantasticky. Shane Black ukázal, že tyhle velkofilmy zvládá. Klidně bych si dokázal představit i dvojku, protože charaktery postav by to v pohodě zvládly.

Zvíře (1975)

Skutečně je to film pouze pro otrlé diváky. Kdy film začínal, ale člověk viděl první scény, tak mi bylo skoro na blití a byl jsem opravdu zděšen, co to je za kousek. Naštěstí se to potom trošku zklidnilo a další "drsnější" scény působily spíše komicky a rozhodně ne tolik nechutně. Pravdou je, že nevím jestli jsem plně pochopil, co tím chtěl autor říci, ale musím uznat, že film docela rychle utekl aniž bych se u něj vyloženě nudil. Mělo to i jakýsi děj, který dával trošku smysl a mělo to docela zajímavé charaktery postav. Především pan farář byl opravdu děsivou postavičkou. Borowczyk je jednoznačně magor, ale zase bych to s tímhle neviděl tak černě.

BloodRayne (2005)

Uwe Boll to znovu dokázal. Tentokrát se možná i jedná o jeho nejhorší kousek, co kdy natočil. Ale postupně. Musím ocenit i to málo, co bylo pozitivního. Například myslím, že vizuální stránka snímku je moc pěkná. Kostýmy, exteriéry, interiéry jsou opravdu hezké. Tady asi pozitiva končí. Je pro mě opravdu zarážející, jakou hereckou skupinku si tam pan Boll sehnal. Dobrá, Kristianna Loken je herecké dřevo až to bolí. Ovšem Michelle Rodriguez byla slušná, proto nepochopím, že se upsala takové konině. Michael Madsen bere kdejakou blbost, ale většinou bývá tím lepším, co ten film má. Tady se snad ani na vteřinku nepokusil hrát. Byl naprosto příšerný, až to působilo komicky. Jeho souboje, jeho kecy, jeho věčná pobíhání někam. Legrační. Co nechápu ovšem nejvíce je účast Bena Kingsleyho. Výtečný herec, který by se na tuto konkrétní roli samozřejmě hodil, ale ne v tomhle snímku. Celkem vtipná je i mini role pro Meat Loafa a Billyho Zana. Jsem v šoku, že se povedlo udělat dvě pokračování.

Volver (2006)

Já vím, že budu vypadat jako filmový neznalec atd. Vím, že je to Almodóvar, tudíž kvalita. Přesto mě to nebavilo. Samozřejmě Penelope Cruz byla skvělá, jako vždycky, ale příběhově mě tohle opravdu nebralo. Přesto, že se film tváří překombinovaně a plný zvratů, tak tam není nic, co by vás vlastně překvapilo. Také bych z žánru vymazal komedii, protože ke komedii to mělo míle daleko. Pár vtípků tam bylo, ale legrace to nebyla. Těžko se mi chápe ten obrovský divácky i kritický úspěch tohoto filmu, protože pro mě je to naprosto zbytečná záležitost.